Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Popiežius: islamas nėra terorizmas

Popiežius Pranciškus sekmadienį pareiškė, kad islamas negali būti prilyginamas terorizmui ir perspėjo Europą, kad ji stumia jaunimą į ekstremistų rankas.

„Netiesa ir neteisinga (sakyti), kad islamas yra terorizmas“, – jis sakė žurnalistams lėktuve, grįždamas po kelionės į Lenkiją.

„Nemanau, kad teisinga prilyginti islamą smurtui“, – pridūrė pontifikas.

Pranciškus gynė savo sprendimą nepaminėti islamo pasmerkime, kurį jis paskelbė dėl džihadistų Prancūzijoje įvykdyto žiauraus katalikų kunigo nužudymo. Dėl šio vėliausio išpuolio Europoje atsakomybę prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS).

„Beveik kiekvienoje religijoje visada esama nedidelės grupės fundamentalistų. Mes irgi jų turime“, – pažymėjo jis.

„Jeigu turiu kalbėti apie islamo smurtą, tuomet turiu kalbėti ir apie krikščionių smurtą. Kiekvieną dieną laikraščiuose matau smurtą Italijoje – vienas nužudė merginą, kitas – uošvę, ir jie yra pakrikštyti katalikai“, – pažymėjo Šventasis Tėvas.

Pontifikas šiuo komentarus išsakė po to, kai musulmonai sekmadienį dalyvavo katalikų mišiose Prancūzijos bažnyčiose, reikšdami solidarumą ir sielvartą po kunigo nužudymo praeitą antradienį, kai tam senyvam dvasininkui buvo perrėžta gerklė prie bažnyčios altoriaus.

Kartodamas savo mintis, išsakytas per penkias dienas trukusią viešnagę Lenkijoje, kur vyko katalikiškos Pasaulio jaunimo dienos, Pranciškus sakė, kad tikėjimas nėra smurto varomoji jėga.

„Galima žudyti liežuviu lygiai taip pat kaip peiliu“, – pabrėžė jis, akivaizdžiai turėdamas omenyje kylančias populistines partijas, skleidžiančias rasizmą ir ksenofobiją.

Pasak jo, Europa turėtų apsižvalgyti arčiau savo namų, nes „terorizmas... auga ten, pinigų dievas iškeliamas į pirmą vietą“ ir „kur nebelieka kitokių pasirinkimų“.

„Kiek mūsų Europos jaunimo buvo palikti be jokių idealų, be darbo, kad jie atsigręžtų į narkotikus, alkoholį ir susidėtų su fundamentalistų grupėmis?“ – klausė popiežius.

Rekomenduojami video