Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Psichologines problemas sprendžia seksu

Estijos policija aiškinasi, ar šalyje žinomas astrologas igoris mangas (68 m.) seksualiai priekabiavo prie moterų. tyrimas pradėtas po televizijos laidos apie šį astrologą. o kad įvairūs dvasiniai vedliai naudojasi apkvailintomis moterimis, jau ne naujiena.

Gydymas drevėje

Estijoje kelios moterys prisipažino, kad prie jų seksualiai priekabiavo šalyje pats garsiausias astrologas ir horoskopų sudarinėtojas I. Mangas. Jis – vienas iš nedaugelio ateities spėjikų, kurie dar sovietų okupacijos laikais pranašavo apie Sovietų Sąjungos griūtį.

Seksualinio priekabiavimo skandalas įsisuko, kai gegužės 9-ąją per Estijos televizijos (ETV) kanalą buvo parodyta laida, kurioje žurnalistai atliko nepriklausomą tyrimą apie I. Mango polinkį moterims. Laida buvo rengiama dar pernai žiemą, gavus vienos moters skundą. Atėjusi į redakciją ji pareiškė, kad prie jos priekabiavo žymusis astrologas.

Ši moteris susipažino su astrologu prieš keletą metų. I. Mangas jos prašymu sudarė moters horoskopą. Prieš porą metų, rudenį, astrologą moteris sutiko visai atsitiktinai, vaikščiodama po Kadriorgo parką Taline. Tolėliau nuo miesto centro įsikūręs šis parkas, rūmai ir galerija yra vietinių labai mėgstama pasivaikščiojimo vieta dėl savo gražių sodų ir tvenkinių. Tai vieni didžiausių ir gražiausių rūmų bei parkų visoje Estijoje.

Šiame parke laisvalaikį tąkart leido ir astrologas. „Ponas Mangas važiavo dviračiu, vežėsi šuniuką, o važiuodamas pro šalį mane pažino, – pasakojo nukentėjusioji. – Jis sustojo, pasisveikino ir paklausė, kas atsitiko, kad taip ligotai atrodau. Ir pasiūlė pagydyti – sakė, jog parke yra didžiulis medis su labai gera aura, kuri gydo.“

Mangas, anot pareiškėjos, paėmė ją už parankės ir nusivedė prie didžiulio ąžuolo, kurio kamiene, maždaug pusmetris nuo žemės, yra drevė. Astrologas liepė moteriai lįsti į vidų. „Aš dar nespėjau įlipti, kai mane aplenkęs astrologas jau buvo medžio viduje... Padėdamas man įlipti jis sakė, kad tai – geriausia vieta čakroms (čakra, hinduizmo dvasinėse praktikose – bioenerginis centras, parapsichologinis objektas. Energinę čakrų sistemą pagal įvairius bioenerginius mokymus sudaro nuo kelių iki keliolikos ir net kelių šimtų čakrų, – aut. pastaba) atidaryti ir išvalyti, – pasakojo moteris. – Jis ėmė keistai mane liesti ir netrukus jau kvėpavo man į sprandą kaip koks iškrypėlis. Aš galvojau, kas čia dabar bus ir svarsčiau, kaip man išlipti iš to medžio“.

Atidarinėjo čakras

Mangas pasakė moteriai, kad jam reikia atlikti dar vieną darbą ir įsikišo savo ranką į kelnes. Moteris tuo metu iššoko iš medžio ir skubiai išbėgo iš parko. Žurnalistams ji sakė, jog pasistengė užmiršti tą nemalonų įvykį ir, ko gero, būtų jo neprisiminusi, jei ne draugės pasakojimas. Pasirodo, ji irgi buvo tame ąžuole ir I. Mangas „valė jai čakras“. Tuomet moteris ir užsuko į redakciją. Žurnalistai nusprendė demaskuoti garsųjį astrologą. Jie pas Igorį pasiuntė moterį, kuri prisistačiusi Marijos vardu susitarė su astrologu susitikti kovo 9-ąją. Jis ją pakvietė ateiti prie Lasnamjaesko Dievo motinos provoslavų cerkvės. Šalia šios cerkvės pirmame daugiabučio namo aukšte I. Mangas nuomavo patalpas savo biurui. Sutikęs Mariją prie cerkvės, vesdamasis į biurą, astrologas uždavė moteriškei kelis bendro pobūdžio klausimus, o po to visai netikėtai ėmėsi sekso temos. I. Mangas ėmė tvirtinti, jog Marijai, kaip sekso partnerei, tinka daugelis vyrų. „Tau reikia judėjimo, tu nori įvairumo visose srityse, tame tarpe – ir su vyrais, – pareiškė I. Mangas.– Tu nė pati nepajusi, kaip greitai pamėgsi astrologiją ir įsimylėsi astrologą“. Pareiškęs moteriškei, kad jos čakros šiuo metu uždaros, jis liepė jai atsistoti ir žiūrėti į mandalą, kuri buvo lange. Po to jis ėmė moterį liesti, tarsi glamonėti. Seansas tęsėsi daugiau kaip valandą. Už ezoterinį gydymą astrologas paprašė 70 eurų ir sakė, kad dabar metus laiko jos čakros bus atviros. O po to ji vėl turi apsilankyti pas astrologą.

