Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzijos prezidentu išrinktas E. Makronas

Antrajame Prancūzijos prezidento rinkimų ture centristas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) didele persvara įveikė kraštutinių dešiniųjų kandidatę Marin Le Pen (Marine Le Pen) ir tapo jauniausiu kada nors šalies prezidentu, informuoja BBC.

39 metų amžiaus E. Makronas pelnė 66,06 proc. balsų. Tuo tarpu M. Le Pen surinko vos 33,94 proc. balsų. Centristas E. Makronas taip pat bus pirmasis nuo modernios Prancūzijos Respublikos įkūrimo 1958 metais prezidentas, nepriklausantis dviem tradicinėms partijoms.

Rinkimus laimėjęs politikas pareiškė, kad Prancūzijos istorijoje atverstas naujas puslapis. „Noriu būti vilties ir atkurto pasitikėjimo puslapis“, - teigė jis. Išrinktasis prezidentas E. Makronas pridūrė garantuosiąs tautos vienybę, ginsiąs ir saugosiąs Europą.

Prie Luvro muziejaus Paryžiuje susirinko tūkstančiai E. Makrono šalininkų, prie jų vėliau prisijungė ir naujai išrinktas prezidentas. Kreipdamasis į minią politikas sakė: „Šiąnakt jūs laimėjote, Prancūzija laimėjo. Visi sakė, kad tai neįmanoma, tačiau jie nepažįsta Prancūzijos“. Jis pridūrė, kad jo ir šalies laukia didžiulė užduotis.

„Turime stiprybės, energijos ir valios, nepasiduosime baimei“, - kalbėjo vyras. Politikui užsiminus apie varžovę M. Le Pen, minioje pasigirdo šauksmai. E. Makronas teigė darysiąs viską, ką galįs, kad ateityje nebūtų jokios priežasties balsuoti už ekstremizmą.

Savo kalboje M. Le Pen padėkojo apytikriai 11 mln. už ją balsavusių žmonių. Politikė pareiškė, kad jos partijai Nacionalinis frontas reikia atsinaujinti ir ji pradėsianti „gilų mūsų judėjimo transformacijos procesą“. M. Le Pen taip pat palinkėjo sėkmės rinkimus laimėjusiam E. Makronui susidorojant su didžiuliais jo laukiančiais iššūkiais.

Rekomenduojami video