Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po teroro Briuselyje prabilo įtariamuosius vežęs taksistas

Po išpuolių Briuselyje visoje Belgijoje vyksta didžiulio masto antiteroristinė operacija. Pareigūnai toliau ieško mažiausiai vieno įtariamojo. Jis antradienį ryte užfiksuotas oro uoste su dar dviem vyrais, kurie, kaip manoma, susiprogdino. Per atakas žuvo daugiau nei 30 žmonių, šis skaičius dar tikslinamas, apie 250 – sužeista.

Prabilo įtariamuosius teroristus į oro uostą atvežęs taksistas

Belgijos laikraštis HLN praneša, kad policijai prisistatė vienas taksistas, nurodęs, kad netyčia galėjo nuvežti sprogdintojus į oro uostą.

Pareigūnams jis sakė, kad mėgino padėti vyrams paimti jų krepšius, bet jam buvo nurodyta neliesti bagažo.

Įtariamus teroristus į oro uostą atvežusio taksisto informacija padėjo policijai Briuselio oro uoste ir viename bute Šarbeko rajone aptikti sprogmenų, skelbia „RIA Novosti“, remdamasi leidiniu „Derniere Heure“. Taksistas teigė, kad keleiviai norėjo pasiimti daugiau krepšių.

Pasak žiniasklaidos, taksistas į teisėsaugą kreipėsi po kelių valandų nuo teroristinio išpuolio. Jis papasakojo, kad atvežė įtartinus klientus į oro uostą, ir įsidėmėjo, kad keleiviai atsivežė ne du sprogusius krepšius, kurie matyti saugumo kamerų vaizdo įraše, bet daugiau. Tai padėjo policijai Briuselio oro uoste rasti ir trečią bombą. Ji buvo sunaikinta kontroliuojamu sprogimu.

Taksistas taip pat atskleidė, kad jo keleiviai norėjo pasiimti ir daugiau krepšių, bet taksistas nesutiko, nes automobilyje nebebuvo vietos. Policijos pareigūnams jis nurodė Briuselio Šarbeko rajone esančio buto adresą, iš kurio paėmė savo klientus. Apieškoję patalpą, pareigūnai joje aptiko dar vieną sprogstamąjį įtaisą, prikimštą vinių. Taip pat tame bute buvo aptikta cheminių medžiagų, skirtų sprogmenų gamybai, ir teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ vėliava.

Vaizdo kamerų įraše matyti, kaip pagrindinis šios atakos įtariamasis ramiai stumia vežimėlį šalia kitų dviejų vyrų, kurie, kaip manoma, buvo savižudžiai sprogdintojai, žuvę įvykio vietoje. Policija paskelbė šio asmens tarptautinę paiešką.

Vėliau policija oro uoste aptiko dar du nesprogusius įtaisus ir juos sunaikino.

Įvardinta pirmoji auka

Teisėsauga įvardijo pirmosios Briuselio teroristinių atakų aukos tapatybę. Tai 37 metų Peru pilietė Adelma Marina Tapia Ruiz, skelbia ibtimes.co.uk.

Anot naujienų agentūros AFP, Belgijos sostinėje moteris gyveno pastaruosius šešerius metus. „Jie atėmė iš jos viską, ką ji norėjo nuveikti per savo gyvenimą“, - žurnalistams sakė jos vyras Fernando Tapia.

Peru užsienio reikalų ministerija patvirtino Tapios Ruiz tapatybę. Manoma, kad per teroristinius išpuolius, surengtus Briuselio Zaventemo oro uoste ir Malbeko metro stotyje, taip pat buvo sužeista viena iš jos ketverių metų dukrelių dvynių.

Perspėja dėl tolimesnių atakų

Kas sukėlė sprogimą centrinėje miesto metro stotyje, tiksliai nežinoma, tačiau atsakomybę prisiėmusi „Islamo valstybė“ tikina, kad tai taip pat padarė mirtininkas. Nuo trečiadienio Belgijoje skelbiamas trijų dienų gedulas, šalyje išlieka aukščiausio lygio terorizmo pavojus. Nedirbs Europos Sąjungos institucijos, Zaventemo oro uostas lieka uždarytas, tačiau dalis viešojo transporto Briuselyje vėl veiks, mokyklos turėtų dirbti įprastai. Išpuoliai Briuselyje surengti praėjus keturioms dienoms po to, kai čia sulaikytas pagrindinis Paryžiaus atakų įtariamasis Salahas Abdeslamas.

Po išpuolių Briuselyje JAV valstybės departamentas teigia, kad teroristinės grupės toliau planuoja atakas Europoje. Esą jų taikiniu greitu metu gali tapti sporto renginiai, turistinės vietos, restoranai bei transporto infrastruktūros. Kai kurios šalys jau ėmėsi papildomų saugumo priemonių. Tarp jų – Didžioji Britanija, Prancūzija, Nyderlandai, Vokietija bei Ispanija.

Rekomenduojami video