Po kelių dienų žurnalistai eksperimentą pakartojo. Gegužės 2-ąją su I. Mangu susitiko jų pasiųsta mergina, pasivadinusi Ketlina. Viskas vyko pagal tą patį scenarijų. Astrologas išnagrinėjo klientės horoskopą ir pareiškė, jog jai tinka daugelis partnerių. Po to tą patį patvirtino ir išnagrinėjęs delno linijas. Praėjus maždaug 40 minučių nuo seanso pradžios astrologas nusprendė atverti klientės čakras. „Iš pradžių jis griebė man už vienos krūties, po to ranka nuslydo į tarpkojį, o po kiek laiko grįžo prie kitos krūties“, – papasakojo Ketlina, kuri už tokį seansą irgi sumokėjo 70 eurų.

Abu astrologo atlikti seansai buvo nufilmuoti slapta kamera. Žurnalistai turėjo ir dar kelis panašius moterų liudijimus.

Tačiau astrologas savo veiksmuose nematė jokio nusikaltimo. Jis sakė, kad tokie jo veiksmai yra numatyti čakrų atvėrimo rituale, o žurnalistų kaltinimai jo adresu yra dabar visame pasaulyje vykdomos kompanijos prieš vyrus dalis.

Ištiko šokas

Programai pasirodžius eteryje žurnalistus pasiekė dar labiau šokiruojančios ir I. Mangą demaskuojančios istorijos. „Jis ėmė į mane trintis  ir aš pajutau jo erekciją, – pasakojo eilinė astrologo auka. – Aš prisimenu, kad stovėjau kaip įbesta ir nieko negalėjau padaryti. Labai bijojau, bet tuo pačiu metu stengiausi tos savo baimės neparodyti. Tačiau visa ta svetima aplinka, jo maniakinė išvaizda, jo dūsavimai – buvo bauginantys. Pabėgti negalėjau, nes durys buvo užrakintos. Aš net atsimerkti bijojau, nes galvojau, jog jo kelnės jau nuleistos. Dabar aš jau supratau, kokia kvaila buvau, o juk galėjau iš karto atstumti jį. Tačiau tuo metu mane buvo ištikęs šokas ir aš nesipriešinau, o stovėjau lyg avelė. Po to jis man išaiškino, kad pažeista mano Veneros energija ir, kad aš niekada neturėsiu dukterų. Gimdysiu tik berniukus. Ir dar jis pridūrė, jog nemato manęs su vienu vyru, kad jų bus daug ir, kad jis irgi turi daug moterų“. Šiai moteriai seansas kainavo 100 eurų.

Nuo astrologo nukentėjo ir vienos televizijos laidos asistentė (19 m.). „Mangas įkišo ranką man į kelnes ir ėmė grabalioti, trintis į mane. Sunku papasakoti, ką jis darė, na – panašiai, kaip sekso stačiomis metu“, – pasakojo žurnalistams mergina. Į policiją ji nesikreipė, nes pamanė, jog ja niekas nepatikės.

Dar viena auka – rašytoja ir redaktorė Katrina Pauts. „Aš jam pasakiau savo gimimo datą ir jis iš karto man pasakė, jog žvaigždės rodo, kad mes labai tinkame vienas kitam“, – papasakojo rašytoja. K. Pauts astrologui pasakė ir savo namų adresą – dėl ko vėliau labai gailėjosi. I. Mangas ne kartą bandė pas ją užeiti, o kai moteris neįsileisdavo, skambindavo ir iškeikdavo, kad neleidžia net pasišildyti. „Bijojau viena net grįžti namo ir prašydavau kolegų ar draugų mane palydėti. Taip įsibaiminau, kad naktimis sapnuodavau košmarus – vis atrodė, kad koridoriuje manęs laukia Mangas “, – sakė rašytoja.

