101 metų amžiaus senolis iš Pietvakarių Anglijos pasiekė šuolio su parašiutu rekordą – jis tapo seniausiu pasaulyje asmeniu, atlikusiu šuolį su uždelstu parašiuto išskleidimu. Senolis šoko ne vienas, o kartu su trijų savo šeimos kartų nariais, paskelbė „Euronews“ naujienų tarnyba. Remiantis pranešimu, senolis Verdunas Hayesas pirmą kartą savo gyvenime šoko su parašiutu pernai, minėdamas 100-ąjį gimtadienį. 101 metų ir 38 dienų amžiaus vyras pagerino 2013 m. birželį pasiektą kanadiečio Armando Gendreau rekordą. Jis, būdamas 100 metų ir 3 dienų amžiaus, iššoko su parašiutu ir tapo tuo metu seniausiu šuolį atlikusiu asmeniu. Kanadietis šoko iš 3 000 m aukščio.V. Hayesas rekordą pasiekė iššokęs su parašiutu iš 4 500 m aukščio. Jis rekordą pagerino 34 dienomis. Su senoliu kartu šoko aštuoni jo šeimos nariai.
Turtingiausias kinas
Kinijos internetinės prekybos bendrovės „Alibaba Group“ steigėjas Jackas Ma aplenkė korporacijos „Wanda Group“ vadovą Wang Jianliną pagal turimą turtą ir tapo turtingiausiu Kinijos žmogumi, pranešė verslo žurnalas „Forbes“. Gegužės vidurio duomenimis, J.Ma turtas buvo įvertintas 30,9 mlrd. JAV dolerių, o Wang Jianlino – 30,7 mlrd. JAV dolerių. Ką praktiškai reiškia turtingiausio kino J.Ma turimas kapitalas? Jeigu visas jo turtas būtų paverstas grynaisiais pinigais, J.Ma galėtų daugiau nei metus pusryčiais, pietumis ir vakariene kasdien maitinti daugiau nei 3,4 mln. žmonių. Tai apskaičiavo JAV ekonomistai, padarę išlygą, kad vieną žmogų galima pamaitinti už 20 JAV dolerių (maždaug 18 eurų) per dieną .
Aprodė klasės draugams
Vienuolikmetis Barronas Trumpas, JAV prezidento Donaldo Trumpo sūnus, pakvietė klasės draugus į ekskursiją po Baltuosius rūmus, pranešė portalas „Page Six“. Leidinio žiniomis, Baltuosiuose rūmuose apsilankė 80 vaikų iš Barrono mokyklos, juos lydėjo mokytojai ir slaptosios tarnybos darbuotojai. Žurnalistų teigimu, vaikai tokio įvykio proga gražiai pasipuošė. Ekskursijos metu jie susitiko su D.Trumpu ir jo žmona Melania. „Prezidentas D.Trumpas pasakė emocingą kalbą, kaip panaudoti savo galimybes ir prisidėti prie savo šalies gerovės. Barronas buvo labai mielas. Jis taip džiaugėsi, galėdamas aprodyti Baltuosius rūmus bendraklasiams“, – sakė žurnalistams šaltinis JAV prezidento administracijoje.
Išgelbėjo brolį
Vienas Botsvanoje surengto safario dalyvis atsitiktinai nufilmavo, kaip laisvėje gyvenantis liūtas išgelbėjo nuo krokodilo dantų savo brolį. Šio įvykio liudininkas vaikščiojo netoli bendrovės „Wilderness Safaris“ stovyklos „King's Pool“, esančios pasienyje su Namibija. Eidamas Linijančio upės pakrante pastebėjo tolėliau plaukiančius su liūtus. Medžiotojas pradėjo juos filmuoti. Pritraukęs vaizdą pamatė, kad upės tėkmėje prie mažesnio liūto pasirodė krokodilas. Jis puolė liūtą ir bandė nusitempti jį po vandeniu. Tačiau šalimais plaukęs didesnis liūtas tai pamatė ir šoko kropkodilui ant galvos. Šis iš netikėtumo paleido grobį, o išsilaisvinęs mažesnysis liūtas ėmė kapstytis. Pasak medžiotojo, didesnysis liūtas vandenyje vėl susigrūmė su ropliu. Vyras iš pradžių pamanė, kad krokodilas įveikė liūtą, nes abu pradingo vandens pursluose, tačiau po kurio laiko pamatė į krantą išlipusį liūtą, kuris nusekė iš paskos mažesniajam. Medžiotojo teigimu, sprendžiant iš abiejų patinų elgesio, abu liūtai buvo broliai.
Meilė svarbiau
Japonijos karališkosios šeimos narė princesė Mako ketina ištekėti už paprasto šios šalies piliečio, todėl jai teks atsisakyti karališkojo statuso, pranešė BBC. Pasak Japonijos spaudos, vyriausioji Japonijos imperatoriaus Akihito anūkė 25 metų amžiaus Mako susižadės su teisės paslaugų firmos darbuotoju Kei Komuro. Su savo bendraamžiu ji susipažino studijuodama. Japonijos imperatoriškasis įstatymas reikalauja, kad karališkosios šeimos narė, nusprendusi ištekėti už paprasto piliečio, privalo atsisakyti karališkojo statuso. Skelbiama, kad princesė Mako su mylimuoju susipažino 2012 m. restorane, kai abu studijavo tame pačiame Tarptautiniame krikščioniškame universitete Tokijyje.
Brangiausi auskarai
„Sotheby's“ aukcionų namuose Ženevoje už rekordinę 57,4 mln. JAV dolerių sumą buvo parduoti brangiausi pasaulyje auskarai. Vis dėlto už juos sumokėta suma buvo daug mažesnė už pirminius vertinimus: už auskarus tikėtasi gauti apie 70 mln. JAV dolerių. Pranešama, kad auskarų pirkėjas pageidavo neviešinti savo tapatybės. Brangiausi pasaulyje auskarai pagaminti iš dviejų rečiausių deimantų. Vienas iš jų – „Žydrasis Apolonas“ – sveria 14,54 karato ir yra vertinamas 38–50 mln. JAV dolerių. Šis deimantas priklauso aukščiausiai skaidrumo kategorijai Antrasis deimantas – „Artemidė Rožinis“. 16 karatų sveriantis taurusis akmuo nėra toks skaidrus, nes turi labai smulkių intarpų, todėl jo vertė daugiau nei perpus mažesnė – 12,5–18 mln. dolerių.
Atskilo iššūkis
Nuo aukščiausios pasaulio viršukalnės Everesto atskilo Hilario laiptu vadinama uolos dalis, kuri buvo paskutinis didesnis iššūkis alpinistams prieš užkopiant į viršūnę. Manoma, kad dabar Everestas alpinistams tapo dar pavojingesnis. Pasak specialistų, griūtis galėjo įvykti dėl 2015 m. Nepalą supurčiusio žemės drebėjimo. Beveik vertikali 12 m uolos dalis buvo pavadinta Edmundo Hillary, pirmojo į Everestą įkopusio alpinisto, garbei. Paprastai alpinistai šią paskutinę kliūtį pakeliui į Everesto viršūnę 8 848 m aukštyje įveikdavo pasinaudodami įtvirtintomis metalinėmis kopėčiomis.
Parengė Arvydas Praninskas