Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

JAV pirmoji ponia Melania Trump sureagavo į kritiką, kad Baltieji rūmai neįprastai ilgai uždaryti lankytojams. Ji pranešė, kad Baltieji rūmai kovo 7-ąją vėl bus atverti „šimtams tūkstančių lankytojų per metus“. Pirmosios ponios teigimu, Baltieji rūmai yra reikšminga ir istorinė vieta, ir kad prezidentas ir ji pati džiaugiasi, galėdami pasidalyti jų grožiu ir istorija. M.Trump kol kas negyvena Vašingtone. Ji pareiškė su dešimtmečiu sūnumi Barronu liksianti Niujorke, kol šis baigs mokslo metus. Tradiciją kviesti žmones į ekskursijas po Baltuosius rūmus 1805-aisiais įvedė tuometinis JAV prezidentas Thomas Jeffersonas. Po jo kiti prezidentai jau pirmąją dieną po inauguracijos atverdavo rūmų duris lankytojams. Šiemet Baltieji rūmai ekskursantams buvo uždaryti nuo D. Trumpo inauguracijos pradžios sausio 20-ąją.

Laiku prabudo

Indijoje, Karnatakos valstijoje, nešamas prie laidotuvių laužo atgijo velionis. Dienraštis „Times of India“ pranešė, kad kelias dienas smarkiai karščiavęs 17 metų Dharwado provincijos Managundi kaimo gyventojas Kumaras Marewadas buvo išvežtas į provincijos ligoninę.

Funeral fire

Vaikino būklei smarkiai pablogėjus, jis buvo prijungtas prie plaučių ventiliacijos aparato. Gydytojai artimiesiems pranešė, kad Kumaro būklė tapo kritinė, nes infekcija išplito po visą kūną. Pasak medikų, atjungus vaikiną nuo gyvybę palaikančių aparatų, jis neišgyventų. Gydytojai pasiūlė šeimos nariams apsispręsti, ar vertėtų tęsti gydymą. Dar vėliau, Kumarui nerodant jokių gyvybės ženklų, šeima nusprendė pasiimti jį iš ligoninės į namus. Kaimas ėmė ruoštis laidotuvėms. Laidotuvių procesijai pajudėjus prie kremavimo laužo, sukrauto už maždaug 2 km nuo kaimo, po kurio laiko Kumaras pramerkė akis, ėmė tankiai kvėpuoti, judinti rankas ir kojas. Apstulbę artimieji skubiai išvežė vaikiną atgal į ligoninę.

Kvaišalų bunkeris

Viltšyro grafystėje (Didžioji Britanija) šaltojo karo metais pastatytame požeminiame bunkeryje, skirtame apsisaugoti nuo branduolinio smūgio, policijos pareigūnai aptiko kelis tūkstančius kanapių sodinukų. Apžiūrėję maždaug 20 bunkerio patalpų, kurių ilgis – 60 m, o plotis – 21, policininkai suprato, kad čia įrengta maždaug milijono svarų vertės marihuanos plantacija.

marihuana,narkotikai

Kiekvienoje patalpoje buvo įrengtas reikiamas apšvietimas ir kanapių laistymo priemonės. Kvaišalų bunkeris buvo aptiktas, kai kažkas pastebėjo iš jo išeinančius tris vyrus ir apie įtartinus asmenis pranešė policijai. Pareigūnai vyrus sulaikė, apieškoję rado raktus nuo išorinių bunkerio durų ir nusprendė patikrinti, kas jame galėtų būti paslėpta. Nusileidę po žeme jie bunkeryje aptiko dar tris vyrus, kurie rūpinosi kanapių sodinukais.

Besimėtantys milijardai

Japonijos sostinės Tokijo gyventojai 2016 m. miesto gatvėse rado ir atidavė policijai 3,67 mlrd. jenų (apie 32,5 mln. dolerių) grynųjų pinigų, pranešė naujienų agentūra „Kyodo Tsushin“. Japonijos policijos duomenimis, Tokijo gyventojai kasdien grąžina apie 10 mln. pamestų jenų, ir šis rodiklis didėja jau ne vienus metus.

Pernai buvo pagerintas ilgai laikęsis 1990 m. rekordas – tada sostinės gyventojai perdavė policijai 3,5 mlrd. gatvėse rastų jenų. Tokijiečiai grąžina ne tik pamestus pinigus, bet ir daiktus. Iš viso pernai policijai atiduota 3,8 mln. radinių. Dažniausiai randami įvairūs asmens dokumentai, vairuotojų pažymėjimai ir kredito kortelės. Pagal Japonijos įstatymus, jeigu pamesto daikto savininkas neatsiranda per tris mėnesius, radinys atitenka tam, kas jį rado. O jeigu ir jis nesikreipia dėl savo radinio, grynieji pinigai arba lėšos, gautos pardavus rastus daiktus, papildo vietinį biudžetą.

