Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasaulis margas

Pensilvanijos valstijos (JAV) pašto tarnyba oficialiai atsisakė pristatinėti korespondenciją vieno Vašingtono miesto kvartalo gyventojams. Priežastis paprasta, nors valstybinei pašto tarnybai gana nebūdinga: tai paštininkus puolantis piktas šuo. Trejų metų amžiaus pitbulio Tanko šeimininkė, gyvenanti šiame miesto kvartale, pripažino, kad jos augintiniui kartais pavyksta ištrūkti į gatvę, tačiau nesutinka su pašto tarnybos administracijos tvirtinimu, jog šis kovinis šuo buvo kelis kartus užpuolęs laiškininkus.

CZECH-DOG-PITBULL-SHOW

Jos teigimu, Tankas yra gero būdo, nesikandžioja, o jei gatvėje ir šoksta prie praeivių, tai tik norėdamas išreikšti džiaugsmą. Vis dėlto tokie pitbulio šeimininkės argumentai pašto tarnybos vadovų neįtikino. Šio kvartalo gyventojai buvo informuoti, kad jiems skirtas pašto siuntas jie turės atsiimti artimiausiame pašto skyriuje. Laiškanešiai į jų namus atvyks tik tada, kai tarnyba gaus garantiją, jog pitbulis Tankas yra patikimai pririštas.

Senelio laiškas

A dossier of Friedrich Trump's re-naturalization case, grandfather of U.S. President-elect Donald Trump, is pictured at the state archive of Rhineland-Palatinate in Speyer

Vokietijoje rastas išrinktojo Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo senelio laiškas, kuriame jis prašo nedeportuoti jo iš Bavarijos. Tokia bausmė Friedrichui Trumpui grėsė už už karinės prievolės įstatymo pažeidimą, pranešė žurnalas „Bild“. Jis paskelbė 1905 m. F.Trumpo parašyto laiško Bavarijos karalystės princui Luitpoldui kopiją. Šiame laiške, vadindamas princą „mylimu, kilniadvasiu, išmintingu ir teisingu“ valdovu, F.Trumpas prašė neišsiųsti jo iš šalies. Tačiau šis prašymas buvo atmestas. F.Trumpas 1869 m. gimė Bavarijoje, Kalštato mieste. Vėliau, neatlikęs karinės tarnybos, emigravo į JAV. Amerikoje susikrovęs turtą jis norėjo vėl įsikurti tėvynėje, tačiau dėl įstatymo pažeidimo buvo deportuotas atgal į Jungtines Valstijas.

Duobkasių čempionatas

Gravediggers compete during a grave digging championship in Trencin, Slovakia

Trenčyno mieste (Slovakija) buvo surengtas tarptautinis duobkasių čempionatas, kuriame dalyvavo iš Slovakijos, Lenkijos ir Vengrijos atvykusios dalyvių komandos. Visi jie turėjo pademonstruoti meistriškumą kuo tiksliau ir greičiau kasdami 150 cm gylio, 200 cm ilgio ir 90 cm pločio duobes. Duobkasiams buvo leidžiama naudotis tik kastuvais ir laužtuvais.

Čempionato komisija vertino, ar užduotis atlikta kokybiškai. Šiemet geriausiais duobkasiais buvo pripažinti broliai Ladislavas (43 m.) ir Csaba (41 m.) Skladanai iš Slovakijos. Jau 15 metų duobkasiais dirbantys broliai nurodyto dydžio duobę nepriekaištingai tiksliai iškasė per 54 minutes. Pasak rengėjų, toks čempionatas turėtų atkreipti visuomenės dėmesį į sunkų, bet labai reikalingą duobkasio darbą

44 tūkstančiai už butelį

Germany; automat for bottles with refundable deposit at the supermarket Lidl

Vienas Kelno miesto (Vokietija) gyventojas susišlavė daugiau nei 44 tūkst. eurų, į plastikinius butelius superkantį ir juos smulkinantį automatą pridavinėdamas tą patį butelį. Pasak policijos pareigūnų, lengvų pinigų suviliotas vyras modifikavo jo paties parduotuvėlėje stovintį taromatą. Sukčius jame įrengė magnetinį jutiklį ir medinę landą, neleidžiančią smulkinti plastikinių butelių.

Taip perdirbtas taromatas suteikė galimybę vieną plastikinį butelį supirkti daug kartų. Kad susikauptų 44 tūkst. eurų suma, vyras turėjo daugiau nei 177 tūkst. kartų įdėti butelį į automatą ir paspausti mygtuką. Pasiėmęs keletą centų jis ištraukdavo iš bankomato nepažeistą butelį ir procesą pakartodavo. Taromatus prižiūrinti bendrovė „Deutsche Pfandsystem Gesellschaft“ apgaulės ilgai nepastebėjo ir tvarkingai pildydavo šį automatą monetomis. Policija apie sukčių sužinojo tik gavusi anoniminį skundą. Teismas jam skyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Žudikės asmenukės

INDIA-ENTERTAINMENT-BOLLYWOOD

Asmenukės – mobiliaisiais telefonais su specialia fotografavimo lazda padaryti fotoportretai – yra gana pavojingas dalykas. Suskaičiuota, kad nuo 2014 m. kovo iki šių dienų pasaulyje žuvo mažiausiai 127 žmonės, kurie bandė jas daryti. Kone pusė tokių atvejų užfiksuota Indijoje. Paprastai žmonės, norėdami padaryti kuo įspūdingesnę nuotrauką, per arti prieina prie uolos krašto, skardžio šlaito ar upės kranto. Kai visas dėmesys sutelkiamas į pozavimą ir kadro komponavimą, kiekvienas neatsargus judesys gali baigtis tragedija. Pavyzdžiui, Indijoje dauguma asmenukes fotografavusių žmonių nuskendo.

Manoma, kad dažniausiai asmenukes daro moterys, tačiau statistiniai duomenys rodo, kad dažniau fotografuodamiesi užsižiopso ir dėl to žūsta vyrai: net 75,5 proc. jų tapo žudikių asmenukių aukomis.

 

Rekomenduojami video