Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Portugaliją alinant dideliems karščiams, šalis grumiasi su miškų gaisrais

Daugiau kaip 1 tūkst. ugniagesių sekmadienį grūmėsi su centrinėje Portugalijoje siautėjančiu miško gaisru, kuris sunaikino 7 tūkst. hektarų dydžio žemės plotą ir nesunkiai sužalojo 11 žmonių.

Kai kuriuose Portugalijos regionuose termometrų stulpeliai kilo virš 40 laipsnių Celsijaus, o valdžios pareigūnai nurodė, kad miškų gaisrų rizika artimiausiomis dienomis visoje šalyje išliks labai aukšta.

Kastelo Branko rajone šalies centrinėje dalyje buvo sunaikintas maždaug 7 tūkst. hektarų dydžio žemės plotas, tačiau gaisrų gesinimo operacijos vadovas Jose Gulherme nurodė, kad liepsnos grėsmę kelia „daugiau kaip 20 tūkst. hektarų“ dydžio žemės plotui. „Tai labai didelė teritorija su daugybe izoliuotų namų ir kaimų“, – sakė jis žurnalistams ir pridūrė, kad gaisro perimetras jau viršija 60 kilometrų.

Penktadienį įsiplieskusio gaisro išskirti dūmai ir pelenai šeštadienį nukeliavo daugiau kaip 130 kilometrų į rytus iki Fatimos miesto, kur popiežius Pranciškus laikė mišias, kuriose dalyvavo tūkstančiai piligrimų.

Kovoti su atskiru gaisru Odemiroje, netoli pietvakarinės pakrantės, buvo dislokuota dar 400 ugniagesių.

Civilinės saugos pareigūnas Tiago Bugio nurodė, kad liepsnos Odemiroje sekmadienį buvo apramintos. Nors du frontai tebebuvo aktyvūs, trečiasis, slinkęs link pietinės turistų mekos Algarvės, buvo suvaldytas.

Kaimyninėje Ispanijoje buvo pasitelkti mažiausiai penki gaisriniai orlaiviai, siekiant pažaboti didelio masto gaisrą, kuris kėlė grėsmę namams, esantiems netoli pietinių Puerto Realo ir Kadiso miestų. Tuo metu šiaurės rytinėje Ispanijos pakrantėje penktadienį prasidėjęs, beveik 600 hektarų dydžio žemės plotą sunaikinęs gaisras sekmadienį, nepaisant stiprių vėjų, buvo suvaldytas.

Remiantis pirminiais vyriausybės vertinimais, per pastarąsias tris dienas Ispanijoje gaisrai išdegino daugiau kaip 1 tūkst. hektarų dydžio žemės plotą.

Pietiniame Andalūzijos regione temperatūra buvo priartėjusi prie 40 laipsnių Celsijaus. Pirmadienį šalis ruošiasi tolesnei kaitrai.

Rekomenduojami video