Neteisinga vėliava

Jungtinių Valstijų viceprezidento Mike'o Pence'o vizitas Briuselyje buvo naudingas dar ir todėl, kad Europos Sąjungos institucijos sužinojo apie rimtą diplomatinio protokolo klaidą ir gavo progą ją ištaisyti. Per JAV viceprezidento spaudos konferenciją salėje buvo išskleista JAV vėliava su 51 žvaigžde.

Iš tikrųjų Jungtinių Valstijų vėliavoje nuo 1959 metų, Havajų saloms tapus dar viena šios šalies šalies valstija, puikuojasi 50 žvaigždžių. JAV vėliavoje mėlyname fone pavaizduotos devynios žvaigždžių eilės, kiekvienoje iš jų yra po penkias arba šešias žvaigždes. Tačiau ES institucijų Briuselyje M.Pence'o vizito proga iškeltoje vėliavoje pavaizduotos šešios žvaigždžių eilės. Trijose iš jų – po aštuonias, o likusiose – po devynias žvaigždes. Kiek tokių neteisingų vėliavų sukaupta ES institucijose, neskelbiama.

Išrinko geriausią paplūdimį

Brazilijos paplūdimys „Baia do Sancho“ pripažintas geriausiu pasaulyje. Apie tai pranešė kelionių portalas „Trip Advisor“, kurio ekspertai tokį įvertinimą skiria remdamiesi keliautojų atsiliepimais internete. „Baia do Sancho“ paplūdimys, pelnęs 2017 m. keliautojų pasirinkimo apdovanojimą, įsikūręs Fernando de Noronijos salyne, esančiame Atlanto vandenyne, 350 km nuo šiaurės rytinės Brazilijos pakrantės.

„TripAdvisor“ skelbia, kad poilsiauti šiame paplūdimyje galima ištisus metus. Antroji vieta 25 pozicijų sąraše atiteko paplūdimiui Breis-Bei įlankoje Providensjalo saloje, priklausančioje Terkso ir Kaikoso salų grupei. Trejetuką vainikuoja „Eagle Beach“ paplūdimys Arubos saloje Karibų jūroje. Ketvirtoji pozicija atiteko paplūdimiui „Playa Paraiso“ Kuboje, penktoji – „Siesta Beach“ Floridoje, JAV. Į reitingo dešimtuką taip pat pateko pakrantės poilsio zonos Ispanijoje, Meksikoje, Andamanų salose, Graikijoje ir Ekvadore. Europos reitingo lyderiu tapo paplūdimys „La Concha“ Ispanijoje.

Pakvies į tualetą

Japonijos telekomunikacijų bendrovė KDDI sukūrė išmaniesiems telefonams skirtą programėlę, parodančią arčiausiai esančią laisvą tualeto kabiną. Pasak KDDI atstovų, biurų darbuotojai Japonijoje per daug laiko iššvaisto laukdami eilėse prie tualetų. Ši naujovė buvo sutikta nevienareikšmiškai: kai kurių manymu, tai gali sukelti pavojų privatumui.

Man demonstrates a toilet roll for wiping smartphones, installed by Japanese mobile phone company NTT Docomo, in a high-tech bathroom equipped with bidet and heated seat at Narita international airport in Narita

Anot KDDI specialistų, ant tualetų kabinų durų bus pritaisyti davikliai, jie bus susieti su centrine kompiuterine sistema, leidžiančia nedelsiant atnaujinti informaciją apie biure esančių laisvų tualeto kabinų skaičių ir vietą. Viliamasi, kad, pasiteisinus tokiai naujovei biuruose, ją bus galima pradėti naudoti ir viešose vietose, pavyzdžiui, geležinkelių stotyse, prekybos centruose ir kitur. KDDI atstovas teigė, kad toks sumanymas kilo siekiant taupyti darbuotojų laiką. „Žmonės švaisto laiką ieškodami laisvų kabinų įvairiuose aukštuose arba laukdami eilėse. Manau, šis sprendimas padės išspręsti problemą“, – sakė jis.

 

Pagal Eltos, „Huffington Post“ ir news.yahoo.com parengė Arvydas Praninskas

 

Rekomenduojami video