Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Portugalijoje įteisinama eutanazija

Portugalijos konservatyvusis prezidentas Marcelo Rebelo de Sousa (Marselu Rebelu de Soza) antradienį pasirašė įstatymo projektą, kuriuo dekriminalizuojama eutanazija ir kurį po kruopštaus teisėkūros proceso praėjusią savaitę priėmė parlamentas.

Šis klausimas suskaldė giliai katalikišką šalį ir sulaukė stipraus M. R. de Sousos, kuris yra uolus katalikas, pasipriešinimo.

„Respublikos prezidentas išleido dekretą,.. kaip jį įpareigoja“ konstitucija, sakoma prezidentūros pareiškime.

Praėjusį penktadienį 230 vietų parlamente 129 balsais, įskaitant ir valdančiosios Socialistų partijos balsus, buvo priimta galutinė įstatymo dėl eutanazijos versija.

„Konstitucija įpareigoja prezidentą priimti įstatymą, kurį jis vetavo ir kurį [vėliau] patvirtino Respublikos Asamblėja. Aš, žinoma, jį pasirašysiu, tai yra mano konstitucinė pareiga“, – po balsavimo sakė M. R. de Sousa.

Per pastaruosius trejus metus dauguma įstatymų leidėjų jau keturis kartus balsavo už tai, kad pagalba numirti būtų dekriminalizuota.

Tačiau tekstui prieštaravo Konstitucinis Teismas ir valstybės vadovas, praktikuojantis katalikas.

Siekdami įveikti paskutinį prezidento veto, socialistai nusprendė balsuoti dėl to paties teksto antrą kartą.

Įstatymas buvo kelis kartus perrašytas, kad būtų atsižvelgta į M. R. de Sousos, kuris du kartus jį vetavo, pastabas, ir po to, kai jį du kartus atmetė Konstitucinis Teismas, atkreipęs dėmesį į, anot jo, tam tikrus netikslumus.

Galutiniame įstatymo variante teigiama, kad eutanazija leidžiama tik tais atvejais, kai „savižudybė su medicinine pagalba neįmanoma dėl paciento fizinės negalios“.

Paskelbus dekretą, įstatymas galėtų įsigalioti kitų metų rudenį, sako vietos žiniasklaida.

Eutanaziją ir asistuojamąją savižudybę šiuo metu leidžia vos keletas šalių, įskaitant Beniliukso valstybes ir Portugalijos kaimynę Ispaniją.

Rekomenduojami video