Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pietų Afrikos Respublikos kaimelyje užvirė deimantų karštinė: bedarbiai čia įnirtingai ieško brangakmenių

Visa Pietų Afrikos Respublika pametė galvą dėl deimantų – ar bent jau akmenų, kuriuos jie laiko deimantais. Viename šalies kaimelyje prasidėjo tikra deimantų karštinė po to, kai čia buvo surasti nežinomi akmenys. Tūkstančiai žmonių iš visos šalies atvyko čia ir įnirtingai kasinėja. Daugiausia jų – bedarbiai, kurie tikisi greito praturtėjimo.

Viename Pietų Afrikos kaimelyje gyventojai tikisi surasti brangakmenių – deimantų. Sujudimas kilo po to, kai čia buvo rasta nežinomų akmenų. Tad progos patiems surasti galimai itin brangius akmenis nenori praleisti niekas. „Jeigu rastume, mūsų gyvenimas pasikeistų. Niekas neturi normalaus darbo, tik nepastovius. Kai grįžau su rastais akmenimis namo, šeima labai džiaugėsi“, – sako deimantų ieškotojas Mendo Sabelo.

Jam antrina ir čia to paties ieškoti atvykęs Skhumbuzo Mbhele: „Gyvenime nemačiau ir neliečiau deimanto. Pirmąkart jį paliečiau čia. Tikiuosi, kad dėl jo situacija namuose pagerės.“ Pasklidus žiniai apie galimus deimantus čia sugūžėjo žmonės iš visos Pietų Afrikos.

Dauguma jų – bedarbiai ar neturintys pastovaus, gerai apmokamo darbo. Ir viskas akmenėlių. Tačiau ar išties tai yra deimantai, kol kas neaišku. Kai kurie mano, kad tai tiesiog kvarco kristalai. Kasyklų departamentas čia siunčia geologų ir kalnakasybos ekspertų komandą. Jie surinks mėginius ir padarys analizę.

Pietų Afrikoje didelis nedarbo lygis, skursta milijonai. Koronaviruso pandemija situaciją tik pablogino, tad visai nenuostabu, kad čia – šimtai ar net tūkstančiai žmonių, ieškančių greito praturtėjimo. Kai kurie smalsuoliai jau net ir ėmė pardavinėti akmenis. Tiesa, kol nėra patvirtinimo, kad tai – deimantai, praturtėjimu nė nekvepia. Mat už vieną akmenėlį galima gauti tik kiek daugiau nei 7 Jungtinių Valstijų dolerius.Rekomenduojami video