Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Vieno Vermonto valstijoje (JAV) esančio ūkio savininkai Timas ir Sharyn Abbottai sužinojo, kad dvi jų karvės turi naują draugę. Pasirodo, su ganykloje paliktomis karvėmis susidraugavo iš miškų pas jas atėjusi briedė. Ji ne kartą buvo pastebėta stovinti prie Abbottų karvių.

Vermont

Nors ūkininkai sakė, kad ši žinia juos maloniai nustebino, tačiau vis dėlto jie nusprendė neleisti, kad užsimezgusi pažintis peraugų į tvirtą draugystę. Baimindamiesi, kad laukinis gyvūnas, išsigandęs žmonių, nesusižeistų, nesulaužytų tvorų ar neatsektų paskui karves į tvartą, ūkininkai, pastebėję briedę artinantis prie karvių, stengiasi ją nuvyti. Pasak sutuoktinių, briedė iš pažiūros atrodo sveika.

Karvių ir briedžių draugystė Vermonto valstijoje nėra retas avejis: prieš keletą dešimtmečių visą Ameriką buvo apskriejusi žinia, kad briedė, susidraugavusi su viena karve, tris mėnesius kartu su ja praleido ganykloje.

Vaškinis prezidentas

45-ojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos išvakarėse Londone (Anglija) esančiame madam Tussaud muziejuje iškilmingai atidengta vaškinė jo skulptūra. Praėjusių metų lapkritį šio muziejaus atstovai buvo pranešę, kad vaškinė naujojo Baltųjų rūmų šeimininko figūra bus užbaigta iki sausio 20-osios, kai jis prisieks ir ims eiti valstybės vadovo pareigas.

Wax figure of US President-elect Donald Trump unveiled at Madame Tussauds in London

Vaškinio D.Trumpo kūrimui vadovavęs vyriausiasis muziejaus skulptorius Davidas Gardneris pasakojo, kad darbą gerokai palengvino tai, jog dar 1997 m. Niujorke D.Trumpas leidosi specialistų išmatuojamas. Pasak jo, svarbiausia, kad tada buvo gauti jo galvos matmenys. Skulptūros kūrėjai naudojosi ir daugybe D.Trumpo nuotraukų bei vaizdo įrašų. Skelbiama, kad vaškinės D.Trumpo figūros taip pat atsiras madam Tussaud muziejaus Londone filialuose, kurie yra trijuose JAV miestuose – Vašingtone, Niujorke ir Orlande.

Nusipirko didžiausią

Didžiausio pasaulyje internetinio knygyno ir virtualios prekyvietės „Amazon“ steigėjas bei generalinis direktorius Jeffas Bezosas nusipirko didžiausią gyvenamąjį namą JAV sostinėje Vašingtone. Tai buvęs tekstilės muziejus, kurio plotas viršija 2,5 tūkst. kv. m. Skelbiama, kad oficialiai šį nekilnojamąjį turtą už 23 mln. dolerių įsigijo organizacija „Cherry Revocable Trust“.

Textile

Objektą sudaro du mūriniai statiniai, pastatyti XX a. pradžioje. Tekstilės muziejus viename iš jų veikė iki 2013 m., vėliau parodų kompleksas buvo perkeltas į George'o Washingtono universiteto teritoriją, o pastatai pertvarkyti į vieną gyvenamąjį namą. Pasak Amerikos spaudos, netoli nuo naujojo J.Bezoso namo apsigyveno postą palikusio JAV prezidento Baracko Obamos šeima.

Pagal receptą

Vokietijos parlamentas vienbalsiai pritarė siūlymui leisti pardavinėti kanapes pagal receptą kaip vaistą. Medikai galės išrašyti kanapių sunkiai sergantiems pacientams, jei jie, pavyzdžiui, skųsis chroniškais skausmais ar pykinimu taikant vėžio terapiją.