Pavadino donžuanu

Gegužės 10 dieną respublikinis savaitraštis „Maaleht“ nutraukė bendradarbiavimą su astrologu. Apie tai visuomenei pranešė vyriausiasis redaktorius Andres Eilartas. Jo žodžiais, taip padaryti  buvo nuspręsta po televizijos laidos, kai kelios moterys apkaltino I. Mangą seksualiniu priekabiavimu.

Mangas anksčiau turėjo Smirnovo pavardę, tačiau dabartinė – labiau egzotiška, tinkanti astrologui. Igoris tikina, jog jis yra gerai įvaldęs kelias senoviškas profesijas. Jis turi bitininko, masažisto ir astrologo diplomus. Masažistu I. Smirnovas dirbo 1979-1980 metais Pernu miesto purvo gydyklose. Dar yra mokęsis teologijos institute, tačiau šių mokslų nebaigė. Igoris turi dvynę seserį, Sirją, kuri dirbo viename Talino vaikų darželyje auklėtoja. Prieš 10 metų apie ją ir jos brolį rašė laikraštis „Estijos jaunimas“. Jau tada sklandė gandai apie Igorio seksualinį nesusilaikymą, tačiau tuomet vyras buvo pavadintas tik donžuanu.

Tame pačiame straipsnyje buvo pasakojama, kaip Igoris susipažino su savo būsima žmona – gide, vegetare ir vokiečių filologe. „Ėjo 1990-ieji metai. Raplamoje vyko seminaras. Igoris priėjo prie jam patikusios simpatiškos merginos ir pasakė: „Tu mano moteris. Kviečiu kartu gyventi“.

Mangas astrologija ėmė domėtis 1971 metais. „Ir nors tuo metu astrologija buvo praktiškai draudžiama, Mangas – labai charizmatiškas jaunas vyras, skaitydavo paskaitas ne tik lektoriumuose, įstaigose, tačiau būdavo įleidžiamas net į kalėjimus ir psichiatrines ligonines. Jį gerbė, jis sugebėdavo akimirksniu pajungti bet kokią auditoriją“, – rašė laikraštyje žurnalistas.

Pasak Sirjos, iš pradžių į brolio horoskopus ji žiūrėjo skeptiškai. Tačiau kai vis daugiau jo pranašysčių išsipildydavo, ji, kaip ir kiti, ėmė į tai žiūrėti visai rimtai.

1986 metais, skaitydamas paskaitą Liaudies universitete ir nagrinėdamas Michailo Gorbačiovo horoskopą, I. Mangas pasakė, kad visi šio žmogaus darbai baigsis krachu. Astrologo gerbėjai mano, kad jis numatė Sovietų Sąjungos žlugimą.

Ir save „gydė“ kartu

Kad ekstrasensai išnaudoja į juos besikreipiančias gražesnes moteris, jokia naujiena. Apie tai, kaip kažkada Šiauliuose „kosminę energiją“ parapsichologijos centro ekstrasensas pumpavo lytiniu organu, „Akistatoje“ jau esame rašę.

Taisyklingos mitybos, aromaterapijos (gydymo kvapais), mineralogijos (akmenų bei mineralų derinimo prie žmogaus sielos) specialistas taip apsuko moteriškei galvą, kad ši vykdė visus jo paliepimus. Prieš gydymą parapsichologas jaunai moteriai išvirė kavos ir liepė ant popieriuko užrašyti savo vardą bei gimimo datą. „Šitos kombinacijos niekam daugiau nerašyk, per ją tave galima valdyti“, – paduodamas kavos puodelį ir vos užmetęs akį į popiergalį išgąsdino specialistas. Eidamas ratu aplink nuščiuvusią moteriškę specialistas paskelbė nieko gera nežadančią diagnozę – moteris esanti užkeikta.

Antroji, praktinė, gydymo dalis prasidėjo nurodymu... nusirengti iki apatinių. Likusiai vien su kelnaitėmis bei liemenėle moteriai buvo liepta gultis ant durų. Ekstrasensas stipriai maigė moters nugarkaulį, teigdamas atstatinėjąs slankstelius. Dar po kelių minučių pacientė išgirdo nurodymą nusimesti likusius drabužėlius ir sėstis nuoga į fotelį – tam tikri gydomieji garsai bei judesiai geriausiai veiks tik per nuogą odą.

