Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pilį teko parduoti

Gal ekologiški energijos šaltiniai ir yra gerai, tačiau kartais jie verčia žmones atsisakyti svajonių. Būtent taip nutiko dviem amerikiečiams, nusprendusiems už 3,5 mln. eurų parduoti Prancūzijoje turėtą pilį. Tokiam žingsniui jie ryžosi po to, kai vietos valdžia laukuose šalia pilies nusprendė statyti gerokai bendrą vaizdą gadinančias vėjo jėgaines, informuoja „Boursorama“.

Kalifornijos gyventojai Viljamas ir Devidas O‘Nilai (William ir David O’Neil) 2016 m. įsigijo Anžu stūksančią, pusiau apgriuvusią XVIII-XIX a. pilį Falou (Falloux). Restauruodami griuvėsius vyrai išleido apie 5 mln. eurų. Pabaigę darbus jie tikėjosi naudoti pilį kaip turistų traukos objektą.

Taip pat buvo pasirašytas susitarimas su vietos komuna Bur d‘Ire (Bourg d’Iré), kurios teritorijoje ir stovi pilis. Amerikiečiai restauracijos darbus planavo pradėti tik tuo atveju, jeigu vietos valdžia atsisakys vėjo jėgainių parko kūrimo aplink pilį esančiuose laukuose projekto. Nepaisant to, kad jėgaines planuota statyti per maždaug tris kilometrus nuo pilies, būdamos 150 m. aukščio jos vis tiek būtų gadinusios bendrą vaizdą. Komunos vadovai su šiuo pageidavimu sutiko.

Falou pilis buvo sutvarkyta ir atvėrė duris lankytojams. Ten vyko koncertai, šventės ir kitokie renginiai. Viena kinų agentūra net planavo pilį išnaudoti vestuvių organizavimui. Situacija pasikeitė, kai 2017 m. Bur d‘Ire komuna tapo Sergė an Anžu blio (Segré-en-Anjou bleu) komunos dalimi. Tuomet, nepaisant anksčiau pasirašytų susitarimų, vėl buvo grįžta prie vėjo jėgainių projekto.

„Deja, bet nejaučiame visiškai jokio naujojo municipaliteto palaikymo“, - apmaudo neslėpė D.O‘Nilas. Vyrai nusprendė, kad vietos valdžia juos apgavo, atsisakė toliau kovoti ir jau grįžo į JAV. Suprasdami, kad vėjo jėgainių parkas nuvylė ir potencialius investuotojus, jie jau planuoja nemažus nuostolius.

Rekomenduojami video