Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prekybos konflikto padariniai: Kinijos ekonomikos augimas – lėčiausias per beveik 30 metų

Tęsiantis prekybinei įtampai su Jungtinėmis Valstijomis, lėtėja Kinijos, antrosios pagal dydį pasaulio ekonomikos, augimas. Antrąjį šių metų ketvirtį Kinijos ekonomika augo kiek daugiau nei 6-iais procentais, o tai – silpniausias rodiklis per beveik tris dešimtmečius. Sulėtėjęs augimas nebuvo netikėtas, bet vis tiek kursto baimes dėl naujos pasaulinės recesijos. Iš Pekino laukiama skatinamųjų priemonių padėčiai gerinti.

„Pirmąjį 2019-ųjų pusmetį bendrasis Kinijos vidaus produktas augo šešiais ir trimis dešimtosiomis procento. Pirmąjį ketvirtį – šešiais ir keturiomis dešimtosiomis, o antrąjį – šešiais ir dviem dešimtosiomis procento“, – sako Mao Shengyong, Nacionalinio Kinijos statistikos biuro atstovas.

Antrąjį šių metų ketvirtį iki šešių ir dviejų dešimtųjų procento sulėtėjęs ekonomikos augimas – silpniausias per pastaruosius 27-erius metus.

Ekonomikos lėtėjimą nulėmė smukusi paklausa namuose ir užsienyje, kurią veikia didėjantis Jungtinių Valstijų, didžiausio Knijos prekybos partnerio, ekonominis spaudimas, Vašingtonui siekiant priversti Pekiną dar labiau atverti savo ekonomiką.

Kiti Kinijos prekybos partneriai ir finansų rinkos atidžiai stebi šio Rytų milžino ekonominę sveikatą užsitęsus prekybos nesutarimams su Jungtinėmis Valstijomis. Pasaulio ekonomikai prekybinės įtampos kainuoja vis daugiau ir kursto baimes dėl naujos recesijos.

„Neturėtume pamiršti, kad ekonominės sąlygos tiek namuose, tiek užsienyje tebėra sunkios, pasaulinis ekonomikos augimas lėtėja, išorinis nestabilumas didėja, o nežinomųjų daugėja. Namuose rimta problema tebėra nesubalansuota ir nelygi plėtra, ir tai slegia ekonomiką“, – aiškina M. Shengyongas.

Kol kas pasaulio rinkos į lėtėjančią Kinijos ekonimiką pernelyg jautriai nesureagavo – Europos biržos prekybą pradėjo net šiek tiek augdamos, o Azijos rinkos po pradinio nuosmukio popiet stabilizavosi.

Žinia, kad ir bloga, nebuvo netikėta – tokį augimą Pekinas ir prognozavo. Bet galbūt buvo daugiau optimizmo dėl priemonių, kurių Kinija ėmėsi siekdama skatinti ekonomiką, įskaitant smarkiai sumažintus mokesčius.

Nors birželio ekoniminiai duomenys – gamyba ir pardavimai – rodo atsigavimo ženklus, ekonomistai sako, kad to gali nepakakti. Todėl iš Pekino artimiausiais mėnesiais tikimasi daugiau skatinamųjų priemonių.

Kinija sako, kad „vietos manevravimui“ dar yra, bet vietos dar yra ir situacijai toliau prastėti. Ypač dėl to, kad prekybinio susitarimo su Jungtinėmis Valstijomis kol kas neregėti, nors birželio pabaigoje per susitikimą Osakoje prezidentai Donaldas Trumpas ir Xi Jingpingas sutarė atnaujinti įstrigusias derybas.

Rekomenduojami video