Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po daugiau nei 4 metų pertraukos pirmas AKM atvejis Čekijoje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, jog Čekijoje, netoli sienos su Lenkija buvo aptiktas afrikiniu kiaulių (AKM) maru užsikrėtęs šernas, kuris buvo nutrenktas autoįvykio metu.  

Apie rastą gaišeną pranešė medžiotojai. Tai labai svarbi pasyvios stebėsenos dalis, nes kuo operatyviau apie gaišenas bus pranešta, tuo greičiau jos bus surastos, atlikti tyrimai,  tuo greičiau galimas viruso šaltinis bus pašalintas iš aplinkos.  

Kadangi nuo 2018 m. Čekijoje nebuvo nustatyta nei vieno AKM protrūkio kiaulių laikymo vietose ar laukinėje faunoje, šaliai buvo panaikinti visi apribojimai dėl AKM, Čekija  buvo paskelbta laisva šalimi nuo AKM.

VMVT duomenimis, per šiuos metus Lietuvoje AKM buvo nustatytas 660 šernams (493 nugaišusiems ir 167 sumedžiotiems šernams).

Lietuvoje afrikinio kiaulių maro virusas yra įsitvirtinęs šernų populiacijoje ir užsikrėtusių šernų nustatoma nuolat, todėl šio viruso plitimo pavojų galima sumažinti tik griežtai laikantis visų nustatytų biosaugos reikalavimų. Biologinio saugumo priemonės atsakingai turi būti įgyvendinamos ir kiaulių ūkiuose, ir medžioklėje, o ypač – medžiojamųjų gyvūnų pirminio apdorojimo aikštelėse.

VMVT primena, kad radus šerno gaišeną, reikia kreiptis ir apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai arba jos teritoriniam padaliniui. Tai patogiausia padaryti visą parą veikiančiu trumpuoju telefono numeriu 1879, elektroniniu paštu (info@vmvt.lt) arba paskambinus į artimiausią VMVT padalinį. Už rastą ir praneštą šerno gaišeną Lietuvoje mokamos išmokos (30 Eur.)

Rekomenduojami video