Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Popiežius: mafija yra mirties kultūros dalis

Pirmadienį, sausio 23 dienos ryte, popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė Italijos nacionalinės Antimafijos ir antiterorizmo valdybos narius. Ši valdyba pirmiausia persekioja tris dideles kriminalines organizacijas ir jų tinklus Italijoje: mafiją, kamorą ir ‘ndranghetą, kurios, pasak popiežiaus, išnaudodamos ekonominius, socialinius ir politinius trūkumus realizuoja nusikalstamus planus. Kita Valdybos darbo sritis: terorizmo prevencija.

Trokštu išreikšti kaip vertinu ir drąsinu, - sakė popiežius Pranciškus, - jūsų darbą, sunkų ir rizikingą, bet labai būtina išlaisvinimui iš kriminalinių asociacijų galios, nevengiančių prievartos ir susitepimo krauju.

Anot Šventojo Tėvo, visuomenei labai reikia išgijimo nuo korupcijos, reketo, nelegalios prekybos kvaišalais ir ginklais, prekybos žmonėmis, taip pat vaikais, paverstais vergais. Tai tikros visuomeninės rykštės ir tuo pat metu globaliniai iššūkiai, kuriuos tarptautinė bendruomenė turi ryžtingai spręsti. Popiežius labai akcentavo prekybos žmonėmis reiškinį ir jo blogį, ragindamas jį mažinti ir padėti aukoms, kaip ir dera šalyse, kurios save vadina civilizuotomis.

Tiesioginis kovos su nusikalstamumu darbas turi būti papildomas, anot Pranciškaus, plačiu ugdymu, ypač jaunųjų kartų, šeimose, mokyklose, parapijose, sporte ir kultūroje, kreipiant link sąžiningo ir teisę gerbiančio gyvenimo būdo, blogį po truputį įveikiant ir tiesiant kelią gėriui. Reikia pradėti nuo sąžinių, pabrėžė Pranciškus.

Mafijos reiškiniui, mirties kultūros išraiškai, reikia priešintis ir su juo kovoti, pakartojo popiežius Pranciškus, pabrėždamas, kad tai radikaliai priešinga tikėjimui ir Evangelijai, skelbiantiems gyvenimą. Kristaus mokiniai siekia taikos, brolybės, teisingumo, svetingumo ir atleidimo. Tokio tikėjimo vaisiai matosi ir elgesyje tų, kurie iš tiesų gyvena pagal Evangeliją.

Galvoju, - kalbėjo Pranciškus, - apie daugybę parapijų ir katalikiškų asociacijų, kurios liudija tokius vaisius. Jos atlieka didelį darbą, skirtą žmonėms, skirtą kultūrai ir sugyvenimui, palengva raunant organizuoto ir korumpuoto nusikalstamumo piktžoles. Tegu per tai būna paliečiamas Bažnyčios artumas tiems, kurie išgyvena dramatiškas situacijas ir kuriems reikia pagalbos, kad išeitų iš smurto rato ir atgimtų viltyje.

Pareigūnams popiežius palinkėjo Viešpaties padrąsinimo eiti pirmyn, nenusivilti, tęsti kovą prieš korupciją, mafiją, terorizmą, prievartą. Jis meldė, kad gailestingas ir teisingas Viešpats paliestų širdis tų vyrų ir moterų, kurie dalyvauja nusikalstamuose tinkluose, kad nustotų daryti blogą ir atsiverstų, pakeisdami gyvenimą. „Purvinų reikalų ir mafijinių nusikaltimų pinigai yra sukruvinti ir kuria neteisingą galią“, kalbos pabaigoje pasakė Šventasis Tėvas, pakartodamas, kad labai remia pareigūnų darbą ir nori būti artimas jiems ir jų šeimos nariams.

Rekomenduojami video