Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pietų Korėja padidino sutikimo lytiškai santykiauti amžiaus ribą

Pietų Korėja nuo 13 iki 16 metų padidino amžiaus ribą, kai asmuo gali savanoriškai duoti sutikimą lytiškai santykiauti.

Šiuo žingsniu siekiama sustiprinti nepilnamečių apsaugą po kritikos, kad dabar šalyje galiojantis įstatymas dėl lytinių nusikaltimų yra pernelyg švelnus.

Priimtos Įstatymo pataisos numato, kad pilnamečiai asmenys už lytinius santykius su jaunesniais nei 16 metų asmenimis bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn už seksualinę prievartą prieš vaikus ar išžaginimą, nepriklausomai nuo to, ar buvo duotas sutikimas lytiškai santykiauti.

Anksčiau 13 metų sulaukę asmenys teisiškai jau buvo laikomi galinčiais savanoriškai duoti sutikimą lytiškai santykiauti.

Po virtinės kontroversiškų atvejų kilo kritikos banga, esą dėl tokio amžiaus cenzo seksualiniai nusikaltėliai išvengia bausmės. 2017-aisiais 42 metų amžiaus vyras buvo pripažintas nekaltu dėl 15-metės išžaginimo, remiantis tuo, kad ji davė sutikimą lytiškai santykiauti. Šis atvejis šalyje sukėlė pasipiktinimo audrą ir pakurstė raginimus padidinti „sutikimo“ amžiaus ribą.

Nepaisant ekonominės ir techninės pažangos Pietų Korėjoje vis dar labai gajos patriarchalinės tradicijos, o seksualinės prievartos aukos čia dažnai užsitraukia nemalonę už tai, kad prabilo apie patirtą smurtą. Amžiaus riba, kai asmuo gali savanoriškai duoti sutikimą lytiškai santykiauti, buvo padidinta siekiant „apsaugoti nepilnamečius nuo lytinių nusikaltimų“, rašoma Pietų Korėjos teisingumo ministerijos išplatintame pranešime.

Įstatymo pataisos taip pat panaikino senaties terminus už lytinius nusikaltimus prieš jaunesnius nei 13 metų asmenis.

Rekomenduojami video