Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

57 metų italas Bruno Anzuini, Abrucų provincijos (Italija) Monterealės miestelio municipaliteto darbuotojas, labai bijojo šiame šalies regione nuolat besikartojančių žemės drebėjimų. Sausio viduryje Monterealės kaimynystę sukrėtus stiprių požeminių smūgių serijai, vyras, baimindamasis, kad artėjantis stiprus žemės drebėjimas po namo griuvėsiais nepalaidotų jo šeimos, nusprendė laikinai persikelti nakvoti į kelioninį namelį su ratais. Jame naktimi dabar glaudžiasi pats B.Anzuini, jo dvylikametė duktė, žmona ir uošvė.

Scanpix nuotr.

Sausio pabaigoje šią Italijos dalį užgriuvo neįprastai stiprūs šalčiai, vieną naktį temperatūra buvo nukritusi iki -17 laipsnių. Kelioninio namelio šildymo sistema veikė visu pajėgumu, tačiau B.Anzuini šeima dėl šalčio negalėjo užmigti. Vėliau vyras staiga pasijuto blogai. Žmona iškvietė greitąją pagalbą, atvykę medikai bandė B.Anzuini gaivinti, bet pakeliui į ligoninę jis mirė nuo infarkto. Gydytojų manymu, prie vyro mirties galėjo prisidėti ilgalaikis stresas ir šaltis.

Labiausiai patiko telefonai

JAV prezidentas Donaldas Trumpas žurnalistams papasakojo, kad jam labai patinka naujoji rezidencija Baltuosiuose rūmuose Vašingtone ir ypač didelį įspūdį padarė telefonai, pranešė dienraštis „The New York Times“. „Tai gražiausi telefonai, kuriais kada nors esu naudojęsis, – tvirtino D.Trumpas. – Tai saugiausia sistema. Žodžiai tiesiog sprogsta ore.“

Scanpix nuotr.

Prezidentas sakė, kad stengiasi kiek įmanoma išsaugoti dienotvarkę, prie kurios buvo pripratęs gyvendamas „Trump Tower“ dangoraižyje Niujorke. Jis keliasi ne vėliau kaip 6 val. ryto, žiūri televizorių ir skaito laikraščius. 9 val., D.Trumpui neįprastai anksti, prasideda susitikimai.

„Čia yra daugybė kambarių“, – pareiškė prezidentas ir pabrėžė, kad jį ypač nustebino Baltųjų rūmų elegantiškumas bei atstumas, kurį kartais tenka įveikti, kad pasiektum kurį nors atokesnį kabinetą. Kol kas D.Trumpas Baltuosiuose rūmuose gyvena vienas, jo žmona ir sūnus iki mokslo metų pabaigos liks Niujorke.

Šaudo į pažįstamus

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas prisipažino, kad medžioklėje prieš paleisdamas šūvius į paukščius juos pavadina didžiausių savo politinių priešų vardais. Entuziastingas šaulys D.Cameronas sakė, kad nusitaikydamas į paukštį įsivaizduoja, jog jo vardas yra Borisas arba Michaelas. Manoma, kad politikas taip išlieja kerštingus jausmus dviem savo politiniams priešininkams, dėl „Brexit“ referendumo sužlugdžiusiems jo vadovavimą šaliai.

Scanpix nuotr.

Tai garsūs Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES šalininkai Borisas Johnsonas ir Michaelas Gove'as. Paklaustas, kaip leidžia dienas po referendumo, buvęs premjeras atsakė: „Aš vėl šaudau. Supratau, kad nušovęs kelis Borisus ir Michaelus jaučiuosi daug geriau.“ D.Camerono draugai neslėpė, kad jis vis dar pyksta ant B.Johnsono ir M.Gove'o. Esą ekspremjeras manęs, kad buvę bendražygiai yra jam ištikimi, tačiau abu tapo pagrindiniais „Brexit“ kampanijos šalininkais.

„Skaitmeninis“ ambasadorius

Danija gali tapti pirmąja šalimi, paskyrusia ambasadorių skaitmeninių technologijų klausimais. Taip artimiausiu metu ketina pasielgti Danijos užsienio reikalų ministras Andersas Samuelsenas. Pasak danų spaudos, tai būtų pirmas pasaulyje tokių diplomatinių pareigų įkūrimo atvejis. „Mes turime palaikyti glaudžius ryšius su kai kuriomis kompanijomis, darančiomis mums poveikį“, – tvirtino  ministras.

Scanpix nuotr.

