Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzijos prokurorai aiškinasi dėl Nanto katedros padegimo: apklausė vieną asmenį

Prancūzijos prokurorai aiškinasi, kas kaltas dėl gotikinėje Nanto katedroje kilusio gaisro. Sekmadienį tyrėjai apklausė pirmą asmenį, tačiau neatskleidžia, ar jis įtariamas prisidėjęs prie šokiruojančio nusikaltimo – tyčinio Viduramžių šventovės padegimo.

Tai – galimybė bent akies krašteliu pažiūrėti, kokių nuostolių pridarė Nanto katedroje kilęs gaisras. Čia visiškai suniokota didžiausia katedros puošmena – XVII-ojo amžiaus vargonai, dalis vitražų.

Tuo tarpu Prancūzijos prokurorai skelbia, kad jau apklausia vieną žmogų, tačiau neatskleidžia, ar būtent jį įtaria padegimu. Tyčinis padegimas – pagrindinė nelaimės versija.

Tiesa, anot prokurorų, šiandien tardomas katedros prižiūrėtojas, kuris penktadienį turėjo šventovę užrakinti tik įsitikinęs, kad joje nieko nėra. Į jo pusę stoja ir katedros klebonas, kuris patikino tyrėjus, kad gotikinė katedra prieš naktį buvo kruopščiai patikrinta.

Šeštadienį paryčiais XV-XVII amžiuje statytoje katedroje įsiplieskusį gaisrą gesino per 100 ugniagesių. Visgi jo padaryta žala neprilygsta prie 48-erius metus kilusiam gaisrui, kuomet ugnis visiškai supleškino gotikinio pastato stogą. Atstatyti jį pavyko tik per trylika metų.

Rekomenduojami video