Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Popiežiaus sąjungininkas: Bažnyčia gali skilti, jeigu moterims būtų leista tapti diakonėmis

 Popiežiaus Pranciškaus pasiųsta žinia, kad jis atviras galimybei leisti moterims tapti katalikų diakonėmis, gali išprovokuoti audringus debatus ir susipriešinimą Bažnyčioje, žiniasklaida penktadienį citavo vieną iš artimiausių pontifiko sąjungininkų.

„Manau, kils įnirtingi debatai. Dėl šio klausimo Bažnyčia yra pasidalijusi pusiau“, – Vokietijos kardinolas Walteris Kasperas (Valteris Kasperas) sakė duodamas interviu Italijos dienraščiui „La Repubblica“.

Šiuos komentarus W.Kasperas išsakė kitą dieną po to, kai Pranciškaus paskelbė įkursiantis komisiją, kuri nagrinės galimybę leisti moterims tapti diakonėmis – įšventintomis dvasininkėmis, turinčiomis teisę atlikti daugelį kunigų pareigų.

W.Kasperas, laikomas vienu iš įtakingiausių liberaliųjų katalikų balsų, sakė, kad Pranciškus nori spręsti šį klausimą, atsižvelgdamas į dauge metų skelbtus moterų reikalavimus suteikti joms reikšmingesnį vaidmenį Bažnyčioje.

„Aš asmeniškai neturiu aiškios pozicijos, bet visada esu atviras ir pasiruošęs naujovėms“, – pažymėjo kardinolas, bet perspėjo, kad to vertinimo išvadų neįmanoma prognozuoti.

„Jeigu pažvelgtumėte, kas yra nutikę praeityje, jus tai skatintų sakyti „Ne“ (moterims diakonėms). Tačiau viskas yra įmanoma“, – pridūrė jis.

Pasak W.Kaspero, galimybės moterims tapti diakonėmis priešininkai neabejotinai argumentuos, kad tai būtų pirmasis žingsnis į leidimą moterims būti įšventintoms kunigėmis, nors Pranciškus yra užsiminęs, kad tokia galimybė nediskutuotina.

„Diakonatas yra tam tikro rango šventimai ... Akivaizdu, kad tie, kas nenori moterų kunigių, leidimą jį įgyti moterims gali laikyti dideliu pavojumi“, – aiškino kardinolas.

Rekomenduojami video