Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Pfizer“ testuoja pirmąją tabletę koronavirusui gydyti

Infekcinių ligų prevencija yra geriau nei gydymas ir tai ypač tinka kalbant apie koronavirusą. Kaip ir su kitais virusais, kovai su COVID-19 šiuo metu trūksta perspektyvaus gydymo – turimos vakcinos veiksmingai stabdo užsikrėtimus, tačiau rimtos infekcijos vis dar žudo žmones daugelyje pasaulio kampelių. Dažniausias gydymo būdas yra paciento aprūpinimas deguonimi ir jo palaikymas stabilioje būsenoje, kol jo imuninė sistema kovoja su viruso dalelėmis.

Deja, tai ne visada pavyksta, o tęsiantis pasaulinei pandemijai darosi sunku ją kontroliuoti, todėl labai reikia vaisto, kuris padėtų sergant koronavirusu. „Pfizer“ tikisi padėti ir šį kartą. Šiuo metu Briuselyje, Belgijoje, vyksta pirmosios tabletės, skirtos COVID-19 infekcijai gydyti, pirmojo etapo klinikinis tyrimas. Taikydamasis į konkretų fermentą, kurio virusui reikia, kad daugintųsi ląstelėse-šeimininkėse, „Pfizer“ tikisi, kad tabletė – iškalbingai pavadinta PF-07321332 – kovos su infekcija, kai tik pasirodys jos simptomai.

„Norint kovoti su COVID-19 pandemija, reikalinga ir prevencija pasitelkus vakciną, ir tikslingas gydymas tiems, kurie užsikrečia virusu. Atsižvelgiant į tai, kad SARS-CoV-2 mutuoja, ir į besitęsiantį COVID-19 poveikį pasauliui, atrodo, kad bus labai svarbu turėti galimybę naudotis terapijos galimybėmis tiek dabar, tiek už pandemijos ribų“, – sakė medicinos mokslų daktaras Mikaelis Dolstenas, „Pfizer“ pasaulinio tyrimo, plėtros ir medicinos skyriaus vyriausiasis mokslo pareigūnas ir prezidentas.

„Mes sukūrėme PF-07321332 kaip vaistą, kurį galima skirti pastebėjus pirmuosius infekcijos požymius tam, kad pacientų nereikėtų guldyti į ligoninę ir nebūtų būtina kritinė priežiūra. Taip pat „Pfizer“ intraveninis antivirusinis kandidatas yra potencialus naujas gydymo būdas hospitalizuotiems pacientams.

Kartu jiedu gali sukurti gydymą nuo pradžios iki galo, kuris papildytų vakcinaciją tais atvejais, kai liga vis dar pasitaikytų“, – tęsė M. Dolstenas. PF-07321332 yra proteazės inhibitorius, kuris tiesiogiai užkerta kelią viruso dalelių dauginimuisi šeimininke. Jei virusas negali patikimai daugintis, proteazės inhibitorius sustabdo infekcijos įsitvirtinimą ir žalos padarymą. Proteazės inhibitoriai yra plačiai naudojami gydant ŽIV ir hepatitą C, tačiau, nepaisant to, kad ląstelių kultūros eksperimentuose jie pasirodė esą veiksmingi kovojant su COVID-19 ir kitais koronavirusais, dar nebuvo įrodyta, kad jie yra saugūs ir veiksmingi žmonėms.

Greta PF-07321332, „Pfizer“ taip pat tiria PF-07304814 – į veną suleidžiamą proteazės inhibitorių, kuris šiuo metu yra išbandomas su ligoninėse gydomais pacientais. Klinikinis PF-07321332 tyrimas vis dar vyksta, jame dalyvauja iki 60 sveikų suaugusių savanorių ir tikimasi, kad jis baigsis gegužės 25 dieną. Tyrimo metu tikrinamas saugumas ir toleravimas bei tiriama, kaip junginys juda sveikų savanorių kūne. Tolesni bandymai turės būti atliekami didesnėse grupėse, kad būtų galima patikrinti saugumą ir veiksmingumą. Tada jį galima bus pažymėti kaip galimą terapinį vaistą nuo SARS-CoV-2.Rekomenduojami video