Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Portugalijos pietūs vilioja nesaugių šalių atbaidytus keliautojus

200 km pakrantės ir nesuvaržytas gyvenimo būdas į Portugalijos pietuose esantį Algarvės regioną vilioja turistus iš visos Europos. Ypač, kai kitos populiarios Viduržemio jūros regiono kryptys – Turkija, Tunisas, Egiptas – atbaido nesaugumu. 

Šešerius pastaruosius metus atostogavusi Turkijoje, golfą mėgstančių paryžiečių šeima nutarė pasirinkti Portugalijos pietus. Skaičiuojama, kad kas dešimtą turistą į Algarvę atvykti privilioja golfo laukai. Jų regione – net 38.

„Su islamo radikalizacija tokiose šalyse, kaip Tunisas ir Egiptas, tapo sudėtingiau. Ne tik dėl golfo. Turime draugų, kurie keliauja nardyti, ir dažnai keliaudavo į Egiptą, bet čia – ta pati problema“, – teigia prancūzų turistas Gilles Bardoux.

Vietiniai sako, kad dar prieš dešimtmetį šiame regione retai sutikdavo prancūzą, o dabar prancūzų kalba skamba visur.

Didžiosios Britanijos kelionių agentai skaičiuoja, kad į Portugaliją šią vasarą keliauja beveik 30 proc. daugiau britų nei praėjusią. Nors tikimasi, kad britai liks ištikimi visuomet saulėto dangaus ir žemų kainų gerbėjai, baiminamasi, kad po „Brexit“ referendumo kritęs svaras, ekonominiai ir socialiniai neramumai sumažins atvykstančiųjų skaičių.

Tiesa, manoma, kad britų vietas tikrai užpildys ispanai, vokiečiai ir prancūzai.

2015 m. Portugalija pasiekė rekordą – šalį aplankė per 10 mln. užsienio turistų – dešimtadaliu daugiau nei ankstesniais metais.

Rekomenduojami video