Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavojingiausios šalys krikščionims gyventi

Pasaulyje persekiojimų patiria 215 milijonų krikščionių, teigiama neseniai paskelbtoje naujausioje tarptautinės organizacijos „Open Doors“ ataskaitoje. Tai reiškia, kad vienas iš dvylikos krikščionių yra persekiojimų auka.

„Open Doors“ (liet. Atviros durys) yra 1955 m. brolio Andrew (Andrew van der Bijl) įkurta misija, tarnaujanti persekiojamiems krikščionims visame pasaulyje. Nepaisydami Kristaus sekėjų denominacijos, jie remia krikščionis humanitarine ir dvasine pagalba, platina Biblijas, teikia psichologines ir teisines konsultacijas, profesinį mokymą. Taip pat aktyviai veikia Europos Parlamente, skleisdami informaciją apie krikščionių persekiojimą, mobilizuoja reikalingą politinę paramą. Kasmet ši tarptautinė organizacija skelbia valstybių, kuriose krikščionims gyventi sunkiausia, sąrašą „World Watch List“.

Jis sudaromas, atsižvelgiant į šešis lygiaverčius dėmenis. Smurtinių išpuolių skaičių ir spaudimo, pasireiškiančio privačiame, šeimos, bendruomenės, Bažnyčios ar valstybės gyvenime, lygį. Duomenys sąrašui gaunami iš organizacijos „Open Doors“ darbuotojų šalyse, kur krikščionys persekiojami, vietos tikinčiųjų ir nepriklausomų išorės ekspertų.

Pati pavojingiausia krikščionims šalis šiemet, kaip ir pastaruosius šešiolika metų – Šiaurės Korėja. Nors komunistinės valstybės Konstitucijoje įtvirtinta religijos laisvė, jei pilietis atvirai išpažįsta krikščionybę, jis sulaukia arešto, perauklėjimo lageryje ar net egzekucijos. Nepaisant to, krikščionybė ateistinėje šalyje smarkiai auga pastaruosius du dešimtmečius. Ataskaitoje rašoma, kad Šiaurės Korėjoje gali gyventi iki 300 tūkst. Kristaus sekėjų. Jie valdančiųjų vertinami kaip priešiški visuomenės elementai, kuriuos reikia išnaikinti. Dėl ilgą laiką trunkančios indoktrinacijos visoje šalyje kaimynai ar net šeimos nariai praneša valdžiai apie bet kokius įtartinus religinius veiksmus. Organizacija „Open Doors“ kviečia melstis, kad Šiaurės Korėjos valdžia pažintų Dievą, kad Viešpats saugotų ten gyvenančius krikščionis, ypač kenčiančius kalėjimuose bei lageriuose.

„Mama mane išmokė tik vienos maldos. Vis tiek ją kalbu kiekvieną dieną – už savo šeimą ir už savo šalį: „Hanonim, Hanonim! Viešpatie padėk“, – sako Šiaurės Korėjoje gyvenanti Hannah Cho, kurios istorija pasakojama ataskaitoje. Ji ir jos vyras dėl tikėjimo lageryje patyrė siaubingų kankinimų, dėl kurių sutuoktinis mirė. Pabėgusi iš Šiaurės Korėjos, ji keletą metų gyveno atskirai nuo savo keturių vaikų, net nežinodama, ar jie dar gyvi. Po daugybės įvairiausių išbandymų moters meilė Jėzui Kristui gyva.

Šiaurės Korėjoje. EPA nuotrauka

Antrąją vietą sąraše užima Afganistanas. Musulmoniškoje valstybėje į krikščionybę atsivertę piliečiai valdžios, etninių grupių lyderių ir islamo šventikų vertinami neigiamai. Kristaus sekėjai negali praktikuoti savo tikėjimo nei viešai, nei privačiai. Atsivertėliai gali netekti asmeninės nuosavybės, verslo, būti sumušti ar net nužudyti artimiausių žmonių. Tiksliai nežinoma, kiek tūkstančių krikščionių yra 34 milijonų gyventojų šalyje.

Trečiojoje vietoje – Somalis. Šioje Rytų Afrikos šalyje islamas yra valstybinė religija, ir tiek imamai mečetėse bei medresėse, tiek teroristinės grupuotės „Al Shabaab“ lyderiai atvirai sako, kad krikščionys šalyje nepageidaujami. Somalyje jiems net nėra vietos saugiai praktikuoti tikėjimą. Šioje valstybėje daug smurto, tačiau atsiranda žmonių, kurie renkasi sekti Kristų. Tarp 14 milijonų gyventojų keli šimtai – krikščionys.

Likusios valstybės, kuriose krikščionys patiria žiauriausių persekiojimų, anot ataskaitos autorių, yra šios: Sudanas, Pakistanas, Eritrėja, Libija, Irakas, Jemenas, Iranas, Indija.

Dvi pagrindinės jėgos, dėl kurių auga krikščionių persekiojimas – radikalaus islamo ir religinio nacionalizmo plitimas. Radikalus ir kovingas islamas, siekiantis pajungti visuomenes šariatui, tampa vis didesniu rūpesčiu krikščionims ypač Azijoje (Filipinuose, Bangladeše, Indonezijoje) ir Afrikoje (Egipte, Nigerijoje, Somalyje). Krikščionių persekiojimą lėmęs induistų nacionalizmas augo Indijoje ir Nepale, budistų – Mianmare ir Šri Lankoje. Taip pat krikščionys vis labiau persekiojami Vidurio Azijos šalyse, kur valdo proislamiškos vyriausybės: Uzbekistane, Tadžikistane, Kazachstane, Azerbaidžane.

Ataskaitoje teigiama, kad praėjusiais metais 3066 krikščionys nužudyti, 1252 pagrobti, 1020 išprievartauti ar patyrė seksualinį priekabiavimą. Užpultos 793 bažnyčios.

„Lengva žengti gyvenimo keliu, nesusijus su tuo, ką patiria krikščionys kitose pasaulio vietose. Tačiau ši ataskaita padeda sumažinti atotrūkį tarp jų ir mūsų. Jis padeda suprasti, kaip melstis, remti, užjausti persekiojamus krikščionis ir džiaugtis drauge, kai sąlygos pagerėja“, – teigia organizacijos „Open Doors“ direktorius Davidas Curry.

 

Parengė Rosita Garškaitė

Rekomenduojami video