Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Nors naujasis Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas aktyviai mėgina keisti savo pirmtako Baracko Obamos politiką, JAV pirmoji ponia Melania Trump, atrodo, laikosi kitokio požiūrio. Ji pareiškė ketinanti išsaugoti Michelle Obamos Baltųjų rūmų teritorijoje įrengtą daržą.

„M.Trump, kaip motina ir kaip valstybės pirmoji ponia, ketina išsaugoti visus Baltųjų rūmų sodus, taip pat daržą ir rožyną“, – pareiškė CNN televizijos kanalui M.Trump patarėja Stephanie Winston Wolkoff. M.Obama, padedama šalies moksleivių, lysves Baltųjų rūmų pievelėje sukasė 2009 m. Buvusi pirmoji ponia aštuonerius metus savo darže augino ekologiškas daržoves, kurias valgė Baltųjų rūmų gyventojai. Darbas darže buvo M.Obamos kampanijos sveikai mitybai propaguoti „Let's Move“ dalis. Pirmoji ponia ragino kuo daugiau dėmesio skirti sveikai mitybai, į moksleivių racioną įtraukti daugiau daržovių. Pirmą kartą daržas prie Baltųjų rūmų buvo pasodintas dar 1800 m., valdant antrajam JAV prezidentui Johnui Adamsui.

Vestuvių mokestis

TOPSHOT-INDIA-SOCIETY-WEDDING

Indijos politikė, šalies parlamento narė Ranjeet Ranjan planuoja pateikti įstatymo projektą, kurį priėmus būtų užkirstas kelias pernelyg didelėms tradicinių indiškų vestuvių išlaidoms, pranešė CNN. Jei toks siūlymas taptų įstatymu, šeimos, kurios rengia brangesnes nei 500 tūkst. rupijų (7 500 dolerių) kainuojančias vestuves, turėtų paaukoti specialiam Vyriausybės fondui 10 proc. vestuvėms išleistos pinigų sumos. Surinktos lėšos būtų skiriamos vargingesnėms šeimoms, kad jos galėtų susimokėti už savo pačių vestuves. Įstatymas taip pat priverstų pakoreguoti svečių ir patiekalų skaičių, kad dėl jų pertekliaus nebūtų švaistomas maistas. „Mūsų šalyje yra milijonai žmonių, negalinčių kasdien du kartus pavalgyti, o tokios šeimos taip pat turi ištekinti savo vaikus“, – sakė politikė. Indijoje kasmet surengiama beveik 10 mln. ceremonijų. Čia dažnai keliamos prašmatnios vestuvės trunka kelias dienas ir kainuoja tūkstančius, o kartais ir milijonus dolerių. Svečių sąrašuose būna nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių žmonių.

Ribos rūkymą

A customer smokes a cigarette in a pub in Prague

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas pasirašė įstatymą, draudžiantį rūkyti viešose vietose. Draudimas įsigalios nuo šių metų gegužės 31 d. Nuo šios dienos Čekijoje bus visiškai uždrausta rūkyti viešose vietose, įskaitant restoranus, kavines, teatrus, kino teatrus ir koncertų sales. Įstatyme taip pat numatoma uždrausti rūkyti visuomeninio transporto stotelėse, pardavinėti cigaretes prekybos automatais. Be to, nebus galima naudoti elektroninių cigarečių ligoninėse, mokyklose ir prekybos centruose. Dalis Čekijos parlamento deputatų, balsavusių prieš šį įstatymą, ketina jį apskųsti Konstituciniam Teismui. Jie teigia, kad šis dokumentas pažeidžia piliečių teises ir laisves.

Pakaitinė mama

A doctor performs an ultrasound scan of a pregnant woman as part of a general routine check, which includes examination for mosquito-borne viruses like Zika, at the maternity ward of the Hospital Escuela in Tegucigalpa

67 metų Anastassia Ontou tapo pačia vyriausia pakaitine mama. Ji po cezario pjūvio pagimdė dukrai savo pačios anūkę. Dukra po daugybės nesėkmingų bandymų pastoti kreipėsi į gydytojus, šie nustatė, kad ji niekada negalės turėti vaikų. Apie tai sužinojusi jos mama pasisiūlė tapti pakaitine motina. Tokį pasiūlymą išgirdusi 43 metų dukra iš pradžių pamanė, kad mama išsikraustė iš proto, tačiau vėliau, ramiai viską apsvarsčiusi, priėmė pasiūlymą. A.Ontou visą nėštumo laikotarpį stebėjęs gydytojas Constantinos Pantos savo pacientę pavadino didvyre. „Aš labiau jaučiuosi esanti močiutė, o ne mama“, – 6 savaitėmis anksčiau laiko pagimdžiusi 1,2 kg sveriančią mergaitę prisipažino A.Ontou. Iki jos vyriausia pasaulyje surogatine mama buvo laikoma Ispanijos gyventoja Maria del Carmen Bousada Lara. Ji, būdama beveik 67 metų, 2006-aisiais pagimdė dvynius. Po 3 metų moteris mirė nuo vėžio.

