Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Politologas apie V. Putino kalbą: vis sunkiau apsimesti, kad dėl Rusijos problemų kaltas kas nors kitas

Metiniame savo pranešime Vladimiras Putinas išvardino daugybę Rusijos visuomenę ir ekonomiką kamuojančių problemų, tačiau po beveik 20 metų valdžioje jam gali būti sunku ką nors įtikinti, kad dėl jų kaltas kas nors kitas, o ne jis, mano politologas Vytis Jurkonis.

V. Putinas didžiausią dėmesį savo metinėje kalboje skyrė Rusijos vidaus problemoms. Jis dalino pažadus didinti paramą socialiai pažeidžiamoms grupėms, įvairioms ūkio sritims, palietė korupcijos temą, žadėjo saugoti šeimą, kovoti su skurdu.

VU TSPMI lektorius Vytis Jurkonis pažymi, jog šios problemos yra neatsiejamos nuo paties V. Putino, kuris Rusiją valdo jau kone 20 metų.

„Atrodė, kad visą tai jau buvome vienaip ar kitaip girdėję. Jeigu aš būčiau Rusijos pilietis, tai turėtų mane šiek tiek nervinti, žinant, kad šis žmogus vienaip ar kitaip valdžioje yra jau 20 metų“, – LRT.lt sakė politologas.

Iš komentarų socialiniuose tinkluose galima spręsti, jog V. Putino žodžiai neįtikino kai kurių rusų.

Rusijos prezidentas savo pranešime kvietė ne komentuoti esamas problemas, bet imtis veiksmų. Pats V. Putinas save taip pat pristatė kaip nedaug kalbantį, tačiau dirbantį lyderį. O kaltę už nevykstančias reformas V. Putinas tradiciškai bandė suversti neefektyviai dirbantiems šalies valdininkams.

„Žinoma, gali rasti atpirkimo ožį, kodėl nevykdoma viena ar kita reforma Rusijoje. Tačiau, apskritai, susidarė įspūdis, kad nebus jokių reformų, kurių kažkas tikisi – ar teisės, ar korupcijos srityje, ar ekonomikos modernizacijoje“, – teigia politologas.

V. Jurkonio manymu, savo kalboje V. Putinas palietė problemas, tačiau nepasiūlė konkrečių sprendimo būdų: „Susidarė įspūdis, kad nei politinės valios, nei noro kažką reformuoti nėra.“

Pereidamas prie užsienio politikos klausimų, Rusijos vadovas kvietė kartu kurti geresnį pasaulį. „Žinant Kremliaus rolę ir agresiją visame regione, šie teiginiai, suprantama, atrodys šiek tiek iš satyros srities“, – pažymi VU TSPMI politologas.

V. Jurkonio manymu, ir užsienio politikai skirta V. Putino kalbos dalis buvo adresuota „vidaus rinkai.“

„Atrodė, kad tai vidaus rinkai paruoštas pranešimas, transliuojamas visuomenei ir tikslinėms grupėms: kad Rusijos dabartinė valdžia neva viską daro teisingai, galbūt ne viskas idealiai klostosi, bet jie yra tie, kurie stengiasi kurti taiką ir gėrį pasaulyje, – LRT.lt sakė V. Jurkonis. – Tai iš tikrųjų yra gana tuščia kalba, bent jau nenorima pripažinti ir problemų, nenorima aiškiai kalbėti, kokio priežastys yra ne visai gerai besiklostančių santykių su euroatlantine bendruomene.“

Ar tokia kalba galėjo įtikinti Rusijos piliečius? Pasak V. Jurkonio, nors du dešimtmečius valdžioje esančiam vadovui sunku apsimesti, kad dėl šalies problemų kaltas kažkas kitas, tačiau pasirodymas per televiziją vis dar gali padaryti įspūdį daliai elektorato.

„Žinant tai, kad Rusijos visuomenės vis dar išlieka televizijos visuomenė, suprantam kad būtent televizija yra labai smarkiai kontroliuojama Kremliaus režimo. Visada, jeigu yra problema, bus įmanoma atrasti arba sukonstruoti atpirkimo ožį, net jei, atrodo, neišvengiamai dėl to kalta centrinė valdžia.“

O kaltininku dėl Rusijos vidaus problemų visada gali būti įvardinti Vakarai.

„Taigi iš principo nieko ypatingai nauja ir reikšminga su šita kalba negalima būtų fiksuoti, – apibendrina V. Jurkonis. – Galime tiesiog pasakyti, kad didžia dalimi tai buvo vidaus vartojimui organizuota kalba.“

 

Rekomenduojami video