Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paukščių gripas - didėjanti problema ir JAV

Praėjusią savaitę paukščių gripo situaciją Lietuvoje ir už Atlanto aptarė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau - VMVT) atstovai bei JAV ambasados Žemės ūkio biuro, kuruojančio Baltijos šalis naujai paskirta žemės ūkio patarėja Heidi Broekemeier.

JAV paukščių gripas nuo šių metų pradžios plinta žaibiškai: vien vasario-kovo mėnesiais nustatyti net 18 didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkiai. Visais atvejais laboratorijose patvirtintas H5N1 paukščių gripo viruso potipis, kuris šiuo metu plačiai paplitęs Europoje.

„Nuolatinė informacijos apie biosaugą sklaida tarp paukščių laikytojų, augintojų yra viena paveikiausių prevencinių priemonių. Tai svarbu daryti visus metus, tačiau svarbu suintensyvinti prieš paukščių migracijos laikotarpius. Naujausias, vis plačiau aptariamas būdas stabdyti pakučių gripą  - naminių paukščių vakcinacija. Neatmetama, jog vakcinacija gali tapti efektyviausia priemonė ateityje – tačiau tai dar daug diskusijų reikalaujantis sprendimas, apie kurį kalbėsime gegužės pabaigoje vyksiančios Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos generalinės sesijos metu“, - sakė VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas. 

Amerikoje dauguma protrūkių įvyko savo reikmėms laikomų paukščių ūkiuose, tačiau nukentėjo ir trys stambūs mėsinius kalakutus auginantys komerciniai paukštynai ir vienas komercinis ančių paukštynas. Taip pat paukščių gripas buvo nustatytas gyvų paukščių turguje Virdžinijos valstijoje. Dėl šių protrūkių JAV nutraukė paukštienos produktų, šalutinių produktų ir gyvų paukščių sveikatos sertifikatų patvirtinimą, naminių paukščių ir perinti skirtų kiaušinių eksportą į Europos Sąjungą (ES) iš ribojimų zonų.

Rekomenduojami video