Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po išpuolių vokiečiai ėmė labiau abejoti dėl imigrantų

Po to, kai per Naujųjų metų sutiktuves Kelną sukrėtė precedento neturinti masinio seksualinio smurto banga, vokiečiai ėmė labiau abejoti savo šalies gebėjimu susidoroti su migrantų antplūdžiu ir labiau jų baimintis, rodo penktadienį paskelbta apklausa.

Nuomonės tyrimas, kurį valstybinės televizijos TV ARD užsakymu atliko grupė „DeutschlandTrend“, rodo, kad 51 proc. Vokietijos pilnamečių gyventojų netiki kanclerės Angelos Merkel nuolat kartojamu teiginiu, kad „mes tai pasieksime“, turinčiu pabrėžti, jog Vokietija pajėgi susitvarkyti su migracijos iššūkiu.

Spalio mėnesį tokio požiūrio laikėsi 48 proc. respondentų.

Apklausa taip pat parodė, kad 48 proc. respondentų sako bijantys pabėgėlių, o 50 proc. nurodo nesilaikantys tokio požiūrio. Spalio mėnesį toks klausimas nebuvo pateikiamas.

Apklausos metu, kuri telefonu buvo atliekama sausio 12-13 dienomis, į kausimus atsakė tūkstantis žmonių.

Prie pagrindinės Kelno geležinkelio stoties Naujųjų metų išvakarėse užpuolikai, daugiausia arabų ar Šiaurės Afrikos kilmės, apgrabaliojo ir apiplėšė šimtus moterų.

Iki ketvirtadienio policija gavo 652 skundus, tarp jų 331 dėl seksualinių nusikaltimų, įskaitant ir kelis išžaginimo atvejus, pranešė Kelno prokuratūra.

Įvykiai Kelne padidino įtampą Vokietijoje, į kurią 2015 metais atvyko beveik 1,1 mln. prieglobsčio prašytojų, daugiausia iš Sirijos, Afganistano ir Irako, ir išprovokavo protestus, kurių metu buvo liejamas įtūžis dėl liberalios A.Merkel pozicijos nuo karo bėgančių žmonių atžvilgiu.

Rekomenduojami video