Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per teroristinį išpuolį Londone žuvo penki žmonės, dar apie 40 - sužeista

Trečiadienį Londone automobiliui įsirėžus į praeivius ir, kaip spėjama, islamistų įkvėptam užpuolikui prie Didžiosios Britanijos parlamento rūmų peiliu sužeidus policininką, žuvo penki žmonės. Dar apie 40 buvo sužeista, praneša naujienų agentūros "Reuters" ir AP.

Tarp šios teroristinės atakos aukų buvo pats užpuolikas bei jo nudurtas policijos pareigūnas. Žuvęs pareigūnas įvardytas kaip 48-erių metų Kitas Palmeris (Keith Palmer), policijoje tarnavęs 15 metų.

Likusios trys aukos buvo Vestminsterio tiltu lėkusio automobilio partrenkti žmonės.

Pranešama, kad tarp sužeistųjų buvo trys policijos pareigūnai, keli prancūzų moksleiviai, Londone lankęsi su mokyklos ekskursija, du rumunų turistai ir penki lankytojai iš Pietų Korėjos.

Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei (Theresa May) išpuolį pavadino liguistu ir žiauriu.

"Vieta, kur buvo įvykdytas išpuolis, pasirinkta neatsitiktinai, - vėlų trečiadienio vakarą padarytame pareiškime tvirtino ji. - Teroristas pasirinko smogti pačioje mūsų sostinės širdyje, ten, kur visų tautybių, religijų ir kultūrų žmonės susirenka švęsti laisvės, demokratijos ir žodžio laisvės vertybes".

Bet koks mėginimas šias vertybes pakirsti pasitelkiant smurtą yra "pasmerktas nesėkmei", pridūrė T. Mei.

Didžiosios Britanijos pareigūnas Markas Raulis (Mark Rowley) žurnalistams sakė, kad išpuolis prasidėjo automobiliui ant Vestminsterio tilto partrenkus praeivius ir tris policijos pareigūnus.

"Automobilis prie parlamento (atsitrenkęs į atitvarą) sustojo ir mažiausiai vienas peiliu ginkluotas vyras tęsė ataką ir mėgino patekti į parlamentą", - sakė M. Raulis.

Pasak jo, policija tiria versiją, kad tai galėjo būti su islamizmu susijęs išpuolis. Policija teigia mananti, kad užpuoliko tapatybė jai žinoma, tačiau šiuo metu šių detalių atskleisti negali.

Tai buvo daugiausiai aukų pasiglemžęs išpuolis Londone nuo 2005-ųjų liepos, kai miesto transporto sistemoje susisprogdinę keturi Didžiosios Britanijos pilietybę turintys islamistai pražudė 52 žmones.

Trečiadienio išpuolis įvyko Briuseliui minint prieš metus surengtų teroro atakų pirmąsias metines. Trys savižudžiai 2016 metų kovo 22-ąją Briuselio oro uoste ir metropolitene nužudė 32 žmones ir daugiau kaip 300 sužeidė.

Rekomenduojami video