Klusniai įvykdžiusi nurodymą moteris įsitaisė fotelyje. Ekstrasensas aplink ją pristatė žvakių, o paskutinę įspraudė tarp šlaunų. Jas uždegęs, parapsichologas parodė, kaip daryti „gydomuosius judesius“ – ranka sau švelniai braukyti... žemiau pilvo.

Kai paklususi moteris save gydė švelniais judesiais, ekstrasensas irgi atsisegė kelnes, kai ką išsitraukė ir taip pat suskubo viena ranka sau daryti energingus „gydomuosius judesius“.

Antrojo gydymo seanso metu, kai moteris nusirengė nuoga ir sau darė „gydomuosius judesius“, ekstrasensas nusprendė, jog gydimas bus daug efektyvesnis, jei jis nematomą „kosminę energiją“ išvirkš tiesiai į čakras. Kol specialistas į ją „pumpavo energiją“, moteris, kaip buvo liepta, adatėlėmis smaigstė jai besisapnuojančio vyro fotografiją.

Po visų seansų moteris bandė ieškoti teisybės teisėtvarkos organuose, tačiau, kadangi ji viską darė savo sutikimu, niekas bylos nekėlė.

Sukilo pasekėjai

Indijoje keli dvasiniai vedliai, kurie labiau naudojosi moterų kūnais nei domėjosi jų sielomis, buvo nuteisti. Ko gero, visame pasaulyje išgarsėjo Ramo Rahimo Singho byla (50 m.). Už vegetarizmą ir prieš narkotikų vartojimą agituojantis guru savo sekėjams kartodavo, kad yra Dievas, kuriam visi privalo paklusti, kad jų dvasia būtų pakylėta.

Taip jis sakė ir išžagintai moteriai, kuri parašė anoniminį laišką, adresuotą tuometiniam Indijos premjerui Atalui Bihari Vajpayee. Moteris laiške premjerui teigė, kad guru ją prievartavo daug kartų ir tai tęsėsi 3 metus. Jos teigimu taip lytiškai buvo išnaudojamos ir kitos guru sekėjos.

Teismas R. R. Singhui skyrė 20 metų laisvės atėmimo ir 30 000 000 rupijų (38 900 eurų ) baudą. Dvasinis lyderis teigė, kad nė vienos moters jis nežagino, nes yra impotentas ir jam jokių moterų nereikia. Teismo metu jo pasekėjai buvo sukilę ir policija turėjo įdėti daug pastangų, kol numalšino riaušes. Per jas žuvo 38 R. R. Singho sekėjai.

Varė piktąsias dvasias

Panašus teismas Indijoje vyko ir balandžio pabaigoje. Prieš skelbiant nuosprendį guru Asaramui Bapu (77 m.) kelios Indijos valstijos paskelbė aukšto laipsnio parengtį ir papildomai dislokavo tūkstančius policininkų, nes pareigūnai irgi baiminosi riaušių,

Teisėjas pripažino guru Asaramą kaltu 2013 metais išprievartavus tuomet 16-metę savo šalininkę ir skyrė senukui įkalinimą iki gyvos galvos. Žilabarzdis guru, kuris ragina sekėjus gyventi dievobaimingą gyvenimą be seksualinių troškimų, visada neigė žaginęs nepilnametę.

Bapu jau nuo 2013 metų rugsėjo sėdi kalėjime. Įtariamas užpuolimas įvyko rugpjūčio 15 dieną Asaramui vedant atsiskyrimo seminarą sekėjams, tarp kurių buvo auka ir jos tėvai. Jis tėvams pasakė, jog jam reikia akis į akį susitikti su jų dukra, nes, girdi, jam pranešta, kad ją apsėdo piktosios dvasios. Kai tik paauglė ir guru liko vieni jo kambaryje, jis esą užpuolė mergaitę ir, vydamas piktąsias dvasias, ją išprievartavo. Paauglė apie tai tėvams pasisakė tik po dviejų dienų.

Prieš Asaramą ir jo sūnų vyksta dar vienas procesas dėl dviejų seserų išžaginimo.

Bapu, jo pačio duomenimis, Indijoje ir kai kuriose kitose šalyse turi iš viso 400 ašramų, kuriuose mokoma meditacijos ir jogos. Jis turi milijonus sekėjų, bet jo šlovė po kaltinimų išžaginimu priblėso.

Praėjusiomis savaitėmis Indijoje būta protestų dėl kelių didelio atgarsio sulaukusių seksualinių nepilnamečių nužudymų. Vyriausybė inicijavo įstatymą, kuris numato net mirties bausmę už jaunesnių nei 12 metų vaikų išprievartavimą.

