Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Mertl Bič oro uosto Pietų Karolinos valstijoje (JAV) saugumo tarnybos darbuotojai sulaikė 80 metų keleivę, kuri bandė įsinešti į lėktuvą griežtai draudžiamą daiktą. Tai buvo šaltasis ginklas – tuščiavidurėje medinėje lazdelėje, kuria pasiramsčiuodama keleivė ėjo per metalo detektoriaus rėmą, paslėpta aštri kardo geležtė.

Keleivių asmeninę patikrą vykdantys pareigūnai apstulbo, prietaiso ekrane išvydę paslėptą ginklą. Jie konfiskavo lazdą, o keleivę nusivedė į apklausų kambarį. Netrukus paaiškėjo, kad moteris nė nežinojo apie savo lazdelėje, kuria naudojasi daugelį metų, paslėptą ginklą. Pasak jos, lazdą jai padovanojo sūnus, kuris, ko gero, taip pat neįtarė, kad joje yra paslėptas aštrus duriamasis ginklas. Po apklausos keleivė buvo palydėta į lėktuvą, tačiau su savo lazdele jai teko atsisveikinti: ji papildė Mertl Bič oro uoste kaupiamą iš keleivių konfiskuotų draudžiamų daiktų kolekciją.

Aptvers siena

Scanpix nuotr.

Eifelio bokštas Prancūzijos sostinėje dėl saugumo bus aptvertas neperšaunamo stiklo siena. Apie tai pranešė Paryžiaus laikraštis „Le Parisien“. Leidinio duomenimis, 2,5 m aukščio stiklinis barjeras bus pastatytas jau šį rudenį. Valdžios atstovai tikisi, kad apie 20 mln. eurų kainuosianti apsauginė siena padės išvengti teroristų išpuolių.

Eifelio bokšto prieigose ne kartą buvo mėginta surengti teroro aktą. Šio bokšto eksploatavimo draugijos vadovas Bernardas Gaudillere'as žurnalistams patikslino, kad planuojama statyti neperšaunamą tvorą, kuri apjuos didžiąją dalį sodų aplink Eifelio bokštą. Paryžiaus 7-osios apygardos merės Rachidos Dati administracija neatsakė į laikraščio prašymą pakomentuoti šį pranešimą. Praėjusių metų gruodžio viduryje Prancūzijos parlamentas pratęsė iki 2017 m. liepos 15 d. nepaprastąją padėtį, įvestą šalyje iškart po 2015 m. lapkričio 13 d. teroro aktų.

Korupcija – ir Vatikane

Scanpix nuotr.

Popiežius Pranciškus žino, kad ir Vatikane susiduriama su korupcija, bet dėl to nepraranda dvasinės ramybės. Apie tai pontifikas kalbėjo per konfidencialų susitikimą su vienuolių ordinų ir kongregacijų atstovais, pranešė Italijos spauda. Religinis leidinys „Civilta cattolica“ išspausdino Pranciškaus kalbą. „Vatikane yra korupcija, bet aš ramus. Jeigu yra problema, aš rašau raštelį šventajam Juozapui ir dedu po statulėle savo kambaryje“, – cituojami popiežiaus žodžiai.

„Mano ramybė – tai Dievo dovana. Kai buvau išrinktas, pajutau visišką ramybę. Ir šis jausmas manęs nebepaliko“, – prisipažino pontifikas. Jis taip pat teigė nebijąs kritikos. „Gerai, kai tave kritikuoja. Man tai patinka. Gyvenimas kupinas ginčų. Ir kai kritika padeda augti, aš ją priimu, atsakau. Bet kebliausius klausimus užduoda ne religijos pasaulio atstovai, o jaunimas“, – sakė Pranciškus. Savo pamoksluose popiežius Pranciškus ne kartą vadino korupciją šiandieninio pasaulio blogiu ir ragino kovoti su šiuo reiškiniu.

Neatpažino prezidento

Scanpix nuotr.

Dominikos Respublikos nacionalinis dienraštis „El Nacional“ pateko į itin nepatogią padėtį, prie rimto straipsnio pridėdamas JAV prezidentą Donaldą Trumpą parodijuojančio garsaus amerikiečių aktoriaus Aleco Baldwino nuotrauką. Aktoriaus fotografija su papūstomis lūpomis, šviesių plaukų peruku ir garsiuoju raudonu kaklaraiščiu buvo padaryta satyrinės amerikiečių televizijos laidos „Saturday Night Live“ metu, informuoja BBC.

