Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

 

Kinijoje, kalnuotoje šalies pietvakarinėje dalyje, atidarytas aukščiausias pasaulyje Beipandziango tiltas. Jis driekiasi 565 metrų aukštyje virš upės ir jungia Junano ir Guidžou provincijas.

Aukščiausias tiltas

Atidarius šį tiltą, labai sutrumpės kelionės trukmė iš Siuanvėjaus Junano provincijoje į Šuičengą Guidžou provincijoje. Važiuojant tiltu kelionė truks apie valandą, o anksčiau tekdavo keliauti daugiau nei keturias valandas. Remiantis vietinio laikraščio „Guizhou Daily“ pranešimu, šio 1 341 metro ilgio tilto statyba atsiėjo daugiau kaip 1 mlrd. juanių (144 mln. dolerių). Kinijoje yra keli vieni aukščiausių pasaulyje tiltų, tačiau, matuojant aukštį pagal tilto konstrukcijų aukštį, o ne atstumą iki žemės, aukščiausiu tiltu išlieka 343 metrų aukščio Mijo viadukas Prancūzijoje.

Scanpix nuotr.

Kova su korupcija

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte pranešė žinąs būdą, kaip efektyviai kovoti su korupcija. Jis pagrasino mėtysiąs korumpuotus valdininkus iš sraigtasparnio, pranešė šalies laikraštis „The Philippine Star“. „Jeigu būsite korumpuoti, aš pakelsiu jus į orą sraigtasparniu ir išmesiu pakeliui į Manilą. Aš tai jau esu daręs anksčiau, kodėl to nepadarius vėl?“ – leidinys pacitavo R.Duterte valdininkams skirtus žodžius, pasakytus per susitikimą su gyventojais, nukentėjusiais nuo taifūno. Tai jau ne pirmas kartas, kai Filipinų vadovas viešai kalba apie opių šalies problemų sprendimą savo rankomis žudant nusikaltėlius. Pasak prezidento, neseniai buvo suimti šeši žmonės, pas kuriuos buvo rasta pusė tonos narkotiko metamfetamino, Filipinuose vadinamo shabu. „Jiems pasisekė, kad tuo metu manęs nebuvo Maniloje. Jeigu būčiau žinojęs, kad viename iš namų yra tiek daug shabu, tikrai būčiau nužudęs tuos žmones“, – teigė R.Duterte. Jo tvirtinimu, jis jau ne kartą susidorojo su spėjamais nusikaltėliais. „Aš anksčiau važinėdavau motociklu po Davao, tiesiog patruliuodavau gatvėse, ieškodamas narkotikų prekeivių, kad kurį nors nužudyčiau“, – tikino Filipinų prezidentas.

Scanpix nuotr.

Dar labiau pralobo

Turtingiausi planetos žmonės per metus iki 2017-ųjų pradžios tapo turtingesni 237 mlrd. dolerių, arba 5,7 proc., pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“. Jos ekspertų kasmet sudaromo milijardierių sąrašo „Bloomberg Billionaires Index“ duomenimis, bendras didžiausių pasaulio turtuolių turtas pasiekė 4,4 trilijono JAV dolerių. Skelbiama, kad jiems buvo palankūs politinio klimato pokyčiai, kuriuos sukėlė politikų populistų pergalė JAV ir Europoje, nors per metus jų turto dydis ne kartą keitėsi. Pirmoji vieta pagal turto augimo tempus atiteko JAV investicinio fondo „Berkshire Hathaway“ savininkui Warrenui Buffettui, kurio turtas per metus padidėjo 19 proc. – iki 71,4 mlrd. JAV dolerių. Tokį turto augimą nulėmė išaugusi „Berkshire Hathaway Inc.“ rinkos vertė po netikėtos Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose. Individualiame reitinge pirmąją vietą pagal turto augimo tempus užėmė korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas.

Scanpix nuotr.

