Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Iki šių metų pabaigos iš Bankoko miesto gatvių bus iškeldinti visi gatvės maisto prekystaliai. Taip siekiama Tailando sostinės gatvėse atkurti tvarką ir užtikrinti higieną, pranešė „Deutsche Welle“ žinių tarnyba. „Pagrindinėse miesto gatvėse bus uždrausta laikyti bet kokius prekystalius, įskaitant ir drabužių, suklastotų prekių ir maisto. Gatvės prekeiviai užima per daug vietos (...)“, –  pareiškė Bankoko gubernatoriaus vyriausiasis patarėjas. Tailando pareigūnų teigimu, tūkstančiai gatvėse stovinčių prekystalių sukuria chaosą ir trukdo pėstiesiems praeiti.

Nurodymas drausti prekiauti gatvėse galios visuose 50 Bankoko rajonų. Toks prieštaringai vertinamas planas paskelbtas praėjus mėnesiui po to, kai JAV televizijos kompanija CNN Bankoko gatvės maistą antrus metus iš eilės įvardijo geriausiu maistu pasaulyje. Tailando sostinės gatvėse prekiauja tūkstančiai žmonių, gatvių prekystaliai pritraukia daug turistų. Prekyba gatvėse – šios šalies kultūros dalis.Uždraudus prekiauti gatvėse, nukentės verslas ir šalies kultūra, teigia nepritariantieji tokiam sostinės valdžios sprendimui.

Norėtų palaidoti

RUSSIA-POLITICS-HISTORY

Daugiau kaip pusė Rusijos gyventojų mano, kad bolševikinės Rusijos įkūrėjo Vladimiro Lenino palaikai turi būti palaidoti. 32 proc. apklaustųjų siūlo tai padaryti prie Kremliaus sienos, o 26 proc. – Volkovo kapinėse Sankt Peterburge, kur palaidota jo motina. Pasak apklausą surengusios viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Levados centras“ atstovų, beveik trečdalis (31 proc.) respondentų įsitikinę, kad V. Lenino kūną reikia palikti mauzoliejuje Maskvos Raudonojoje aikštėje. Kas dešimtas rusas neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Tyrimo duomenimis, 79 proc. Rusijos gyventojų yra prieš V. Lenino paminklų griovimą, o 14 proc. mano, kad juos reikia nugriauti. Skelbiama, kad balandžio pradžioje surengtoje apklausoje dalyvavo 1 600 žmonių.

Ženklas už pusę milijono

Gandhi

Keturių pašto ženklų, ant kurių pavaizduotas Indijos nacionalinio išsivadavimo lyderis Mahatma Gandhis, rinkinys parduotas už 598 tūkst. JAV dolerių, pranešė BBC naujienų tarnyba. Iš viso šių 1948 m. Indijoje išleistų pašto ženklų yra likę vos 13. Pasak investicijomis į retus pašto ženklus besiverčiančios bendrovės „Stanley Gibbons Group“ atstovų, keturių ženklų rinkinys buvo parduotas kolekcininkui iš Australijos. Be to, tai yra didžiausia kada nors už indiškus pašto ženklus sumokėta suma. Nepaisant to, M.Gandhi pašto ženklų kaina yra gerokai mažesnė už rekordinę. Didžiausia suma, sumokėta už pašto ženklą, yra 9,5 mln. JAV dolerių. „Stanley Gibbons Group“ dar pernai vienam klientui Urugvajuje už maždaug 200 tūkst. dolerių pardavė analogišką pašto ženklą su M.Gandhi portretu.

Suplėšė pasą

Air Canada1

Kanados aviacijos kompanijos „Air Canada“ darbuotoja atsitiktinai suplėšė į Meksiką susiruošusio turisto pasą, pranešė televizijos kanalas „CTV News“. Pranešama, kad incidentas įvyko Toronto tarptautiniame oro uoste. Amanas Kaushikas ir jo žmona Newman planavo iš ten skristi į Kankūno kurortą Meksikoje. Tačiau vykstant registracijai „Air Canada“ darbuotoja sugadino A.Kaushiko pasą. Nepaisant to, sutuoktiniams buvo leista įlipti į lėktuvą. Kanadiečiams atskridus į Kankūną, Meksikos migracijos tarnybos pareigūnai keliautojui pareiškė negalį įsileisti jo į šalį su suplėšytu pasu. Po pusvalandžio A.Kaushikas buvo įsodintas į lėktuvą ir išsiųstas atgal į Torontą. Jo žmona turėjo apie 12 valandų laukti, kad galėtų grįžti į Kanadą. Kai A.Kaushikas gavo naują pasą, turistai kitos aviacijos kompanijos lėktuvu išskrido į kitą Meksikos miestą. Sugadintos atostogos porai atsiėjo 5 tūkst. dolerių. Jie pareiškė reikalausią kompensacijos iš „Air Canada“.