Marijuana Grow Near Albany For State's Legal Medical Marijuana Dispensaries

Tai (ką?) apmokės ligonių kasos, pranešė šios šalies naujienų agentūra DPA. Tačiau auginti kanapes savarankiškai Vokietijoje ir toliau bus draudžiama. Pranešama, kad minėta įstatymo pataisa įsigalios kovą. Pacientai džiovintų kanapių žiedų ir kanapių ekstrakto pagal receptą galės įsigyti vaistinėse. Išimtiniais atvejais jiems galės būti išrašomi ir užsienyje legalizuoti vaistai su veikliosiomis medžiagomis dronabinoliu ir nabilonu, kurių esama kanapių sudėtyje.

146 gimtadienis

Indonezietis Saparmanas Sodimejo, neoficialiai laikomas seniausiu pasaulio gyventoju, neseniai atšventė 146-ąjį gimtadienį. Vyro asmens dokumente nurodyta, kad jis gimė 1870 m., tačiau nėra išlikę jokių kitų dokumentų, kurie galėtų patvirtinti šį faktą. S.Sodimejo, nors ir yra garbingo amžiaus, vaikšto be kitų pagalbos. Jis pergyveno keturias žmonas, dešimt brolių ir seserų. Išmirė ir visi jo vaikai, tačiau senolį supa juo besirūpinantys vaikaičiai, provaikaičiai ir proprovaikaičiai.

Oldest

Oficialiai seniausiu planetoje vyru laikomas 1903 m. rugsėjo 15 d. Lenkijoje gimęs Izaelio gyventojas Yisraelis Kristalas. Jam pernai sukako 113 metų. Seniausia moterimi yra pripažinta Italijos pilietė Emma Morano, gimusi 1899 m. lapkričio 29 d. 118 metus einančios moters amžius oficialiai patvirtintas dokumentais.

Vertikalūs pinigai

Venesuelos valdžia į apyvartą išleido naujus neįprastos išvaizdos didesnio nominalo banknotus. Vertikalių banknotų nominalai yra nuo 500 iki 20 tūkst. bolivarų. Šalies Vyriausybė tikisi, kad naujieji pinigai padės įveikti hiperinfliaciją.Iki šio laiko 100 bolivarų kupiūra buvo didžiausio nominalo banknotas šalyje, bet jos vertė siekė tik du JAV centus.

A man holds 500 and 5000 bolivar banknotes for a photo in Caracas

Pranešama, kad juodojoje rinkoje naująją 20 tūkst. bolivarų kupiūrą galima išsikeisti į 6 JAV dolerius. Žengti tokį žingsnį Venesuelos Vyriausybė buvo priversta dėl hiperinfliacijos, kuri 2017 m., prognozuojama, gali pasiekti 1 600 proc. Venesuelos valdžia vykdo didžiausio masto per pastaruosius metus piniginių ženklų keitimo reformą. Gruodžio pabaigoje keliose šalies valstijose vyko protesto akcijos dėl grynųjų pinigų trūkumo, taip pat dėl parduotuvių atsisakymo priimti 100 bolivarų nominalo banknotus.

Atsilaikė prieš kobrą

Į Pietų Afrikos Respubliką su tėvais atostogauti atvykęs dvylikametis Jake'as Tayloras išgarsėjo likęs gyvas, kai jam įkando mozambikinė spjaudančioji kobra, laikoma viena nuodingiausių gyvačių pasaulyje. Pasak berniuko mamos, Jake'as nuėjo miegoti ir naktį prabudo nuo smarkaus peties skausmo. Atsisėdęs prie savo rankos jis pamatė gyvatę. Išsigandęs vaikas ją nubloškė šalin, šoko iš lovos ir šaukdamas pasileido į tėvų miegamąjį. Kai visi namai sukilo ant kojų, šeimininkai apžiūrėjo vaiką, iškvietė greitąją pagalbą ir užmušė miegamajame rastą gyvatę.

Snake

Ligoninės, į kurią buvo atvežtas berniukas, gydytojai labai sunerimo sužinoję, kad jam įkando mozambikinė spjaudančioji kobra. Tačiau reanimacijos skyriuje paguldyto Jake'o būklė išliko palyginti gera, gydytojai po kelių dienų pripažino, kad pavojus jo gyvybei nebegresia. Manoma, kad vaiką išgelbėjo tai, jog gyvatė jam į petį suleido tik vieną, o ne abu nuodinguosius dantis.

 

Rekomenduojami video