Staigmena spintoje

Vienuolikmetė mergaitė Presley Brown, savo namuose Oklahomos valstijoje (JAV) pradariusi drabužių spintą, išsigandusi suriko: ten tūnojo nepažįstamas vyras. Išgirdę riksmą į dukters kambarį įpuolė tėvai. Kilo grumtynės, įsibrovėliui pavyko ištrūkti iš mergaitės tėvo rankų. Į gatvę išsprukusį nepažįstamąjį puolė gaudyti į įvykio vietą iškviesti policijos pareigūnai. Netrukus paaiškėjo, kad į šios šeimos namus kažkokiu būdu pateko nuo policijos besislapstantis 26 metų Race'as Coxas, ieškomas už kelias vagystes ir kitus nusikaltimus. Nusikaltėlio paieškos baigėsi sėkmingai: kitą dieną jis buvo suimtas. Ši žinia Presley Brown leido lengviau atsidusti, tačiau mergaitė, pasak jos artimųjų, vis dar bijo įeiti į savo kambarį, tuo labiau – atidaryti spintą.

Scanpix nuotr.

Prireikė „Viagros“

Pietų Korėjos prezidentūros atstovai buvo priversti viešai pasiaiškinti, kokiu tikslu prezidentūra įsigijo maždaug 360 „Viagros“ tablečių. Šis vaistas skirtas erekcijos sutrikimams gydyti. Apie tai, kad šalies prezidentūros darbuotojai už valdiškus pinigus pirkosi „Viagrą“, visuomenę informavo vienas opozicijos politikas. Buvusios Pietų Korėjos prezidentės Park Geun-hye atstovas spaudai Jung Youn-kukas patvirtino „Viagros“ įsigijimo faktą, tačiau, pasak jo, šie vaistai buvo vartojami visai kitu tikslu. Esą Pietų Korėjos gydytojai „Viagrą“ kartais skiria aukštikalnių ligai gydyti, kai prie didelio aukščio nepratusiems žemumų gyventojams kyla stiprus galvos skausmas, svaigimas, ištinka dusulys. „Viagra“ esą buvo nupirkta prezidentūros darbuotojams, turėjusiems lydėti prezidentę per vizitus į Etiopiją, Ugandą ir Keniją. Šių valstybių sostinės yra nuo 1 iki 2 kilometrų aukštyje virš jūros lygio. Vakarų šalių sporto medicinos specialistai teigia, kad aukštikalnių liga dažniausiai prasideda pakilus į didesnį nei 2 400 metrų aukštį.

Scanpix nuotr.

Sulaukė šeimininko

Prie Northwick Park ligoninės Londono Harou rajone (Didžioji Britanija) savo šeimininko kantriai laukęs šuo galiausiai buvo apdovanotas už ištikimybę. Pasveikęs ir iš ligoninės išrašytas vyras kartu su augintiniu grįžo į namus. Pasak leidinio „Metro“, ši jaudinama istorija prasidėjo po to, kai šiauriniame Londono rajone šunį vedžiojęs vyras staiga pasijuto blogai. Praeiviai iškvietė greitąją pagalbą. Atvykę medikai leido šuniui važiuoti į ligoninę kartu su šeimininku. Kol Northwick Park ligoninės gydytojai apžiūrinėjo atvežtą pacientą, slaugytojai pasirūpino jo augintiniu: prie ligoninės laukujų durų laukiančiam šuneliui iš šiltų antklodžių susuko guolį, paskui nuolat atnešdavo maisto ir vandens. Kiek dienų jam teko laukti savo šeimininko, neskelbiama.

Scanpix nuotr.

Užrašė danguje

Vienas sportinio lėktuvo pilotas Vokietijos danguje parašė milžiniško dydžio anglišką žodį „Hello“ – „Sveiki“. Jis tai padarė ne lėktuvo leidžiamais dūmais, o paprasčiausiai keisdamas skrydžio maršrutą, tiesa, labai tiksliai. Pasak Vokietijos spaudos, nors šio sveikinimo danguje niekas negalėjo pamatyti, po 37 minutes trukusio skrydžio padangėje parašytą žodį, kurio ilgis siekė apie 20 kilometrų, galėjo perskaityti visi, prisijungę prie interneto svetainės „Flightradar 24“. Remdamasi oro eismo radarų duomenimis, ji seka visus civilinės aviacijos skrydžius ir lėktuvų maršrutus atvaizduoja skaitmeniniame žemėlapyje. „Flightradar 24“ užfiksavo ir iš Agatenburgo miesto Žemutinėje Saksonijoje aerodromo pakilusio privataus sportinio lėktuvo „Robin DR400/180 Regent“ skrydžio maršrutą. Atvaizdavus jį žemėlapyje, skrydžio trasa pavirto raidėmis HELLO.

Scanpix nuotr.

Rekomenduojami video