Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pekinas, nepaisydamas JAV perspėjimo, stato karines bazes Pietų Kinijos jūroje

Kinija, nepaisydama JAV perspėjimų, stato karines bazes dirbtinėse salose Pietų Kinijos jūroje, praneša agentūra „Reuters“.

„Kinija vykdo įprastos statybos darbus savo teritorijoje“, – trečiadienį Pekine pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovas, komentuodamas JAV pranešimus, kad salos yra ginkluojamos. Tai apima ir gynybinių pajėgumų permetimą, kas, pasak atstovo, pagal tarptautinius įstatymus yra normali suverenios valstybės teisė.

JAV prezidento Donaldo Trumpo vyriausybė veiklą Pietų Kinijos jūroje vadina nelegalia. Pentagono atstovas ne kartą yra pakartojęs, kad Pietų Kinijos jūra negali būti militarizuojama.

Du JAV vyriausybės atstovai agentūrai „Reuters“ sakė, kad salose baigiama statyti beveik dvi dešimtis betoninių statinių, kuriuose gali būti laikomos didelio veikimo nuotolio gynybinės raketos. Tai esą gali būti vertinama kaip karinė eskalacija.

Vienas žvalgybos atstovas sakė, kad pastatai panašūs į tuos, kuriuose laikomos raketų baterijos. Kito šaltinio teigimu, pastatai yra 20 metrų ilgio ir 10 metrų aukščio.

Kinija reiškia pretenzijas į beveik visą Pietų Kinijos jūrą ir dėl to daug metų ginčijasi su besiribojančiomis šalimis.

Rekomenduojami video