Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzijoje dėl paukščių gripo išpjauta daugiau nei 600 tūkst. naminių paukščių

Prancūzijoje pastarąjį mėnesį buvo išpjauta nuo 600 tūkst. iki 650 tūkst. vištų, ančių ir kitų naminių paukščių, penktadienį pranešė pareigūnai, kovojant su paukščių gripo viruso protrūkiu, kuris gali tapti ketvirtu pagal dydį šalyje nuo 2015 metų.

Žemės ūkio ministerija pranešė apie fiksuotus viruso atvejus 26 ūkiuose, daugiausia šalies pietvakariuose, kur susitelkusi pelninga Prancūzijos žąsų ar ančių kepenėlių pašteto gamybos pramonė, taip pat apie 15 atvejų laukinėse gamtoje bei tris atvejus privačiuose ūkiuose.

Itin lengvai plintančio paukščių gripo H5N1 atmainos protrūkių fiksuojama ir kitose Europos šalyse.

Apie protrūkius paskelbė Belgija ir Didžioji Britanija, o Čekijos veterinarijos gydytojai trečiadienį pranedšė, kad viename ūkyje, kuriame praėjusią savaitę paplitus ligai žuvo daugiau nei 100 tūkst. paukščių, bus paskersta dar 80 tūkstančių.

Prancūzijoje vyriausybė lapkritį nurodė ūkininkams laikyti naminius paukščius uždarose patalpose, siekdama sustabdyti viruso plitimą nuo migruojančių paukščių, tačiau pirmasis atvejis buvo aptiktas kiek vėliau tą patį mėnesį šalies šiaurėje.

Pirmasis pietvakariuose pastebėtas atvejis, kur šiuo metu kyla dauguma protrūkių, užfiksuotas gruodžio 16 dieną, pranešė ministerija.

Praėjusią žiemą protrūkių įvyko daugiau nei 500 ūkių. Buvo išpjauta apie 3,5 mln. paukščių, daugiausia ančių, todėl vyriausybė skyrė milijonus eurų kompensacijoms.

Paukščių augintojai nuo didelių protrūkių nukentėjo ir 2015–2016 bei 2016–2017 metais.

Rekomenduojami video