Išgelbėjo per pasimatymą

First date

Į pirmąjį pasimatymą su vyriškiu atėjusi amerikietė tikrąja to žodžio prasme išgelbėjo jam gyvybę. JAV spauda, papasakojusi apie šį įvykį, pranešė, kad 45 metų Janie Hall vienoje interneto pažinčių svetainėje susipažino su maloniu penkiasdešimtmečiu. Po dviejų savaičių bendravimo internetu ir telefonu jiedu susitarė pagaliau susitikti akis į akį vienoje Kanzas Sičio kavinėje. Pasak moters, vakaras joje praėjęs puikiai, jie skaniai pavakarieniavo ir įdomiai pasikalbėjo. Po to, kai padavėja supakavo į dėžutes nesuvalgytą maistą, jiedu vis dar neskubėjo pakilti nuo stalo ir kalbėjosi dar bent 45 minutes. „Staiga jis tris kartus kostelėjo ir kilstelėjo pirštą tarsi atsiprašydamas. Man net nekilo minties, kad galėjo užspringti, nes buvome jau seniai pavalgę. Trumpam nusisukau ir išgirdau dunkstelėjimą, nuo stalo krintančių lėkščių garsą. Pamačiau, kad jis guli ant grindų“, – pasakojo J.Hall. Medike dirbanti moteris, neapčiuopusi vyriškio pulso, ėmė daryti jam širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą. Atvykusi greitoji pagalba išvežė vyrą į ligoninę. Kai kitą dieną jis pasijuto geriau, susisiekė su J.Hall, padėkojo už išgelbėjimą ir pakvietė ją į antrąjį pasimatymą.

Lipnioji katastrofa

'Shit happens' - Manure spills into convertible

Vienam kabrioletą vairuojančiam vokiečiui nutiko tai, ką atvirųjų automobilių savininkai laiko pačiu blogiausiu dalyku po mirtinos ar sunkių sužeidimų pareikalavusios avarijos. „Renault Megane Coupe-Cabrio“ kabrioletu dukterį vežęs 53 metų vyras sustojo šalikelėje šalia Altomiunsterio  miestelio, maždaug už 30 km nuo Miuncheno, kad pasigrožėtų apylinkių vaizdu. Tuo metu iš šalutinio kelio į plentą įsuko vietinio ūkininko traktorius su mėšlo prikrauta priekaba. Prasilenkdamas jis kiek suktelėjo į šoną, priekaba kryptelėjo ir, smarkiai pasvirusi, šliūkštelėjo nemenką dalį savo turinio tiesiai į kabrioletą. Ir vairuotojas, ir keleivė buvo „išmaudyti“ nuo galvos iki kojų, bet traumų nepatyrė. Pasak policijos atstovų, dėl šio įvykio kabrioletas tapo nebetinkamas eksploatuoti – ne dėl techninės būklės, o dėl su eismo įvykiu siejamų „kitų priežasčių“. Matyt, tinkamai išvalyti kabrioleto nepavyko net specialistams.

Privalomas portretas

BELGIUM-EU-AUSTRIA

Dalis Austrijos gyventojų gavo šalies Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų laiškus su reikalavimu matomiausioje savo namų vietoje pasikabinti šalies prezidento Alexanderio Van der Belleno portretą. Tokį laišką gavusių Velso miesto gyventojų teigimu, jis buvo surašytas blanke su specialiu Vidaus reikalų ministerijos logotipu. Raginimas būtinai pasikabinti prezidento portretą buvo aiškinamas pareiga „patvirtinti priklausomybę austrų tautai“. Kaip tinkamiausios vietos buvo nurodomos virtuvė arba svetainė, o už paliepimo nevykdymą buvo grasinama nuo 90 iki 300 eurų bauda. Laiške buvo teigiama, kad policija nuo 2017 m. gegužės iki liepos apeis visus butus ir patikrins, kaip vykdomas potvarkis. Išsigandę gyventojai kreipėsi į Velso miesto burmistrą, kuris informavo policiją. Pareigūnai pradėjo tyrimą ir išsiaiškino, kad tokie laiškai – ministerijos rašto blanką suklastojusių chuliganų darbas.

Rekomenduojami video