Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paviešins su J. F. Kennedy nužudymo byla susijusius dokumentus

Jungtinių Valstijų nacionalinis archyvas ketvirtadienį turėtų paviešinti paskutinius dokumentus, susijusius su prezidento Johno F. Kennedy nužudymo byla. 1963 m. lapkričio 22 d. Dalase įvykdyta prezidento žmogžudystė laikoma viena garsiausių visų laikų politinių žmogžudysčių.

Daugiau kaip 3 tūkst. dokumentų viešinami remiantis 1992 m. Kongreso priimtu įstatymu, numatančiu, kad per 25 metus visos su J. F. Kennedy žmogžudystės tyrimu susijusios bylos privalo būti prieinamos visuomenei. Atidėti dokumentų paviešinimą gali tik prezidentas, tačiau Donaldas Trumpas praėjusią savaitę „Twitteryje“ patikino, kad dokumentus išslaptinti leis.

Visgi, dauguma ekspertų mano, kad sąmokslo teorijomis apipintoje J. F. Kennedy nužudymo istorijoje naujų reikšmingų atradimų tikėtis nereikėtų, nes didžioji dalis (88 proc.) medžiagos jau yra paviešinta. Dar dešimtadalis visų bylų anksčiau publikuotos išredagavus „jautrią“ informaciją.

J. F. Kennedy nušautas, kai su žmona Jacqueline lankėsi Dalase, Teksaso valstijoje. Tyrėjų išvadose teigiama, kad prezidentą nužudė amerikietis  Lee Harvey Oswaldas. Jis, praėjus porai dienų po sulaikymo, buvo nušautas.

Rekomenduojami video