Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per išpuolį Japonijoje nužudyta 19 žmonių

Bent 19 žmonių žuvo per išpuolį žmonių su psichine negalia globos namuose Sagamiharos mieste Japonijoje, remdamasi vietine žiniasklaida, praneša BBC. 

09:14 val. Vyriausybės sekretorius Yoshihide`as Suga po atakos teigė, kad kad ji „labai užgauna širdį ir šokiruoja, nes nekalti žmonės tapo aukomis.“

Kaip žinoma, užpuolikas buvo anksčiau atleistas iš įstaigos, kurios gyventojus užpuolė.

Vietinė policija teigia, kad užpuolikas siuntė ranka rašytą laišką politikams šių metų vasarį, grasindamas nužudyti šimtus neįgaliųjų. Jis buvo gydomas ligoninėje 2 savaites, bet po to išrašytas.

Vietinės žiniasklaidos duomenimis, jaunas užpuolikas išdaužė langą ir pateko į pastatą, tuomet iškart pradėjo badyti žmones.

03:14 val. Per išpuolį, įvykdytą peiliu, ankstų antradienio rytą vietos laiku dar bent 26 žmonės buvo sužeisti. 20 iš jų Œ– sunkiai.

26-erių įtariamasis buvo sulaikytas po to, kai pats pasidavė policijai.

Vyras įėjęs į policijos nuovadą tiesiog pasakė: „Aš tai padariau“. Pranešama, jog policijai jis pareiškė išpuoliu siekęs, kad „visi neįgalieji išnyktų“.

Užpuolikas į globos įstaigą įėjo apie 2 val. 30 min. vietos laiku ir ėmė peiliu badyti ten buvusius žmones.

Globos namuose, kuriuose apsistoję 149 nuolatiniai gyventojai, tuo metu buvo aštuoni darbuotojai.

Nacionalinis Japonijos transliuotojas NHK praneša, kad vyriškis – buvęs „Tsului Yamayuri sodų“ darbuotojas. Įstaiga veikia Sagamiharos mieste, kuris nutolęs nuo Tokijo 40 km.

Nors dauguma detalių dar tik aiškėja, pirminiu vertinimu, tai didžiausia masinė žmogžudystė Japonijoje per pastaruosius metus.

Masinės žudynės dėl griežtos grinklų kontrolės Japonijoje itin retos.

2008 m. vyras sunkvežimiu įvažiavo į apsipirkimo zoną. Išlipęs iš sunkvežimio jis ėmė žmones badyti peiliu. Per šį įvykį žuvo septyni žmonės.

Ataka įvyko tą pačią dieną, kaip ir incidentas, kai vyras su psichine negalia nudūrė aštuonis vaikus Osakos pradinėje mokykloje 2001 m.

Rekomenduojami video