Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Protestų banga prieš ribojimus – visoje Europoje: neapsieita be griovimo ir smurto

Daugelyje Europos šalių (ir Australijoje) vyksta didelio masto protestai prieš kovido ribojimus. Didžiausiose akcijose kai kuriose šalyse ne tik dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, bet ir buvo puolama policija, deginami pastatai ir automobiliai, plėšiamos parduotuvės.

Šį savaitgalį išsyk keliose Europos šalyse įvyko masinės protesto akcijos, nukreiptos prieš griežtinamas (arba išsaugomas) ribojimo priemones.

Italijoje – nepasiskiepijusių mažuma gausiai renkasi į protestus Italijoje tokio pobūdžio protestai tęsiasi jau daugiau nei 4 mėnesius. Tačiau rudenį dar labiau suaktyvėjo dėl įvestų vakcinacijos „žaliųjų pasų“, kurie dabar reikalingi norint patekti į darbą, nueiti į kavinę ar nuvažiuoti į kitą miestą.

 Nepaisant gana aukšto vakcinacijos lygio (73 proc. visos populiacijos yra pilnai pasiskiepiję, net 84 proc. pasiskiepijusių 19-29 metų amžiaus grupėje) protestai Italijoje yra, lyginant su kitomis šalimis, gana gausūs. Protestuojanti mažuma aktyviai buriama socialiniuose tinkluose, dešimtys tūkstančių susiburia į didžiuosius mitingus.

Protesto akcija Italijoje Austrija žada „antivakserių lokdauną“ Dar gausesnės „antivakserių“ pajėgos susibūrė šį savaitgalį Austrijos sostinėje Vienoje. Protesto akcijoje lapkričio 21-ąją dalyvavo apie 40 tūkst. žmonių. Jų metu neišvengta konfliktų ir apsistumdymų su policija, keli asmenys buvo sulaikyti. Austrijoje nuo lapkričio 22-osios įsigaliojo naujos „lokdauno“ taisyklės artimiausioms 20 dienų – atšaukiami sporto, kultūros ir pasilinksminimo renginiai, uždarytos kavinės, restoranai ir parduotuvės, išskyrus pirmojo būtinumo prekes parduodančias parduotuves ir vaistines. Praėjus 10 dienų ribojimai gali būti peržiūrėti į vieną ar kitą pusę. Daugiausiai aistrų sukėlė tai, kad net pasibaigus „lokdaunui“ Austrijoje šie ribojimai liktų nepasiskiepijusiems asmenims. Vietos valdžia taip pat ruošia įstatymus privalomam vakcinavimui, kuris, manoma, galėtų įsigalioti nuo vasario 1-osios.

Nyderlandų premjeras: idiotų kurstomas smurtas Nyderlanduose, kur valdžia įvedė dalinį „lokdauną“ trims savaitėms (pavyzdžiui, kavinės ir parduotuvės gali dirbti tik iki 20 valandos), protesto akcijos net keliuose miestuose peraugo į riaušes ir baigėsi turto naikinimu.

Pavyzdžiui, Hagoje riaušės prasidėjo lapkričio 20-ąją ir truko iki pirmos nakties. Protestuotojai mėtė į policijos pareigūnus akmenis ir svaidė fejerverkus, nukentėjo 5 policininkai. Keliuose šalies miestuose futbolo sirgaliai, kuriems dabar draudžiama palaikyti savo komandas, prasiveržė į stadionus, dėl to teko stabdyti pačias rungtynes. Roterdame taip pat vyko neramumai, kurių metu buvo sulaikyta daugiau nei 50 žmonių. Nyderlandų premjeras Markas Rutte pasmerkė neramumus šalyje ir pareiškė, kad tai yra „idiotų kurstomas grynas smurtas“, o kaltieji dėl to asmenys bus nubausti.

  Panašaus pobūdžio protestai prieš valdžios ribojimus dėl prastėjančios COVID-19 situacijos vyko Šiaurės Airijoje, Kroatijoje, Šveicarijoje ir kai kuriose kitose Europos šalyse. Šiuose protestuose rinkosi nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių žmonių. Protestai ir riaušės Nyderlanduose Australijoje – egzekucijos valstijos merui inscenizacija Nepatenkinti esančiais ribojimais išėjo į protesto akcijas ir Australijos miestuose. Ten žmonės yra nepatenkinti ne tik griežtais ribojimais, bet ir parlamento svarstomais įstatymų pokyčiais, kuriuose numatyta platesnis valdžios poveikių paketas pandemijos atveju.

Praėjusią savaitę Melburne buvo inscenizuota mirties bausmė Viktorijos valstijos premjerui Danieliui Andrewsui, kurį simbolizavo pripučiama lėlė. Vis labiau nepatenkinti naujais ribojimais žmonės ir Rusijoje, kurioje įvairiuose regionuose taikomos griežtos ribojimo taisyklės.

Pavyzdžiui, Volgograde protesto akcijos prieš „žaliąjį pasą“ metu lapkričio 19-ąją dalyviai įsiveržė į „Federalinės vartotojų teisių apsaugos ir žmonių gerovės priežiūros tarnybos“ („Rospotrebnadzor“) pastatą. Socialiniuose tinkluose gausu vaizdo įrašų iš Rusijos dėl kilusių konfliktų tarp nenorinčių laikytis taisyklių asmenų ir vairuotojų ar konduktorių, kurie turi užtikrinti valdžios nustatytų ribojimų laikymąsi.

Rekomenduojami video