Spaudos teigimu, būsimasis Danijos ambasadorius palaikys valstybės santykius su tokiomis informacijos technologijų kompanijomis kaip „Apple“, „Google“ ir „Microsoft“, kurios sparčiai keičia šiandieninį gyvenimą ir darbo rinką. „Šios bendrovės daro poveikį ne tik Danijoje, bet ir kitose šalyse“, – pridūrė A. Samuelsenas. Danija tikisi, kad tai padidins jos patrauklumą dalyvaujant naujuose informacinių technologijų (IT) projektuose. Remiantis IT technologijų plėtros indeksu, 2015 metais Danija buvo pripažinta pažangiausia Europos šalimi pagal skaitmeninius rodiklius.

Prisimins už 20 milijonų

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama už savo memuarus gali gauti 20 mln. dolerių ar net daugiau. Apie tai pareiškė agentūros „International Creative Management Partners“ atstovė Esthera Newberg. Ši agentūra dirba su kūrybinėmis asmenybėmis iš kino, televizijos, muzikos, literatūros ir pramogų pasaulio. „Nėra jokių abejonių, kad B.Obamos atsiminimai bus įvertinti brangiau negu bet kurio kito prezidento“, – sakė E.Newberg. Šiai nuomonei pritaria ir istorikas iš Prinstono universiteto Julianas Zelizeris. Pasak mokslininko, B.Obama labiau negu jo pirmtakais domisi „tiek konservatoriai, kurie jo tikrai nekenčia, tiek liberalai, kurie nepaprastai žavisi tuo, ką jis nuveikė“.

Scanpix nuotr.

J.Zelizerio manymu, B.Obamai už knygą bus pasiūlyta daugiau nei buvusiems JAV vadovams Billui Clintonui ar George'ui Bushui jaunesniajam. B.Clintonas už savo memuarus, išleistus 2001 m. 2,2 mln. egzempliorių tiražu, gavo 15 mln. dolerių. Iki šiol tai buvo rekordinė suma, gauta už JAV prezidentų memuarus.

Pasodino į cypę

Hondūre, Kolono departamento Truchiljo mieste, policijos pareigūnai suėmė ir į areštinę uždarė gaidį, nes jis sukėlė rimtą konfliktą. Viskas prasidėjo nuo to, kad vienas Truchiljo priemiesčio gyventojas pamatė po savo sklypą išdidžiai vaikštinėjantį kaimyno gaidį. Vyrui nepatiko, kad šis rausiasi po jo nuosavybę ir giedodamas kelia triukšmą. Pretenzijas išsakęs kaimynui iškart gavo atkirtį: vyrai susiginčijo, vėliau kilo smarkus kivirčas, ir į darbą vos nebuvo paleisti kumščiai. Laimė, kiti kaimynai, išgirdę, kaip vienas iš besikivirčijančiųjų grasina užmušti kitą, iškvietė policiją.

Scanpix nuotr.

Į įvykio vietą atvykę pareigūnai išskyrė vyrus, išsiaiškino, dėl ko kilo konfliktas, ir ėmė gaudyti gaidį. Sučiuptą paukštį policininkai išsivežė į nuovadą ir pažadėję grąžinti tik tada, kai kaimynai susitaikys. Areštinėje uždaryto gaidžio, ant kurio kojos prisegtas identifikacinis žetonas, nuotraukos greit išplito interneto socialiniuose tinkluose. Ir ne tik Hondūre.

Per aukštas

Kokio ūgio turėtum būti, kad Anglijoje tau uždraustų vairuoti automobilį? 26 metų britas Adamas Elliottas atsakymą į šį klausimą sužinojo, kai policijai skųstis ėmė kiti kelyje jį sutikę vairuotojai. Jų teigimu, Adamo ūgis (lygiai 2 m) blaško dėmesį ir trukdo vairuoti. Esą išvydus kabrioletu „Ford Ka“ važiuojantį A.Elliottą, sunku patikėti savo akimis, kad jis vairuoja sėdėdamas. Iš toliau pamačius gerokai virš priekinio karbioleto stiklo iškilusią vairuotojo galvą daug kam susidarydavo įspūdis, jog vyras vairuoja stovėdamas.

Scanpix nuotr.

Klaidingas įspūdis buvo kilęs ir policijos pareigūnams – jie sulaikė A.Elliottą ir apkaltino jį pavojingai vairuojant. Bylą nagrinėjęs teisėjas pareiškė, kad kaltinamasis iš tikrųjų puikavosi savo ūgiu prieš kitus. Sėdėdamas prie nedidelio automobilio vairo, jis esą blaškė kitų vairuotojų dėmesį ir kėlė pavojų eismo saugumui. A.Elliottui buvo uždrausta vairuoti šį automobilį iki kito teismo posėdžio, kuriame turėtų paaiškėti, kokia bausmė jam bus skirta.

 

Rekomenduojami video