Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Pats aukščiausias

Toną sveriantis holšteinų veislės jautukas Dannielis, gyvenantis Šiaurės Kalifornijos Eurekos miesto (JAV) zoologijos sode, turbūt nė neįtaria galintis didžiuotis. Jis neoficialiai pripažintas aukščiausiu pasaulyje jaučiu. Zoologijos sodo veterinaras ir administracijos atstovai, stebint liudininkams, išmatavo Dannielio ūgį nuo kanopų iki sprando, ir paskelbė rezultatą: 193,04 cm.

Biggest bovine

Lig šiol aukščiausiu pasaulyje jaučiu Guinnesso pasaulio rekordų knygos leidėjai laikė 188,08 cm ūgio Blosomą iš Ilinojaus valstijos, kuris pernai nugaišo būdamas 13 metų amžiaus. Kol Guinnesso rekordų knygos atstovai patikrins matavimų rezultatus ir oficialiai paskelbs naują rekordininką, reikės šiek tiek palaukti. Jautukas zoologijos sode gyvena laikinai, nes jo šeimininkas, netikėtai paveldėjęs giminaitės ūkį kartu su Dannieliu, ketina netrukus jį susigrąžinti. Skelbiama, kad naujasis rekordininkas nesiskundžia apetitu – kasdien suėda po maždaug 22 kg šieno.

Plaunami pinigai

A woman holds up a new £5 (6.5 euros, $7.2) banknote bearing the image of wartime leader Winston Churchill at its unveiling by the Bank of England at Blenheim Palace in Woodstock on June 2, 2016.  The note, to be rolled out from September, is the first to be printed on polymer -- a thin, flexible plastic film that is seen as more durable and secure and is already used in Australia and Canada. / AFP PHOTO / POOL / Joe Giddens

Su nešvarių pinigų plovimu kovojančios tarptautinės institucijos turėtų sunerimti: finansų rinkoje pasirodė grynieji pinigai, kuriuos tikrąja to žodžio prasme galima skalbti skalbyklėje nesibaiminant jų sugadinti. Didžiojoje Britanijoje į apyvartą išleistas pirmasis plastikinis 5 svarų banknotas. Iš patvaraus polimero pagaminta naujoji kupiūra apsaugota nuo padirbinėjimo naujausiomis pinigų apsaugos priemonėmis ir visiškai nebijo vandens.

Anglijos banko atstovų teigimu, naujieji plastikiniai pinigai bus švaresni, saugesni ir patvaresni nei popieriniai banknotai. Pranešama, kad popieriniai 5 svarų banknotai bus išimti iš apyvartos iki kitų metų gegužės 5 dienos. Ilgainiui Anglijos bankas planuoja išleisti ir plastikinius 10 bei 20 svarų banknotus.

Šeimyninė lova

Dogs bed2

Kartais šeimininkų meilė savo augintiniams pareikalauja baldų konstruktorių ir gamintojų išradingumo. Niujorko valstijoje (JAV) gyvenanti sutuoktinių pora užsisakė lovą, kurioje galėtų miegoti jie patys ir aštuoni jų šunys. Rimtų pokyčių Chriso ir Mariesos Hughesų miegamajame prireikė po to, kai jiedu ėmėsi savanoriauti siekdami padėti benamiams šunims rasti naujus namus. Kad rasti šunų prieglaudose laikomiems suaugusiems šunims naujus šeimininkus yra sunku, įsitikino ir jie patys: pora pasiėmė į namus net aštuonis šunelius. Kad jie jaustųsi gerai miegodami visi kartu, sutuoktiniai baldžiams užsakė ir specialias kopetėles šunims, kuriomis jie galėtų lengvai užlipti ant lovos.

„Dabar mes miegame labai gerai. Kiekvienas šuo turi savo vietą lovoje ir ramiai joje guli netrukdydamas nei kitiems, nei mums, todėl visi atsikeliame gerai pailsėję“, – naująja lova su dviem čiužiniais džiaugėsi namų šeimininkė.

