Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzijoje pensijų reforma nepatenkinti gyventojai išėjo į gatves

Ketvirtadienį į kelių Prancūzijos miestų gatves išėjo prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reforma nepatenkinti protestuotojai, profsąjungoms tęsiant streikus.

Paryžiuje ketvirtadienį buvo uždarytas garsusis Eifelio bokštas, o didelė dalis miesto metro sistemos neveikė. Prancūzijos profsąjungos prieš E. Macrono planus reformuoti pensijų sistemą streikuoja jau daugiau nei mėnesį.

Švietimo ministerijos duomenimis, prie streiko prisijungė 18 proc. šalies mokytojų. Valstybinės geležinkelių bendrovės SNCF teigimu, bus atšaukta 40 proc. greitaeigių TGV traukinių reisų.

Kraštutinių pažiūrų profsąjungos reikalauja, kad E. Macronas visiškai atšauktų pensijų reformos planus, pagal kuriuos 42 dabar veikiantys pensijų planai pagal profesijas būtų sujungti į vieną bendrą nacionalinę sistemą.

Labiausiai nuo reformos nukentėtų geležnikeliečiai ir Paryžiaus viešojo transporto darbuotojai, kurie šiuo metu gali išeiti į pensiją atitinkamai 52 ir 57 metų amžiaus.

Tuo tarpu kitos profsąjungos reikalauja, kad Vyriausybė nusileistų ir pilną pensiją mokėtų jau nuo 62 metų, o ne nuo 64, kaip planuojama dabar. Penktadienį ketinama surengti dar vieną Vyriausybės ir profsąjungų derybų etapą.

Prie protestų prisijungė ir teisininkai, pasipiktinę dėl to, kad pagal naują pensijų sistemą jiems būtų nurėžti priedai prie pensijos.

Rekomenduojami video