Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po raketos paleidimo Japonija griežtina sankcijas Šiaurės Korėjai

 Japonija trečiadienį paskelbė naujas sankcijas Šiaurės Korėjai dėl praėjusį savaitgalį įvykdyto naujausio didelio nuotolio raketos paleidimo – Tokijas uždraudė įleisti į Japonijos uostus bet kokius laivus iš tos šalies, taip pat perspėjo nebeįsileisiantis Šiaurės Korėjos piliečių.

Šį žingsnį Japonija žengė po to, kai Jungtinių Tautų Saugumo Taryba griežtai pasmerkė sekmadienį įvykdytą raketos paleidimą ir susitarė imtis veiksmų, kad artimiausiu metu būtų paskelbtos naujos sankcijos Pchenjanui.

„Nusprendėme imtis griežtų žingsnių sankcijų klausimu“, – žurnalistams sakė Japonijos premjeras Shinzo Abe (Šindzas Abė), komentuodamas pastarąjį sprendimą, papildantį priemones, kurias Tokijas taikė jau anksčiau dėl Šiaurės Korėjos įvykdytų branduolinių užtaisų sprogdinimų ir raketų bandymų.

Tarp naujų priemonių bus draudimas įplaukti į Japonijos uostus bet kokiems Šiaurės Korėjos laivams, taip pat draudimas bet kokiems Šiaurės Korėjos piliečiams atvykti į Japoniją, sakoma vyriausybės pranešime.

„Visiems Šiaurės Korėjos laivams, įskaitant vykdančius humanitarines misijas, bus uždrausta įplaukti į Japonijos uostus, – sakoma pranešime. – Taip pat bus draudžiama įplaukti trečiųjų šalių laivams, kurie lankėsi Šiaurės Korėjoje.“

Tokijas taip pat sugriežtino tvarką, pagal kurią finansines deklaracijas turi teikti asmenys, gabenantys į Šiaurės Korėją grynųjų pinigų.

Rekomenduojami video