Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paskutinės vilties skrydis: jaudinanti nuotrauka su talibų užimtą Afganistaną paliekančiais keleiviais

JAV karinių oro pajėgų lėktuvas sekmadienį C-17 lėktuvu išskraidino 640 žmonių, keturiskart daugiau negu jame galima skraidinti, o nuotrauka iš skrydžio apskriejo visą pasaulį. Tūkstančiai afganų veržiasi palikti šalį, kuomet valdžią perėmė talibų islamistai.

Hamido Karzajaus tarptautinį oro uostą palikusiu C-17 lėktuvu skrido minia žmonių, sugebėjusi patekti į jo vidų. Tūkstančiai liko oro uoste, nepaisant to, kad lėktuvas į Katarą, jau talibams užėmus Kabulą, skrido mažiausiai dukart, rašoma „Daily Mail“. Dar vienas C-17 lėktuvas išskrido pirmadienį, kuomet afganai jau buvo užplūdę tarptautinį oro uostą. Desperacija pasiekė tokį lygį, kad žmonės bandė skristi užsikabinę už lėktuvo atbrailų ar važiuoklės.

Pranešama, kad trys žmonės tokiu būdu žuvo neišsilaikę ant lėktuvo paviršiaus ir nukritę iš didelio aukščio. Dar du buvo nušauti oro uostą saugančių JAV karių, skelbia CBS News. Dar keli asmenys žuvo palindę po kylančio lėktuvo ratais.

  „Daily Mail“ paviešintas lėktuvo RCH 871 skrydžio piloto įrašas atskleidžia skrydžio kontrolės darbuotojų nuostabą, išgirdus, kiek orlaiviu skrenda žmonių. „Ok, kaip manai, kiek tavo lėktuvu skrenda žmonių? 800 žmonių lėktuve?! Dievo… Dievo motina… Ok…“, – cituojamas skrydžio kontrolės darbuotojas.

Nepaisant pirminių pranešimų apie 800 žmonių, vėliau paaiškėjo, kad juo skrido 640 pabėgėlių. C-17 gali skraidinti daugiau nei 77 tonų krovinį, tačiau jo konstrukcija yra pritaikyta gabenti ne daugiau nei 150 karių.

Kol kas nėra aišku, kas konkrečiai sugebėjo patekti į lėktuvą ir kiek amerikiečių ar su jais bendradarbiavusių afganų liko Kabule. JAV kariuomenė neatskleidžia, kiek dar skrydžių bus atlikta, o Talibano kariai tuo metu jau budi prie oro uosto vartų. Tačiau nėra žinoma, ar jie imasi kokių nors veiksmų ribojant afganistaniečių bandymus išvykti iš šalies.

Rekomenduojami video