Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Popiežius Pranciškus pritarė Motinos Teresės paskelbimui šventąja

Popiežius Pranciškus antradienį oficialiai pritarė Motinos Teresės paskelbimui šventąja ir paskelbė, kad jos kanonizacijos ceremonija įvyks rugsėjo 4 dieną.

Tokio patvirtinimo buvo plačiai laukiama po to, kai Pranciškus gruodžio mėnesį pripažino antrąjį stebuklą, priskiriamą velionei vienuolei, atverdamas kelią Motinos Teresės pakėlimui į altoriaus garbę.

Šis žingsnis buvo atliktas praėjus 19 metų po šios vienuolės misionierės mirties. Motina Teresė beveik visą savo brandų gyvenimą pašventė teikdama pagalbą neturtingiesiems Indijos mieste Kalkutoje.

Vatikanas kol kas nenurodė, kur vyks kanonizacijos apeigos, bet, kaip manoma, jos veikiausiai bus surengtos Romoje, o vėliau Kalkutoje, kur palaidota Motina Teresė, bus dar surengta padėkos ceremonija.

Teresė, kuri gimė albanų šeimoje Skopjėje, kuri dabar yra Makedonijos sostinė, pagarsėjo pasaulyje dėl savo labdaringos veiklos. Ji mirė 1997-aisiais, būdama 87 metų.

„Atstumtųjų šventąja“ praminta vienuolė visą savo gyvenimą pašventė vargšams, ligoniams ir merdėjantiems Kolkatos, vieno didžiausių Indijos miestų, lūšnynuose.

Ji Kalkutoje įkūrė Dievo Meilės Misionierių seserų kongregaciją ir 1979 metais pelnė Nobelio taikos premiją.

Teresė 2003 metais buvo paskelbta palaimintąja tuomečio pontifiko Jono Pauliaus II, pasinaudojusio paspartinta procedūra, per kanonizacijos ceremoniją, kurioje dalyvavo apie 300 tūkst. maldininkų. Beatifikacija yra pirmasis žingsnis į paskelbimą šventąja.

Antruoju stebuklu, įvykdytu įsikišus Motinai Teresei, Šventųjų skelbimo kongregacija pripažino 2008 metais įvykusį vieno brazilo, kentėjusio nuo daugelio auglių smegenyse, išgijimą.

Rekomenduojami video