Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmadienį Big Benas nutils ketveriems metams

Didžiojoje Britanijoje pirmadienį vidudienį vietos laiku paskutinį kartą apie pasikeitusį laiką dūžiais praneš Big Benas. Jis nutils ketveriems metams dėl rekonstrukcijos darbų. Vietos Parlamentas pažadėjo atsižvelgti į premjerės prašymą ir pasidomėti, ar darbų neįmanoma atlikti greičiau, nes taip ilgai Big Benas dar nebuvo tylėjęs.

Atėjo laikas bene žymiausią laikrodį pasaulyje patikrinti ir pataisyti susidėvėjusias dalis. Tačiau besipiktinančių, kad bokštas tylės net ketverius metus tiek daug, kad premjerė Theresa May praėjusią savaitę ragino Parlamentą pasigilinti į šį reikalą.

„Aišku, kad norime užtikrinti saugias sąlygas žmonėms darbe, bet neteisinga, kad Big Benas nutils ketveriems metams. Tai Parlamento reikalas ir viliuosi, kad pirmininkas skubiai į šį reikalą pasigilins ir užtikrins, kad Big Beną galėsime girdėti per tuos ketverius metus“, – teigė Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May.

Laikrodžio mechanizmą mechanikai gali sutvarkyti greičiau nei per ketverius metus ir jau dabar žada išimtis – laikrodis muš valandas per Naujuosius metus bei Pirmojo pasaulinio karo aukų atminimo dieną.

Tačiau skambėti kas penkiolika minučių kaip įprasta dabar neįmanoma, nes reikia daug nudirbti pačiame bokšte ir taip dažnai skambantis laikrodis išvestų darbininkus iš proto. Jie turi sutvarkyti stogą, sutvirtini varpus, sutvarkyti vėdinimo sistemą, įrengti liftą, vietą arbatai gerti ir tualetą.

Tai didžiausias ir ilgiausiai truksiantis remontas nuo pat bokšto ir laikrodžio pastatymo, kainuosiantis apie 30 milijonų svarų.

Big Benas skamba nuo 1859 metų, kai pirmą kartą pasikeitusią valandą pranešė suskambėję varpai. Trumpam jie buvo nutilę 2007-aisiais ir nuo 1983 iki 1985 metų.

Rekomenduojami video