Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po keleto metų atidėliojimo ištekėjo Japonijos princesė Mako

Japonijos princesė Mako antradienį ištekėjo už savo mylimojo, su kuriuo susipažino studijuodama universitete. Santuokos ceremonija buvo be tradicinės ekstravagancijos; ji atsisakė titulo ir ketina kartu su vyru persikelti gyventi į JAV.

Imperatoriškosios šeimos moterys negali įžengti į Chrizantemų sostą, o ištekėjusios už paprasto žmogaus praranda karališkąjį statusą.

Imperatoriaus Naruhito 30-metė dukterėčia Mako nėra išimtis – ji ištekėjo už savo vienmečio Kei Komuro, dirbančio vienoje JAV advokatų kontoroje.

Nuo tada, kai 2017 metais paskelbė apie sužadėtuves, pora susidūrė su skandalais, kuriuos bulvarinė spauda eskalavo pranešimais, jog jaunikio šeima susidūrė su finansiniais sunkumais.

Tačiau po kelerius metus trukusio atidėliojimo pora pagaliau susituokė, nors ir be vestuvių ceremonijos, pokylio ar kitų tradicinių sudėtingų apeigų, ir nusprendė tai padaryti privačiai, atokiau nuo visuomenės, kuri ne visada buvo geranoriškai nusiteikusi.

Mako taip pat atsisakė didelės išmokos, paprastai siūlomos imperatoriškosios šeimos moterims išvykstant, kuri, kaip pranešama, siekia 153 mln. jenų (1,35 mln. JAV dolerių).

Pasak Imperatoriškosios namų ūkio agentūros, Japonijos imperatoriškosios šeimos nariams taikomi griežti standartai, o Mako dėl žiniasklaidos dėmesio išsivystė sudėtingas potrauminio streso sutrikimas.

Vienas namų ūkio agentūros pareigūnas sakė AFP, kad santuokos dokumentai buvo „užpildyti ir priimti“ po to, kai televizijos filmuotoje medžiagoje buvo parodyta, kaip ji ryte išėjo iš Akasakos imperatoriškosios rezidencijos.

Princesė, laikydama nedidelę šviesiai rausvų gėlių puokštę, atsisveikino su šeima – nusilenkė tėvams ir žiniasklaidai, apkabino seserį.

Nepaisant neigiamų spaudos pranešimų ir piktų pašaipų internete, daugelis japonų sako, kad palaiko šią santuoką.

„Svarbiausia, kad ji yra laiminga“, – sakė 60-metė Tokijo gyventoja Machiko Yoshimoto.

„Žinoma, būtų buvę geriau, jei būtų buvusi šventinė atmosfera, o ne ši sudėtinga situacija, kuri yra gana liūdna ir apgailėtina“, – AFP sakė 54 metų Shigehiro Hashimoto.

Dienraščio „Yomiuri Shimbun“ atlikta apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė respondentų mano, jog ši santuoka yra geras dalykas, o 33 proc. jai nepritaria.

Kai pora susižadėjo, visi droviai šypsojosi, nes K. Komuro vadino Mako „mėnuliu“, kuris tyliai jį stebi, o ji jo šypseną lygino su saule.

Tačiau nors Japonijos žiniasklaida iš pradžių liaupsino K. Komuro, netrukus pasirodė pranešimų, kad jo motina negrąžino keturių milijonų jenų paskolos buvusiam sužadėtiniui.

Pora atidėjo santuoką, o jis 2018 metais persikėlė į Niujorką studijuoti teisės – šis žingsnis laikomas siekiu išvengti negatyvaus dėmesio.

Neseniai studijas baigęs vyras tik praėjusį mėnesį grįžo į Japoniją ir vėl patraukė žiniasklaidos dėmesį – šį kartą į uodegą surištų plaukų šukuosena.  

Neaišku, ar Mako, apsigyvenusi JAV, dirbs, tačiau ji turi gerą kvalifikaciją, nes Tokijo tarptautiniame krikščioniškame universitete studijavo meną ir kultūros paveldą. Ji taip pat yra įgijusi magistro laipsnį Didžiosios Britanijos Lesterio universitete.

Rekomenduojami video