Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzijoje inicijuojamas „Mėnuo be alkoholio“

Vyno ir šampano šalyje Prancūzijoje inicijuojamas „Mėnuo be alkoholio“. 20 sveikatos organizacijų paragino sausį paskelbti „sausu“ mėnesiu. Alkoholio atsisakymo nauda esą neabejotina: mažėja svoris, gerėja miegas, žmogus tampa energingesnis ir pasižymi geresne koncentracija.

Po intensyvaus alkoholio vartojimo švenčių dienomis ir per Naujuosius prancūzai turėtų „padaryti mėnesio pertrauką“, - sakoma raginime, kurį, be kitų, pasirašė kovos su priklausomybėmis organizacijos bei Kovos su vėžiu lyga. „Duokite savo kūnui (ir savo piniginei) pailsėti ir pagalvokite, kokią vietą alkoholis užima jūsų kasdienybėje ir jūsų socialinėje aplinkoje“, - ragina iniciatyvos autoriai.

Kaip pavyzdys minima „Sausasis sausis“, kuris jau nuo 2013-ųjų skelbiamas Didžiojoje Britanijoje. Organizacijos paragino Prancūzijos vyriausybę paremti kampaniją. Sveikatos ministerija į tai kol kas reagavo santūriai.

Nepasitenkinimą, be to, sukėlė tariamai prezidento Emmanuelio Macrono pasakyti žodžiai: viena šampano gamintoja teigė, jog jis lapkričio viduryje per savo apsilankymą įmonėje patikino, kad „sauso sausio nebus“. E. Macrono biuras šių duomenų nei patvirtino, nei paneigė.

Prancūzijoje daugiau kaip 40 000 mirties atvejų kasmet siejama su alkoholio vartojimu.

Rekomenduojami video