Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prancūzija neleis miestiečiams atvykusiems gyventi arčiau kaimo reikšti pretenzijas dėl kvapų ir garsų

Mėšlo smarvė, vištų kudakavimas ir ančių kvaksėjimas – šiuos kaimo garsus ir kvapus Prancūzijoje nuo šiol gina įstatymas! Štai taip. Prancūzų parlamentarai priėmė įstatymą, kuris neleis išpaikusiems miestiečiams, nusprendusiems gyventi arčiau kaimo, reikšti kaimiečiams pretenzijas dėl kvapų ir garsų.

Dėl ančių ir žąsų keliamo triukšmo jų šeimininkei Dominykai, gyvenančiai vakarų Prancūzijoje, prieš dvejus metus teko gintis teisme – kaimynams kvaksėjimas ir gagenimas nepatiko. Teismas buvo palankus antims ir žąsims. O dabar Prancūzijos Senatas nusprendė apginti ir visas šalies antis, žąsis, gaidžius ir karves su visais jų garsais ir kvapais.

„Kaimas tai muzika, lapų čežėjimas ir garsų visuma“, – sako kultūros komisijos pirmininkas Pierre-Antoine Levi. Prancūzijos senate įstatymas ginantis kaimų garsus ir kvapus inicijuotas po visos eilės teisminių procesų, kuomet į kaimus ar netoli jų atsikėlę miestiečiai norėjo nematyti tikrovės.

„Įstatymu siekiama pripažinti, kad kaimo garsai ir kvapai – tai jutiminis, nematerialus paveldas, kurį reikia tirti ir saugoti. Įstatymas padės kovoti su poilsiautojų ir netoli kaimų gyvenančių žmonių skundais, kurie įsivaizduoja, kad kaimas turi būti tylus ir bekvapis“, – pasakoja senatorė Monique De Marco. Įstatymas, saugantis Prancūzijos kaimų jutiminį paveldą, nuo šiol saugos ne tik antis ir gaidžius, bet ir cikadas, karves, varles ir kitus gyvūnus, taip pat ir ūkio technikos, kaip traktoriai, garsus.


Rekomenduojami video