Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Popiežiaus viešnagė Lotynų Amerikoje

„Pirmadienį popiežius Pranciškus leidosi į kelionę po Pietų Amerikos valstybes, tai šeštoji tokia nuo jo popiežystės pradžios“, – rašė Vokietijos radijo „Deutschlandfunk“ žurnalistai ir čia pat pateikė Čilės dienraščio „Tercera“ nuomonę, jog „popiežius Pranciškus į Čilę atsiveš taikos ir vilties žinią“.

„Jo vizitas yra įkvėpimo versmė visiems krikščionims ir nekrikščionims, bet tik jeigu jie bus pasiruošę išgirsti būtent šią žinią. Tai bus proga pamąstyti ir apie tai, ką mes pasiekėme, taip pat ir apie mūsų laukiančius iššūkius, ir kaip ateinančiais keleriais metais norime šioje šalyje sugyventi.

Užduočių mūsų visuomenei pakanka. Prie jų priklauso nuolatinis dialogas ir didesnės lygybės bei teisybės siekimas. Tačiau pačiame vidury turi būti kiekvieno atskiro žmogaus orumas.

Pirmojo iš Lotynų Amerikos kilusio popiežiaus vizitas, be abejo, reiškia, jog prielaidos kaip tik tokiam dialogui yra sukurtos, tačiau  dabar ir iš mūsų laukiama, kad šia galimybe pasinaudosime“, – rašė Čilės sostinės Santjago laikraštis.

Ispanijos sostinės Madrido dešiniųjų laikraštis „Mundo“ priminė, jog „Čilėje padėtis kelia ypač didelį rūpestį, nes gausūs pedofilijos atvejai, – teigia laikraštis, – smarkiai pakenkė Katalikų bažnyčios patikimumui.

Tad Pranciškus stovi prieš iššūkį vietos Bažnyčiai sugrąžinti tą prestižą, kurį ji turėjo Augusto Pinocheto diktatūros laikais, kai Bažnyčia jungėsi prie kovos už žmogaus teises“.

Kolumbijos sostinės dienraštis „Tiempo“ pažymėjo, jog popiežiui „dar neatvykus į Čilę jau buvo protestų. Visai neseniai įvyko rinkimai, privedę prie valdžios pasikeitimo, didelė naujos Vatikano atstovybės kaina sukėlė pasipiktinimą, atvirai prakalbo ir seksualinio piktnaudžiavimo aukos.

Bet ir Peru Pranciškaus laukia įtempta politinė padėtis. Vis dėlto lieka viltis, kad popiežius su savo charizma, savo gyvybingumu ir visų pirma savo tikėjimu įstengs nuraminti bangas“.

Buenos Airių dienraštis „Clarin“ apgailestavo, kad popiežius ir šįkart neapsilankys Argentinoje. „Jau 2015 m. tai sukėlė nuostabą, kai popiežius aplankė tik Boliviją ir Paragvajų. Šiandien dar daugiau argentiniečių klausia, kokia to nesustojimo jų šalyje priežastis. Juk nuo jo paskutinio apsilankymo Argentinoje praėjo penkeri metai.

Stiprėja įtarimas, kad čia kaltas nepritarimas prezidentui Mauricio Macri. Tokią nuomonę palaiko ir faktas, jog M. Macri taip pat nevyksta į Čilę, kad ten susitiktų su popiežiumi.

Akivaizdu, kad Pranciškus ieško tinkamo momento kelionei į Argentiną – tad turime ir toliau kantriai palaukti“, – rašė Argentinos sostinės laikraštis.

Prancūzijos katalikų dienraštis „Croix“ pažymėjo, kad tai ne tik šeštoji popiežiaus kelionė į Pietų Ameriką, bet išvis 22-oji jo kelionė svetur per visą jo pontifikatą lig šiol.

O „šio pontifikato keturios didžiosios ašys ypač gerai rezonuoja Lotynų Amerikoje. Pirmoji ašis – tai planetos gynyba nuo niokojimo kertant miškus ir vykdant beatodairišką kalnakasybą. Antroji ašis – tai socialinio teisingumo gynyba nuo žmones išnaudojančios ekonomikos, siekiančios tik pinigų ir savininkų uždarbio. Trečioji ašis – vietinių čiabuvių ir pavojuj atsidūrusių tautų apsauga nuo bandymų riboti jų teises. Ketvirtoji ašis – taikos skatinimas ir plėtimas raginant konfliktuojančias šalis susitaikyti“.

Taip rašė Paryžiaus katalikų laikraštis, o JAV katalikų žinių agentūra CNA sausio 12-ą dieną pranešė, jog „kelias dienas prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą Čilėje trys katalikų bažnyčios sostinėje Santjage buvo nežinomų piktadarių susprogdintos, o ketvirtai buvo pagrasinta sprogdinimu“.

Užpuolikai paliko rašytines žinutes, nukreiptas prieš popiežiaus viešnagę Čilėje ir prieš Katalikų bažnyčią.

Vienoje žinutėje toks įspėjimas: „Popiežiau Pranciškau, kitos bombos bus Jūsų sutanoje.“

 

M. Drunga

Užsienio spaudos apžvalga, parengta Mykolo Drungos, skambėjo per LRT RADIJĄ.

Rekomenduojami video