Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Amžinos draugės

Birthday

Šimtasis gimtadienis visada įspūdingas. Dar smagiau jį švęsti kartu su vaikystės draugėmis, kurios taip pat yra gimusios lygiai prieš 100 metų ir kartu su tavimi priiminėja artimųjų, draugų sveikinimus. Būtent taip savo jubiliejinį 100-ąjį gimtadienį atšventė trys Vašingtono mieste (JAV) gyvenančios amerikietės Ruth Chatman Hammett, Gladys Ware Butler ir Bernice Grimes Underwood. Visos trys jos gimusios 1916 m. birželį arba liepą.

Iškilminga jubiliačių pagerbimo ceremonija vyko vietinėje baptistų bažnyčioje, kurią jos visos lankė nuo mažumės. Nuotaiką drumstė tik ketvirtosios vaikystės draugės netektis: Leonai Barnes nepavyko sulaukti 100-ojo gimtadienio. Ji mirė, iki jo likus vos mėnesiui. Skelbiama, kad visų keturių moterų tėvai gyveno kaimynystėje, jos visą gyvenimą padėdavo viena kitai ir net dirbo kartu. Jubiliatės žurnalistams priminė, kad gimė tuo metu, kai moterims dar nebuvo leidžiama balsuoti, ir niekas negalėjo įsivaizduoti, kad Amerikos prezidentu galėtų tapti tamsiaodis ar moteris.

Pametė 20 tūkstančių

American dollar notes are displayed in this photo illustration in Johannesburg August 13, 2014. South Africa's rand climbed to its strongest levels in two weeks against the dollar, taking advantage of soft economic data out of the world's two biggest economies to gain by over half a percent. Picture taken August 13, 2014. REUTERS/Siphiwe Sibeko (SOUTH AFRICA  - Tags: BUSINESS POLITICS)

Pasirodo, net storos šarvuotų automobilių, kuriais važinėja inkasatoriai, sienos ir durys kartais neapsaugo jais gabenamų pinigų. Providenso miesto (JAV) policijos valdybos atstovų teigimu, inkasacijos paslaugas teikiančios bendrovės „Brink’s“ šarvuotas automobilis, atvažiavęs į Rod Ailando ligoninės teritoriją ir pristatęs grynųjų siuntą, vėl pasuko į tą pačią gatvę. Štai tada ir nutiko keistas dalykas.

Pasak inkasatoriams iš paskos važiavusio automobilio vairuotojo, staiga prasivėrė šarvuoto automobilio durys ir pro jas iškrito trys pinigų prikrautos inkasatorių rankinės. Dvi iš jų, patekusios po automobilio ratais, iškart praplyšo. Stiprus vėjo gūsis pakėlė į viršų banknotus ir nunešė juos į šalį. Inkasatoriai sustojo ir iššokę ėmė rinkti pasklidusius pinigus. Pasak į įvykio vietą iškviestų policijos pareigūnų, surinkus pinigus paaiškėjo, kad trūksta daugiau nei 20 tūkst. dolerių. Manoma, kad pinigus slapčia pasiėmė praeiviai. Bendrovės „Brink’s“ vadovai pradėjo patikrinimą, kad išsiaiškintų, kaip galėjo atsidaryti šarvuoto automobilio durys.

Atsisakė sijonų

Models Josephine Le Tutour (2ndL), Binx Walton (3rdL) and Cara Delevingne (3rdR) present creations by German designer Karl Lagerfeld as part of his Spring/Summer 2015 women's ready-to-wear collection for French fashion house Chanel during Paris Fashion Week September 30, 2014. Karl Lagerfeld created an immense Boulevard Chanel for his fashion show on Tuesday, even staging a street demonstration by fashionably dressed models for Spring/Summer 2015.     REUTERS/Gonzalo Fuentes (FRANCE - Tags: FASHION)

Prancūzijoje atlikta apklausa atskleidė, kad kas antra prancūzė buvo priversta atsisakyti atviros aprangos dėl priekabiavimo visuomeniniame transporte. Pasak apklausą užsakiusios Nacionalinės transporto naudotojų asociacijos atstovų, 48 proc. apklaustų moterų prisipažino dėl šios priežasties atsisakiusios sijonų ir pradėjusios dėvėti kelnes. Taip pat jos buvo priverstos ryšėti šalikėlius ar skareles, kad pridengtų iškirptės sritį.

Beveik pusė apklaustųjų sakė nusprendusios pagal galimybes nesinaudoti visuomeniniu transportu tam tikromis valandomis, ypač vakare, kai priekabiavimo atvejų padaugėja. 34 proc. apklaustųjų sakė dėl šios priežasties metro ar autobusą iškeitusios į taksi ar dviratį. Net 87 proc. apklausos dalyvių pareiškė visuomeniniame transporte asmeniškai patyrusios priekabiavimą: jos buvo įžeidinėjamos, sulaukdavo grasinimų, patyrė bandymų išprievartauti. Moterų teigimu, 86 proc. tokių atvejų priekabiavimo liudininkais būdavo kiti keleiviai, tačiau dažniausiai jie nesikišdavo.

