Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis vaduojasi iš koronaviruso gniaužtų

Europoje užregistruota daugiau nei du milijonai koronaviruso atvejų, tačiau tai jau visai nė motais europiečiams. Gražūs savaitgalio orai žmones privertė išeiti į lauką ir spjauti į karantino apribojimus. Bet jie ne tik džiaugėsi saule ir šiluma – dalis europiečių į gatves išėjo ir protestuoti.

Portugalijos pajūrio kurortas Karkavelosas pilnas saulės ir šilumos išsiilgusių žmonių – tai pirmasis savaitgalis šalyje, kai žmonėms jau leidžiama lankytis paplūdimiuose. Žinoma, saugaus atstumo laikytis privaloma, bet panašu, kad jo laikosi ne visi.

Panaši situacija ir Prancūzijoje, kurioje šiltas ir saulėtas oras privertė žmones išeiti į lauką ir apsilankyti prie prancūzo pamėgto Sen Marteno kanalo. Šiluma mėgaujasi ir italai. Štai Milane žmonės ilsisi prie dirbtinio Idroscalo ežero.

Bet štai kitame Italijos mieste, sostinėje Romoje, žmonės renkasi jau ne mėgautis saule, o protestuoti. Italijos vėliavomis mojuojantys žmonės reikalauja Italijos valdžios finansinės paramos. Protestuoja ir vokiečiai.

Frankfurte susirinkę demonstrantai liejo nepasitenkinimą karantino suvaržymais. Nors jis šalyje yra švelninamas, žmonės sako, kad karantinas pažeidžia jų konstitucines laisves. Likimo ironija, nes šis protestas įvyko tą pačią dieną, kai miesto sveikatos specialistai pranešė, kad Frankfurte užfiksuotas koronaviruso atvejų šuolis – virusu užsikrėtė per 40 tose pačiose mišiose dalyvavusių žmonių.

O štai Ispanijoje, Madride, ultradešiniųjų partijos „Vox“ šalininkai protestavo kur kas aršiau nei italai ar vokiečiai. Demonstrantai reikalauja vyriausybės atsistatydinimo dėl esą siaubingo valdžios atsako į koronaviruso pandemiją.

Jie ypač įsiutę dėl šalyje įvesto griežto karantino, kuris valstybėje sukėlė ekonominę suirutę. Tūkstančiai demonstrantų protestuoti atvyko automobiliais ir motociklais, kad apeitų draudimą rengti viešus susibūrimus. Ir nors žmonės nepatenkinti premjeru, pats Pedro Sanchezas skelbia, kad jau nuo liepos mėnesio Ispanija atvers duris turistams.

O tuo metu Amerikoje gyventojai taip pat kaip ir europiečiai mėgaujasi šiluma, švelnėjančiu karantinu ir šventiniu „Atminimo dienos“ savaitgaliu. Bet atsipalaiduoti dar nevalia – COVID-19 aukų skaičius šalyje sparčiai artėja prie 100 tūkstančių.

Norėdamas pažymėti šį niūrų skaičių laikraštis „The New York Times“ sekmadienį savo pirmajame puslapyje išspausdino vienos eilutės nekrologus tūkstančiui nuo koronaviruso mirusių žmonių. Amerika kol kas yra labiausiai pandemijos paveikta pasaulio valstybė, tačiau antroji po jos jau rikiuojasi nebe Rusija, o Brazilija, kuri sveikatos specialistų manymu, vis dar nepasiekė pandemijos piko. Tad jau netrukus COVID-19 atvejų skaičius čia viršys 350 tūkstančių.

Genė Dobrovolskytė

Rekomenduojami video