Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Patriotinis ugdymas“ Rusijos mokyklose: apie nukryžiuotą berniuką ir nenuplaunamą kraują

Rusijoje iš vienos mokyklos į kitą važinėja ir vaikams „paskaitas skaito“ vienas asmuo, Ivanas Agulovas, nuo kurio kalbų tėvams šiaušiasi plaukai, o vaikai vėliau naktimis negali miegoti. Šalies mokslo įstaigų atstovai dorai net ir negali paaiškinti, kodėl šis asmuo užsiima vaikų auklėjimu mokyklose, tačiau tvirtina, kad leidimą tam jis turi.

Prokuratūra viename mieste jau pradėjo tyrimą, tačiau šarlatanas, anot vietos žiniasklaidos, laisvai keliauja po kitas gyvenvietes ir ten tęsia savo pasirodymus. Beje, už savo šou vyras nesigėdija dar iš vaikų tėvų paimti po 70 rublių (apie 0,80 euro). Vienos Uralo mokyklos vadovė, kurios apie šio asmens pateikiamos informacijos pedagoginę reikšmę vaikams užklausė „Radio Svoboda“, teisinosi „čia jūsų reikalas, kuo tikėti, o kuo ne. Naudositės jūs „Google“ ar nesinaudosit, ar taip vertinsite įvykius Ukrainoje, ar kitaip. Jis neprimeta savo nuomonės“.

„Lektorius“ Ivanas Agulovas vaikams nuo 3 iki 12 klasės pasakoja apie „totalų Google sekimą Rusijoje“, „Ukrainos kariuomenės žvėriškumus Slovjanske“. Pasakoja vaizdžiai, pavyzdžiui, trečiokams postringavo apie „nukryžiuotą berniuką Slovjanske“, kurį „prikalė prie lentos“, „o jo motiną pririšus prie šarvuočio tampė po miesto aikštę“, ir „lietus dar savaitę negalėjo nuplauti kraujo“ (Rusijos propagandinės televizijos „Pirmasis kanalas“ praėjusiais metais paviešinta išgalvota istorija, – red. past.). Po tokių pasakojimų vaikai pradėjo blogai miegoti, nuolat visko bijo, pasakojo pasibaisėję tėvai. Vaikus jis gąsdina Vakarų politikos lyderiais. „Jeigu ir toliau būsite tokie įžūlus, tapsite tokiais, kaip Obama, Merkel, Hollande'as“, – pasakojo lektorius.

Šis veikėjas, pagal profesiją – aktorius, jau daugelį metų važinėja po Rusijos ir aplinkinių šalių mokyklas ten dėstydamas „teisingo gyvenimo pagrindus“. Tiesa, anksčiau jis užsidirbdavo kalbėdamas apie „amžinąsias vertybes“ – patriotizmą, meilę motinai, rūkymo žalą, dvasinius išgyvenimus ir pan., tačiau pastaruoju metu I. Agulas, prisitaikęs prie laikmečio, „persikvalifikavo“ į politiką.

Rekomenduojami video