Geriausias restoranas

Restaurant

Didžiojoje Britanijoje leidžiamas žurnalas „Restaurant“ sudarė 50 geriausių pasaulyje restoranų sąrašą. Pirmuoju numeriu jame įrašytas nedideliame Modenos mieste veikiantis „Osteria Francescana“ restoranas. Prestižinį įvertinimą, anot vieno iš restoranų reitingo sudarytojų, lėmė šiuolaikiškas ir neįprastas požiūris į maisto gaminimą ir vietinių virtuvės tradicijų puoselėjimas. Nors italai nuo seno garsėja kaip puikūs kulinarai, pirmojoje šio geriausių pasaulio restoranų sąrašo vietoje itališkas restoranas atsirado pirmą kartą.

Praėjusiais metais geriausiojo laurus nuskynė Žironos mieste Ispanijoje esantis restoranas „El Celler de Can Roca“. Šiemet jis užėmė antrą vietą. Trečioji atiteko Niujorke (JAV) veikiančiam restoranui „Eleven Madison Park“.

Pasipiršo princui

Britain's Prince Harry greets guests on the Mall as they attend the Patron's Lunch, an event to mark Queen Elizabeth's 90th birthday, in London

Lankydamasis Mančesterio mieste, Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos narys princas Harry’s netikėtai pateko į gana keblią situaciją. Svajonių jaunikiu vadinamas vyras dalyvavo viename sporto populiarinimo renginyje, kai prie jo priėjusi 6 metų mergaitė Lottie be jokių užuolankų pareiškė: „Aš noriu tekėti už tavęs. Noriu būti princesė.“

Sumišęs vyras iš pradžių nesumojo, ką jai atsakyti, bet netrukus, pasak aplinkinių, rado džentelmenišką išeitį. „Tu šito nenori, nes mūsų amžiaus skirtumas labai didelis. Tu skaitai per daug knygų“, – atsakė jai princas Harry’s. Mandagiai atsisakęs pasiūlymo, jis kiek laiko pažaidė su susirinkusiais vaikais regbį, parodė jiems keletą šio žaidimo triukų. Galop jis atkreipė dėmesį į raudonplaukę, kaip ir jis pats, mergaitę Maisie. „Tu gražutė ir labai miela. Ar tau linksma?“ – užkalbino ją princas.

Varžėsi didžianosiai

Nose2

Langenbruko mieste, Vokietijoje, buvo surengtas tradicinis didžianosių konkursas, kurio dalyviai varžėsi dėl įspūdingiausios nosies savininko titulo. Šį konkursą Langenbruko nosių klubas rengia kas 5 metus, į jį suvažiuoja dalyviai iš visos Europos. Kadangi norinčiųjų patekti į finalą daug, jie atrenkami kvalifikaciniuose konkurso etapuose. Vyrų nosys turi būti ne mažesnės nei 4 cm pločio ir 6 cm ilgio, moterų – ne trumpesnės nei 5 cm.

Šįkart nugalėtoju antrą kartą tapo olandas Hansas Roestas, kurio nosis, anot konkurso organizatorių, yra kaip tikra bulvė. Pagal konkurso taisykles dalyvių nosių dydis neskelbiamas, nors jie patys vargu ar dėl to prieštarautų. Visi dalyvai tvirtina, kad didžianosiiai – gero būdo ir linksmų plaučių žmonės.

Mažieji dinozaurai

A cat with a “stegosaurus spine” design cut into its fur is seen next to a dog at a pet shop, in Tainan, Taiwan June 19, 2016. REUTERS/Tyrone Siu      SEARCH "PET GROOMING" FOR THIS STORY. SEARCH "THE WIDER IMAGE" FOR ALL STORIES       TPX IMAGES OF THE DAY

Vienas gyvūnų grožio salonas Taivanyje išgarsėjo neįprastu augintinių kirpimo stiliumi: šunys, katės ir kiti kailiniai gyvūnėliai po apsilankymo salone pasikeičia neatpažįstamai. Jie tampa panašūs į dinozaurus, liūtus, garsius prekių ženklus, architektūros įžymybes ar kitų rūšių gyvūnus. Už galimybę išsiskirti augintinių šeimininkai turi būti pasiruošę pakloti mažiausiai 20 dolerių. Paprastai vienas kirpimo seansas trunka tris valandas. Pasak salono darbuotojų, klientai dažniausiai savo šunis prašo apkirpti taip, kad jie būtų panašūs į meškiukus.

 

Rekomenduojami video