Brangiausios skyrybos

Divorce

Kinijoje didelį susidomėjimą sukėlė pačiu brangiausiu šalies istorijoje laikomas skyrybų procesas. Internetinių žaidimų bendrovės „Beijing Kunlun Tech“ valdybos pirmininkas 39 metų Zhou Yahui ir metais jaunesnė jo žmona Li Qiong pagaliau pasiekė susitarimą, kaip po skyrybų pasidalyti jiems priklausantį turtą. Pasak šalies žiniasklaidos, verslininkas savo buvusiai sutuoktinei atiduos beveik 300 mln. savo bendrovės akcijų.

Dabartinė jų rinkos vertė siekia 1,1 mlrd. JAV dolerių. Po skyrybų Zhou Yahui liks 386 mln., arba kiek daugiau nei trečdalis, jo bendrovės akcijų. „Beijing Kunlun Tech“ biržos vertė šiuo metu sudaro 28,7 mlrd. juanių, arba 4,3 mlrd. JAV dolerių. Pasak bendrovės atstovų, valdybos pirmininko skyrybos niekaip neatsilieps jos veiklai. Anksčiau pačiomis brangiausiomis skyrybomis Kinijoje laikytas statybinę techniką gaminančios bendrovės „Sany Group“ viceprezidento skyrybų procesas. Tuomet savo buvusiai sutuoktinei vyras paliko akcijų už 360 mln. JAV dolerių.

Paprašė grąžinti

Drink2

Išvaizdžios merginos, kurios baruose leidžiasi vaišinamos nepažįstamųjų pasiūlytais gėrimais,  turėtų žinoti, kad retsykiais po vakarėlio iš jų gali sulaukti sąskaitėlės. Būtent taip nutiko aštuoniolikmetei britei Abby Fenton, kuri kartu su draugais linksminosi viename Šefildo (Didžioji Britanija) bare. Vienu metu prie jos priėjo nepažįstamas vyras ir pasisiūlė nupirkti jai gėrimą. Merginai sutikus jis sumokėjo už jai skirtą „Vodka Coke“ kokteilį. Jiedu trumpai šnektelėjo, apsikeitė telefono numeriais ir išsiskyrė.

Mergina jau buvo visai pamiršusi apie šį susitikimą, kai praėjus dviem savaitėms gavo SMS žinutę su banko sąskaitos rekvizitais ir prašymu grąžinti 6,5 svaro. Nieko nesupratusi Abby pasiteiravo, ką tai turėtų reikšti, ir netrukus sulaukė dar vienos žinutės: Liamu prisistatęs vyras priminė prieš kurį laiką bare ją pavaišinęs 6,5 svaro kainavusiu kokteiliu ir paprašė jam grąžinti pinigus. Supratusi, kad čia ne pokštas, mergina buvo šokiruota, bet iškart pervedė nurodytą sumą į sąskaitą. „Pamaniau, kad turbūt jam labai reikia tų pinigų“, – taip pakomentavo ji šitą įvykį savo socialinio tinklo paskyroje.

Auksinis tualetas

Golden WC

Tie, kurie mano, kad naudotis auksiniu unitazu gali tik labai turtingi žmonės, klysta. Tokią galimybę visiems gamtos šauksmą pajutusiems savo lankytojams visiškai nemokamai pasiūlė Solomono R.Guggenheimo muziejus Niujorke. Į jame surengtą parodą „Amerika“ pakviestas skulptorius iš Italijos Maurizio Cattelanas atsivežė savo kūrinį – 18 karatų auksu padengtą standartinio unitazo kopiją. Dar įdomiau, kad ji buvo demonstruojama ne parodos salėje, o tikrame muziejaus tualeto kambaryje, iš kurio prieš tai buvo laikinai išmontuotas čia buvęs unitazas. Kadangi italų skulptoriaus kūrinys yra visiškai funkcionalus, išbandyti auksinį unitazą pagal paskirtį gali kiekvienas parodos lankytojas ar lankytoja.

Rekomenduojami video