Rekordinė pilis

Sand castle

Indijos menininkas Sudarsanas Pattnaikas pateko į Guinnesso pasaulio rekordų knygą. Talkinamas 45 studentų, jis pastatė aukščiausią pasaulyje smėlio pilį. Bengalijos įlankos paplūdimyje ties Purio miestu Odišos valstijoje iškilusi rekordinė smėlio pilis yra 14,83 m aukščio. Apskritimo formos pagrindo ilgis viršija 161 m. Pilies centre yra užrašas: „Taika pasaulyje“. „Aš džiaugiuosi, kad didžiausia pasaulyje smėlio pilis skelbia taikos žinią. Tai pirmasis į Guinnesso pasaulio rekordų knygą patekęs smėlio meno objektas Indijoje“, – sakė S.Pattnaikas. Skirtingai nei kiti rekordinio dydžio smėlio pilių statytojai, jis nenaudojo ekskavatorių, buldozerių ar kitos statybinės technikos: visi darbai buvo atlikti vien tik rankomis. Ankstesnis aukščiausios smėlio pilies rekordas priklausė amerikiečiui Tedui Siebertui iš Floridos: 2015 m. jis pastatė 13,97 m aukščio smėlio tvirtovę.

Žmona tapo seserimi

PHILIPPINES-CHURCH-GAY-MARRIAGE-RIGHTS

72 metų Pekino (Kinija) gyventojas Xin Yue nusprendė pakeisti lytį. Tapti moterimi jam padėjo Guangdongo provincijos Hužhou miesto ligoninės chirurgai. Pasak leidinio „China Daily“, per kelias valandas trukusią lyties keitimo operaciją jam buvo įsiūti krūtų implantai ir atlikta vaginoplastikos operacija. „Aš pagaliau įgyvendinau savo svajonę tapti moterimi“, – po operacijos sakė Xin Yue palatoje jį aplankiusiems žurnalistams. Medikai, prieš keisdami Xin Yue lytį, atliko daugybę tyrimų, uždavė jam daugiau nei tūkstantį su šia permaina susijusių klausimų. Būdamas vaikas Xin Yue augo kartu su dviem savo broliais, tačiau esą dažnai norėdavo rengtis kaip mergaitė. 1970 m. jis vedė ir po trejų metų su žmona susilaukė dukters. Abu sutuoktiniai 2000 m. išėjo į pensiją. Į lyties keitimo operaciją Xin Yue atlydėjo žmona, pareiškusi, kad visiškai palaiko vyro sprendimą. „Dabar mūsų santykiai yra labiau kaip seserų“, – sakė moteris.

Automobilinė alchemija

Toyota

Ispanijos policija sulaikė sukčių gaują, kuri vertėsi automobilių falsifikavimu. Gaujos dirbtuvėse naudoti „Toyota“automobiliai būdavo paverčiami „Ferrari“ ir „Lamborghini“, tiesa, tik išoriškai. Vėliau savo pagamintas „Ferrari“ ir „Lamborghini“ imitacijas sukčiai pardavinėdavo internetu. Kratos metu pareigūnai šiose dirbtuvėse aptiko 14 skirtingą tokios transformacijos lygį pasiekusių automobilių. Tarp jų 4 buvo visiškai perdaryti ir paruošti parduoti. „Ferrari“ ir „Lamborghini“ kėbulų panašumas naudotiems „Toyota“ automobiliams buvo suteikiamas naudojant iš stiklo plastiko pagamintus specifinius kėbulo fragmentus. Prie perdirbto prietaisų skydelio sukčiai klijuodavo „Ferrari“ ir „Lamborghini“ lipdukus. Pasak pareigūnų, gaują pavyko išaiškinti, kai vieną perdirbtą automobilį buvo bandoma parduoti už 40 tūkst. eurų, tačiau pirkėjas pastebėjo apgaulę.

Rekomenduojami video