Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno gamintojas bankrutavo dėl… veganų

Įvairios naujos ekologinės tendencijos, prieš išgelbėdamos pasaulį, gali be darbo palikti tūkstančius žmonių. Prieš kelias dienas prašymą leisti bankrutuoti pateikė didžiausias JAV pieno gamintojas - „Dena Foods“. CNN praneša, kad tai susiję su tuo, jog amerikiečiai pradėjo gerti mažiau tradicinio karvių pieno ir vietoje jo mieliau renkasi įvairias augalines alternatyvas.

Susumavus pirmojo 2019 m. pusmečio rezultatus, paaiškėjo, kad įmonės pardavimai smuko 7 proc., o pelnas - net 14. Vien per šiuos metus įmonės akcijų vertė sumažėjo 890 proc. Patekus į sunkią finansinę situaciją įmonė „Dean Foods“ nebepajėgė užtikrinti darbuotojų pensijų. Gelbstint „Dean Foods“, tokių produktų kaip „Dairy Pure“, „Organic Valley“ ir „Land O’Lakes“, gamintoją buvo skirta 850 mln. JAV dolerių (apie 746 mln. eurų). Šiuo metu dėl galimo bankrutuojančios įmonės įsigijimo vyksta derybos su nacionaliniu pieno gamintojų kooperatyvu „Dairy Farmers of America“.

Kalbant apie pieną, „Euromonitor“ prognozuoja, kad pasaulinė pieno alternatyvų rinka šiais metais, lyginant su 2017, išaugs 3,5 proc. ir viršys 18 mlrd. JAV dolerių (apie 15,8 mlrd. eurų). Visgi tradicinis pienas pozicijų dar neskuba užleisti - jo dalis sudaro kiek mažiau negu 120 mlrd. JAV dolerių (apie 105 mlrd. eurų). Tiesa, karvių pieno pardavimo apimtys pastaruosius ketverius metus nuolat mažėja, o avižų pieno paklausa per paskutinius metus šoktelėjo net 636 proc. - iki 53 mln. JAV dolerių (apie 46 mln. eurų).

 

respublika

Rekomenduojami video