Šia nuotrauka laikraščio redakcija iliustravo straipsnį apie Izraelio statomas gyvenvietes ir A.Baldwino atvaizdą įdėjo šalia Izraelio ministro pirmininko nuotraukos. „El Nacional“ jau atsiprašė skaitytojų už „prasprūdusią“ klaidą. Ji patraukė didelį JAV ir Vakarų šalių žiniasklaidos dėmesį: apžvalgininkai spėja, kad už numerio išleidimą atsakingi redakcijos darbuotojai tiesiog apsiriko – D.Trumpą parodijavusį A.Baldwiną per klaidą palaikė tikruoju JAV prezidentu. Pats D.Trumpas yra ne kartą pabrėžęs, kaip nemėgsta jį nuolat parodijuojančios „Saturday Night Live“ laidos, o A.Baldwino vaidyba, anot JAV prezidento, yra „itin prasta“.

Telefono auka

Scanpix nuotr.

Pietų Prancūzijoje gyvenantis vyras padavė keleivių vežimo paslaugas teikiančią bendrovę „Uber“ į teismą, nes neva dėl šios kaltės jo žmona sužinojo, kad sutuoktinis slapta važiuodavo pas meilužę. Vyras teigė sykį „Uber“ vairuotoją išsikvietė naudodamasis žmonos „iPhone“ telefonu. Tačiau net ir išjungus „Uber“ programėlę telefone, ji toliau siuntė pranešimus į ekraną apie tai, kada ir kur jo buvo važiuota. Tai, savaime suprantama, sukėlė įtarimų verslininko žmonai.

Šiuo metu pora jau išsiskyrusi, o buvęs sutuoktinis už padarytą žalą iš „Uber“ tikisi prisiteisti net 45 mln. eurų. „Mano klientas tapo telefono programėlės klaidos auka“, – žurnalistams sakė vyro advokatas, kai byla buvo pateikta nagrinėti Graso teismui. Bendrovės „Uber“ atstovai bylos nekomentuoja, jie apsiribojo pareiškimu, kad kuo geresnė klientų asmeninių duomenų apsauga yra įmonės veiklos prioritetas.

Ugdymo priemonės

Scanpix nuotr.

Viena Braitono miesto (Didžioji Britanija) vidurinė mokykla įsigijo neįprastų ugdymo priemonių. Tai penkios nykštukinės ožkos. Pasak mokyklos pedagogų, teritorijoje besiganančios ožkos daro gerą įtaką mokinių elgesiui. Iš pradžių niekas nemanė, kad nykštukinės ožkos taip susigyvens su moksleiviais ir mokytojais.

Mokyklos finansų direktorė Hilary Goldsmith iš pradžių nusprendė įsigyti ožkų, kad šios prižiūrėtų piktžolėmis apaugusį kiemą. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad puikiai su šia užduotimi susidorojančios ožkelės tapo tikromis mokinių numylėtinėmis. Moksleiviai įsteigė „Ožkų klubą“, kuriam priklauso jau daugiau nei 100 narių. Jie kasdien per pietų pertrauką kieme maitina ir girdo mokyklos augintines, žaidžia su jomis, rūpinasi. Kai kurie vaikai net specialiai ateina anksčiau į mokyklą, kad galėtų pašerti augintines. Pasak mokyklos finansų direktorės, daug tyrimų rezultatų patvirtina teigiamą psichoterapinį naminių gyvulių poveikį ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Pramiegojo kovą

Scanpix nuotr.

Kinijoje, Hebėjaus provincijoje, vietinis Sianjano apygardos komunistų partijos aktyvas susirinko į posėdį, skirtą kovos su tingiais ir sprendimus vilkinančiais biurokratais priemonėms aptarti. Partiniai bonzos, vietinių valdžios įstaigų vadovai ir kiti posėdžio dalyviai nagrinėjo būdus, kaip padidinti biurokratų motyvaciją darbuotis žvaliau ir energingiau. Kelias valandas trukęs posėdis tikriausiai būtų pasibaigęs sklandžiai, jei ne spaudos atstovai.

Vienam fotoreporteriui pavyko nufotografuoti šešis posėdžio metu miegančius dalyvius. Kai nuotraukos buvo paskelbtos internete, kilo didelis triukšmas. Aukštesnioji valdžia šešiems miegaliams, tarp kurių buvo ir Kinijos komunistrų partijos miesto biuro sekretoriaus pavaduotojas, skyrė partines bausmes. Visi jie turės viešai atsiprašyti ir miesto partijos komitetui atsiųsti savo elgesį kritikuojančius laiškus.

 

Pagal ELTA, „Huffington Post“ ir news.yahoo.com parengė Arvydas Praninskas.

Rekomenduojami video