Teigiama energija

Dvasinis lyderis Jaroslavas Dobešas (47 m.) suko galvas moterims Čekijoje. Prieš keletą metų Zlinos miesto teismas už 350 savo gerbėjų išprievartavimą jam skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Tą pačią dieną nuosprendis buvo perskaitytas ir Jaroslavo padėjejai Barborai Plaskovai (43 m.). Jai teismas skyrė 9 su puse metų laisvės atėmimo. Tačiau nė vieno teisiamojo teismo salėje nebuvo, tad nuosprendžius išklausė tik jų advokatai. Abu teisiamieji dar vykstant ikiteisminiam tyrimui pabėgo iš Čekijos. Buvo paskelbta jų tarptautinė paieška. Buvo manoma, kad dvasinis lyderis ir jo padėjėja išskrido į Tailandą ir ten tęsia savo veiklą, tačiau vėliau jie buvo surasti Filipinuose.

Dobešas suburdavo apie save tūkstančius moterų ir sekso pagalba spręsdavo jų psichologines problemas.

Nuo 2002-ųjų iki 2007 metų J. Dobešas buvo moterų vienuolyno Zlino mieste dvasiniu vadovu. O žavėti moteris jis pradėjo 1996 metais. Tuomet jis pasiskelbė spiritizmo seansų ekspertu, taip pat burdavo Taro kortomis, užsiiminėjo joga, tobulino moterų kūnus tantromis, buvo fengšui specialistas. Tarp savo gerbėjų Jaroslavas buvo žinomas kaip Guru Jara, jis taip pat Omas ir Vyriausiasis alfa patinas.

Savo vienuolyne J. Dobešas ruošdavo astrologijos ir jogos seminarus. Visi seminarai, užsiėmimai baigdavosi vienodai – vyrai ir moterys turėdavo keistis savo energija. Guru Jara teigdavo, kad jo asmeninė energija moterims turi teigiamą poveikį ir gydomąją galią. Kaip papasakojo viena jo prievartautų moterų Meri, ją turėti sekualinį kontaktą su Guru įkalbėjo B. Plaskova. Ji pasiūlė išspręsti pašlijusias šeimines problemas padedant Guru vyriškajai energijai. Barbora nuvedė auką į butą Prahoje, liepė nusirengti, atsigulti į lovą ir laukti. Po to pamokė teisingai kvėpuoti, parodė kelis pratimus. Besitreniruojant atėjo ir Vyriausiasis alfa patinas, kuris išdėliojo kambaryje kristalus, o po to išžagino Meri.

Nukentėjusiosios pasakojo, kad Barbora jas glamonėdavo, seksualiai sujaudindavo, o tuomet pasirodydavo Guru. Prasidėdavo sekso orgija arba, kaip sakė Guru, magiškas energijos perdavimas. Jo metu grojo specialiai parinkta muzika, degė žvakės. Moterims tie seansai labai patiko, todėl kai dingo Guru, joms prasidėjo nervinis pakrikimas. Visos nukentėjusios susirgo depresija.

Teisme teisiamojo advokatas Liboras Knotas tvirtino, kad jokių išžaginimų nebuvo, nes visos moterys su Guru lytiškai santykiavo savo noru. Tačiau teisėja Iveta Sperklikova laikėsi kitokios nuomonės. Ji sakė, kad J. Dobešas pasirinkdavo psichologinių problemų turinčias gražias moteris iš pasiturinčių šeimų. Už trijų dienų seminarą jis imdavo apie 5000 eurų ir tai darė turėdamas tikslą patenkinti savo seksualinius poreikius ir dar užsidirbti.

Tačiau vėliau Olomouco aukščiausiasis teismas šį sprendimą panaikino ir nusprendė bylą nagrinėti iš naujo, tačiau tiek Guru, tiek jo padėjėja neišdrįso grįžti į Čekiją. Kadangi arešto orderis dar vis galiojo, jie buvo sulaikyti Filipinuose. Kadangi Čekija su Filipinais neturi ekstradicijos sutarties, tai Guru Jara jaučiasi gan ramus. Jis buvo sulaikytas, trumpai pasėdėjo Manilos kalėjime, o vėliau buvo išleistas.

Čekijoje šiemet vėl buvo išnagrinėta J. Dobešo byla jam nedalyvaujant ir Zlino teismas dabar jau „tik“ už 6 moterų išžaginimą jam skyrė 7 su puse metus nelaisvės.

 

Petras IAVANAUSKAS

Rekomenduojami video