Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prezidentė apie ES ir Britaniją: beveik susitarta dėl trijų iš keturių punktų

 Dėl daugelio dalykų su Jungtine Karalyste jau beveik susitarta, LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė. Anot jos, derantis dėl Londono pageidaujamų Europos Sąjungos (ES) reformų, svarbu socialinių išmokų ribojimą taikyti tik į šią šalį naujai atvykstantiems migrantams.

„Daugelį dalykų jau praktiškai suderinome – iš keturių punktų trys beveik suderinti. <...> Manome, kad kompromisas įmanomas, bet jis neturėtų būti taikomas tiems, kurie šiuo metu gyvena LRT.lt>. Jis turi būti taikomas tik ateičiai – naujiems atvykstantiems migrantams“, – tvirtina prezidentė.

Jos teigimu, to reikalauja daugelis šalių ir tai yra pasiekiama. „Manau, kad susitarimas galimas, nes daugelis kitų reformų naudingos visiems – ir Jungtinei Karalystei, ir visai Europai. Mums svarbu, kad Jungtinė karalystė liktų ES ir jos žmonės turėtų galimybę, gavę papildomos informacijos, apsispręsti teigiamai“, – sako šalies vadovė.

Anot LRT žurnalisto Briuselyje Edvardo Špoko, tikėtina, kad šiame mieste vykstančio Europos Vadovų Tarybos susitikimo galutinis sprendimas bus pasiektas penktadienį, nes ketvirtadienį vyksta dvišaliai susitikimai, bandoma suderinti paskutines detales. Didžiausia problema, E. Špoko tvirtinimu, išlieka išmokų mokėjimas.

Rekomenduojami video